Wielki transport amerykańskiej broni pancernej do Polski! