Wielki transport amerykańskiej broni pancernej do Polski! Wojny zwykle wybuchają we wrześniu... 

Kategorie: 

Czołg M1 Abrams - Źródło: wikipedia

Kumulacja zdarzeń militarnych w drugiej połowie września jest zastanawiająca. Jutro zaczynają się oficjalnie ćwiczenia rosyjsko-białoruskie Zapad-2017, które potrwają do 20 września. Potem 25 września zaczynają się polskie ćwiczenia Dragon-17, na dodatek wczoraj do Gdańska dopłynął transport amerykańskiej broni pancernej. Wygląda na to, że ten wrzesień będzie ryzykowny. 

Zaplanowane na 14-20 września rosyjsko-białoruskie manewry Zapad-2017 odbędą się na Białorusi, Bałtyku, na zachodzie Rosji, a także w obwodzie kaliningradzkim. Istnieją obawy, że skala tych ćwiczeń będzie dziesięciokrotnie większa od deklarowanej przez Rosjan. Pojawiły się sugestie, że może dojść do okupacji Białorusi, albo ataku na Ukrainę, państwa bałtyckie lub nawet Polskę.

 

Nasz kraj odpowiada na zapad manewrami wojskowymi Dragon-17, które odbędą się w dniach 25-29 września. Weźmie w nich udział oficjalnie 17 tys. żołnierzy. Będzie to największe tegoroczne ćwiczenie Sił Zbrojnych RP. Warto dodać, że odbędzie się z udziałem wojsk NATO oraz krajów partnerskich sojuszu. Może to oznaczać również armię ukraińską.

Ryzyko konfliktu zbrojnego w Europie Wschodniej można było bagatelizować, ale w momencie gdy Amerykanie przypływają z ponad tysiącem pojazdów, w tym 87 czołgów typu M1 Abrams i 103 bojowe wozy piechoty M2 Bradley, a do tego 18 haubic samobieżnych M109 Paladin, to trzeba zadać pytanie - czy coś się dzieje?

M2 Bradley - źródło: Wikipedia

Ciężki sprzęt należący do wojsk USA przewiózł do gdańskiego portu statek z wojskowym sprzętem dla brygady pancernej armii USA stacjonującej na terytorium Polski. Statek przetransportował też różnego rodzaju samochody ciężarowe i kontenery z nieznanym sprzętem. Poinformowano, że wszystko trafi transportem kolejowym na Dolny Śląsk, gdzie stacjonują Amerykanie.

M109 Paladin - źródło: wikipedia

Z pewnością transport takiej ilości uzbrojenia potrwa kilka dni, a fakt, że amerykańskie czołgi będą jeździły koleją po Polsce akurat wtedy, kiedy Rosjanie będą ćwiczyć na Białorusi, to oczywiście zupełny przypadek. Miejmy nadzieje, że jest to tylko prężenie muskułów i nie dojdzie do żadnej prowokacji. 

 

Konsekwencje ewentualnego konfliktu mogłyby być tragiczne dla naszego kraju. Kiedy polski rząd zaczyna się upominać o reparacje wojenne, trudno sobie wyobrazić o lepszy moment do pacyfikacji Polski ze strony zwyczajowo nieprzyjaznych nam sąsiadów - Niemców, czyli UE i Rosjan, którzy wiedzą, że od nich też można żądać reparacji wojennych po napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.

 

Skoro Niemców podliczyliśmy na bilion dolarów, to Rosja zdaje sobie sprawę, że może się spodziewać żądania zapłacenia przynajmniej porównywalnej kwoty. W takich sytuacjach może dochodzić do kalkulacji, w której podbicie kraju z roszczeniami może być tańsze niż ich spłacanie. Jeśli Władimir Putin tak rozumuje, a może mu w tym wtórować pani kanclerz Merkel, to może się zrobić bardzo niebezpiecznie, bo wojny w naszej części świata często wybuchają we wrześniu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika n..

Czyj to pomysł,  by

Czyj to pomysł,  by wymordować z zimną krwią miliony niewinnych i bezbronnych istnień ludzkich, bo niby, że "pusta rakieta spadnie o metr za daleko", a przecież "nikt nie dowie się kto zaczął?
To jest pomysł samego diabła!

To on nienawidzi od początku każdego człowieka, również ludzi, którzy w jego imieniu te groźby wypowiadają, bo przecież każdy sługa diabła idzie na wieczną zagładę, a: „Gardło ich to otwarty grób, językami swymi mówią podstępnie”. „Jad żmij jest za ich wargami”.
 „A usta ich są pełne przeklinania i gorzkich słów”.
„Stopy ich są prędkie do przelewu krwi”.
„Ruina i niedola są na ich drogach"
 „Bojaźni Bożej nie ma przed ich oczami”.
(Rzymian 3:13-18)

Gdzie jest teraz Hitler i Stalin?
Dobrze, że wszyscy ludobójcy przestają istnieć na zawsze, i w oczach Bożych są przeklęci są na wieki wieków!
 Obecni "mocarze" również są tylko zwykłymi śmiertelnikami, i chwała Bogu, że wszyscy zbrodniarze nieuchronnie zdychają, jedynie trochę później niż ich ofiary!

Lecz dla zmarłych bojących się Boga jest jednak niezachwiana nadzieja:

„Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy umarli usłyszą głos Syna Bożego, a ci, którzy usłuchają,  będą żyli.  Bo jak Ojciec ma życie sam w sobie, tak też dał Synowi, aby miał życie sam w sobie.  I dał mu władzę sądzenia, gdyż jest on Synem Człowieczym.  Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą jego głos i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia"!
(Jana 5:25-29)

"Doprawdy, jeśli Bóg nie powstrzymał się od ukarania aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz przez wtrącenie ich do Tartaru wydał ich czeluściom gęstej ciemności, aby byli zachowani na sąd;  i nie powstrzymał się od ukarania starożytnego świata, lecz Noego, głosiciela prawości, ocalił z siedmiorgiem innych, gdy sprowadził potop na świat ludzi bezbożnych;  i przez to, że w popiół obrócił miasta Sodomę i Gomorę, potępił je, dając ludziom bezbożnym wzór tego, co ma nadejść;  i wyzwolił prawego Lota, wielce udręczonego rozpasaniem, jakiemu się oddawali ludzie urągający prawu —   bo ów prawy człowiek tym, co widział i słyszał, gdy mieszkał wśród nich, dzień w dzień zadawał męczarnie swej prawej duszy z powodu ich bezprawnych uczynków —   to Jehowa wie, jak ludzi przejawiających  zbożne oddanie wyzwolić z doświadczenia, a nieprawych zachować na dzień sądu, żeby zostali wytraceni"!
(2Pt 2:4-9)

Portret użytkownika UPAdlina

a na co ty liczysz świadku

a na co ty liczysz świadku demona? Że po dziesiątkach agresji bandytów zza oceanu na słabe kraje te narody, które nie znalazły się pod butem uSSmańskiego zbira pozwolą mu na przejęcie nad sobą kontroli? Chyba cię jehowa opuścił? To nie Rosja stoi pod granicami bandyty zza oceanu, tylko bandyta zza oceanu stoi pod granicami Rosji. Jak staniesz uzbrojony na wycieraczce od drzwi mojego domu, to kto będzie agresorem? Ja, czy ty? Przestań się ośmieszać. Wściekacie się od kiedy Rosja ukróciła działalność waszej sekty.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wlodi

Ale ludzie, państwa chcą do

Ale ludzie, państwa chcą do NATO bo chcą się zabezpieczyć przed tym ruskim dziadostwem. Rosja sama zapracowala na to by zostać sama i opluwana. To teraz niech nie płacze ze dookoła NATO. Jedyny argument tego państwa to siła - a przemoc zawsze jest oznaka słabości. KGB to KGB

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Alasca

Co za brednie... ruskie sami

Co za brednie... ruskie sami sie pilnuja zeby czegos nie spaprac w tych swoich manewrach. W konfrontacji bezposredniej z NATO ruskie by parowali jak sie patrzy. A kwintesencja tej rasijskiej potegi militarnej niech bedzie ten ich lotniskowiec ktory ledwie doplynal do syrii... to putin sie boi - nie my. Puki mamy u siebie wojska USA to kacap moze co najwyzej przez lotnetke popatrzec w strone zachodu. Ich drony spadaja jak dolatuja do naszej granicy...

