Alarm w Japonii - północnokoreańska rakieta znów przeleciała nad wyspą Hokkaido

Kategorie: 

Źródło: KCTV - Choson TV 조선

Nie ulega wątpliwości, że międzynarodowe sankcje na Koreę Północną po prostu nie działają. Pjongjang ostro zareagował na ostatnio nałożone ograniczenia i stwierdził, że będzie pracował nad programem jądrowym i rakietowym z jeszcze większą determinacją. W piątek rano czasu lokalnego Korea Północna odpaliła kolejną rakietę, która ponownie przeleciała nad północną częścią Japonii.

 

Z dostępnych obecnie informacji wynika, że nieznany pocisk balistyczny został odpalony z miasta Sunan, niedaleko Pjongjangu mniej więcej o godzinie 6:57 czasu japońskiego. Rakieta wykonała lot nad wyspą Hokkaido i wpadła do Pacyfiku - podobnie jak podczas ostatniego testu. Tym razem pocisk pokonał około 3700 kilometrów i osiągnął wysokość maksymalną 770 kilometrów. W tym czasie w północnej Japonii uruchomiono alarm.

W Japonii i Korei Południowej wybuchło oburzenie i zwołano na dziś pilną naradę Rady Bezpieczeństwa ONZ. W chwili obecnej nie wiadomo jakie kroki podejmie Zachód, lecz znając przeszłość można spodziewać się nałożenia kolejnych sankcji.

 

Tym razem północnokoreańska próba rakietowa zbiegła się w czasie z manewrami Zapad 2017, które odbywają się na terenie Białorusi i Rosji. Stany Zjednoczone ponownie naciskają na Chiny i Rosję, aby zajęły zdecydowane stanowisko i wpłynęły na swojego sojusznika, ponieważ te dwa państwa mają bliskie stosunki z Kim Dzong Unem. Można jednak przypuszczać, że w tej kwestii raczej nic nie ulegnie zmianie. Być może Chiny i Rosja oczekują na jakąś konkretną propozycję od USA, np. opuszczenia Syrii, porzucenia Ukrainy lub rezygnacji z budowy tarczy antyrakietowej w Polsce.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika rogol

Gdzies musza sprawdzic jak

Gdzies musza sprawdzic jak daleko poleci a ze: wyspa Japonska po drodze rakiety to nikomu nic nie grozi.

Kim nie atakuje Japoni a ma juz mozliwosci.

Japoncztcy maja amerykanskie antyrakiety ale  dla rakiet Kima bezuzytecze.

Za wysoko lataja.

Portret użytkownika Petermalinka

Wysokosc 770 km to

Wysokosc 770 km to niewiarygodna informacja. Chyba raczej 77 km. Przeciez wysokosc 100 km to umowna granica z kosmosem wiec ten pocisk musialby leciec nawet o wiele wyzej niz satelity na orbicie okoloziemskiej

Pozdrawiam

Piotr

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj