Wielki transport amerykańskiej broni pancernej do Polski! Wojny zwykle wybuchają we wrześniu... 

Kategorie: 

Czołg M1 Abrams - Źródło: wikipedia

Kumulacja zdarzeń militarnych w drugiej połowie września jest zastanawiająca. Jutro zaczynają się oficjalnie ćwiczenia rosyjsko-białoruskie Zapad-2017, które potrwają do 20 września. Potem 25 września zaczynają się polskie ćwiczenia Dragon-17, na dodatek wczoraj do Gdańska dopłynął transport amerykańskiej broni pancernej. Wygląda na to, że ten wrzesień będzie ryzykowny. 

Zaplanowane na 14-20 września rosyjsko-białoruskie manewry Zapad-2017 odbędą się na Białorusi, Bałtyku, na zachodzie Rosji, a także w obwodzie kaliningradzkim. Istnieją obawy, że skala tych ćwiczeń będzie dziesięciokrotnie większa od deklarowanej przez Rosjan. Pojawiły się sugestie, że może dojść do okupacji Białorusi, albo ataku na Ukrainę, państwa bałtyckie lub nawet Polskę.

 

Nasz kraj odpowiada na zapad manewrami wojskowymi Dragon-17, które odbędą się w dniach 25-29 września. Weźmie w nich udział oficjalnie 17 tys. żołnierzy. Będzie to największe tegoroczne ćwiczenie Sił Zbrojnych RP. Warto dodać, że odbędzie się z udziałem wojsk NATO oraz krajów partnerskich sojuszu. Może to oznaczać również armię ukraińską.

Ryzyko konfliktu zbrojnego w Europie Wschodniej można było bagatelizować, ale w momencie gdy Amerykanie przypływają z ponad tysiącem pojazdów, w tym 87 czołgów typu M1 Abrams i 103 bojowe wozy piechoty M2 Bradley, a do tego 18 haubic samobieżnych M109 Paladin, to trzeba zadać pytanie - czy coś się dzieje?

M2 Bradley - źródło: Wikipedia

Ciężki sprzęt należący do wojsk USA przewiózł do gdańskiego portu statek z wojskowym sprzętem dla brygady pancernej armii USA stacjonującej na terytorium Polski. Statek przetransportował też różnego rodzaju samochody ciężarowe i kontenery z nieznanym sprzętem. Poinformowano, że wszystko trafi transportem kolejowym na Dolny Śląsk, gdzie stacjonują Amerykanie.

M109 Paladin - źródło: wikipedia

Z pewnością transport takiej ilości uzbrojenia potrwa kilka dni, a fakt, że amerykańskie czołgi będą jeździły koleją po Polsce akurat wtedy, kiedy Rosjanie będą ćwiczyć na Białorusi, to oczywiście zupełny przypadek. Miejmy nadzieje, że jest to tylko prężenie muskułów i nie dojdzie do żadnej prowokacji. 

 

Konsekwencje ewentualnego konfliktu mogłyby być tragiczne dla naszego kraju. Kiedy polski rząd zaczyna się upominać o reparacje wojenne, trudno sobie wyobrazić o lepszy moment do pacyfikacji Polski ze strony zwyczajowo nieprzyjaznych nam sąsiadów - Niemców, czyli UE i Rosjan, którzy wiedzą, że od nich też można żądać reparacji wojennych po napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.

 

Skoro Niemców podliczyliśmy na bilion dolarów, to Rosja zdaje sobie sprawę, że może się spodziewać żądania zapłacenia przynajmniej porównywalnej kwoty. W takich sytuacjach może dochodzić do kalkulacji, w której podbicie kraju z roszczeniami może być tańsze niż ich spłacanie. Jeśli Władimir Putin tak rozumuje, a może mu w tym wtórować pani kanclerz Merkel, to może się zrobić bardzo niebezpiecznie, bo wojny w naszej części świata często wybuchają we wrześniu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika Anioł Prawdy

...ta maszynka w której

...ta maszynka w której jesteś trybikiem - zmieli cię i wysra rozbryzgując cię byle gdzie i byle jak. Nie wywalczysz sobie tym fałszywym kłapaniem miejsca w bunkrze na czas wojenki której tak pragniesz. Umrzesz w hańbie, a twoja dusza będzie unicestwiona na zawsze...

Portret użytkownika babka

Już Ci całkiem rozum odebrało

Już Ci całkiem rozum odebrało.Myślisz,że jak siedzisz sobie w Irlandii to jesteś całkiem bezpieczna.Tylko głupiec nie widzi ,że gromadzenie wrogich Rosji wojsk przy granicy rosyjskiej grozi konfrontacją i najmniejszy incydent może być tragiczny w skutkach.Jak komuś puszczą nerwy i zaczną latać rakiety to Polska ,którą tak podobno kochasz może zniknąć z powierzni ziemi.Nie ciesz się tak bardzo bo jak te rakiety będą już latać to i o Irlandię mogą zahaczyć.

Portret użytkownika babka

Czort wie gdzie mieszkasz

Czort wie gdzie mieszkasz.UPadlina już wyłuszczył ,że raczej nie w Polsce.Może  za granicą Wielkopolski mieszkasz i marzy Ci się powrót do macierzy.Nie możecie się zdrajcy doczekać kiedy rakiety wreszcie polecą i rozgrabicie nasz kraj.Twoje wpisy sugerują,że jestaś,albo głupcem ,albo zdrajcą  .Tertium non datur[trzeciej możliwości nie ma] .

Portret użytkownika UPAdlina

mieszkasz w Polsce? A

mieszkasz w Polsce? A klawiatury polskiej nie masz, bo........? Przestań trollu opowiadać te głodne kawałki, bo to taka prawda jak to, że adam i ewa byli zachodnimi chachłami. Wieeeelką upainę to możesz sobie stworzyć w swoich sennych majakach. Na razie to banderowskie szambo z wolna się rozpada. A Białorusini nigdy nie będą chcieli być częścią uSSmańskiego imperium zła, które i tak się już rozpada. Pomarz więc sobie trollino.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

nie wiem John Moll jak ty

nie wiem John Moll jak ty możesz dopuszczać takie teksty bez konsekwencji? O co tu chodzi?

PS: Przypomnij sobie John Moll, że skasowałeś kilka chamskich postów włodiego, a teraz alasca ma o to pretensje i mówi, że to jej skasowałeś. Kumasz czaczę? Przecież to włodi.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika babka

Co za idiota dał ci plusa

Co za idiota dał ci plusa.Chyba,że masz konto i sam sobie go dałeś.To wolny portal każdy może tu mieć własne zdanie na każdy temat.Dowodem na to jest fakt,że opublikowano tu jakiekolwiek twoje wpisy.John i tak wykazł się cierpliwością zanim skasował twoje chamskie wpisy.Myślisz ,że jesteś anonimowy dlatego pozwalasz sobie na chamstwo.Z łatwością można cię namierzyć i myślę,że JM to zrobi.

Strony

Skomentuj