Portret użytkownika UPAdlina

mendak, w konfrontacji

mendak, w konfrontacji nuklearnej mocarstw" parowaliby" wszyscy łącznie z tobą, więc takie gadki tylko potwierdzają, że świetnie wykonujesz robotę portalowego clowna. Co do Syrii to dziwię się, że w ogóle poruszasz ten temat, bo Syria to dowód, że bandycka uSSmania to już tylko kolos na glinianych nogach. Bęcki które tam zebrała i "sojusznicy? którzy ją olali świadczą o tym dobitnie. Wojska uSSmanii są tylko zagrożeniem dla Polski, ponieważ polecenie są im wydawane z faszyngtonu, który w desperacji może zaatakować Rosję, co spotka się z jej odwetem. Wy na zachodniej upainie byście tego chcieli, bo likwidacja Polski jest dla was marzeniem. Nic z tego mendak. Wasza banderowska prymitywna propaganda trafia w próżnię.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Oczywiście, że Putin się boi.

Oczywiście, że Putin się boi. Boi się żydowskiego, zdradzieckiego ataku zydowskiego NATO. Boi się wojny, bo wojna dla Rosji oznacza zniszczenie tego, co 15 lat Putin zbudował. Rosja jak i my Polacy i wszyscy Słowianie potrzebujemy pokoju, bo w pokoju tworzymy Universum, natomiast zydowski pomiot szatański wojnę traktuje jako źródło mamony i śmierć niewinnych jako krwawą ofiarę swemu JAHWE.!!

 Amerykanie won z Polski; Niemcy won z Polski!!; Żydzi won z Polski!!! Ukraińcy won z Polski!!

[......]

Portret użytkownika Wlodi

zadne Won cycku, zadne Won,.

zadne Won cycku, zadne Won,. Amerykanów zaprosiliśmyi  przyjelismy i tu zostaną bo tak ma być! Po to by ruski czerwony łeb nigdy już nie pomyślał że Polska będzie w jego strefie wpływów czy w jakiejś koalicji z kacapami. I twoje czy tam wasze pokrzykiwania to moga się co najwyżej dla was bardzo zle skończyć. Na wschód granica otwarta... 

Portret użytkownika UPAdlina

Sam świniołacki cycku won na

Sam świniołacki cycku won na bander-upainę, gdzie twoje miejsce. Angelus dobrze mówi chachle od tymy. Zaprosiliśmy? Może wy chachły ich zaprosliście i opłacili wam nazi-majdan, ale w Polsce referendum nie było. Za czasów żydo-komuny tacy jak ty też mówili, że żydo-bolszewickie wojska w Polsce zostały zaproszone. Myślący Polacy nie chcą tu kolejnego okupanta, który ma Polskę za pionka w grze do poświęcenia. Tak jak poświęcił już Polskę wcześniej z całym zdegenerowanym żydo-zachodem. Precz z uSSmańskim żołdactwem z Polski !

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

nic dodać nic ująć.

nic dodać nic ująć. Zagrożeniem dla Polski jest bandycka uSSmania rozmieszczająca tu swoją wojskową infrastrukturę w celu próby utrzymania swojej upadającej hegemonii. To jest problem, bo jeżeli uSSmania zaatakuje Rosję, to na polskiej ziemi rozegra się nuklearny armageddon po rosyjskim odwecie. Precz więc z instalacjami bandyckich uSSmanów, mających Polskę za pionka do poświęcenia.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj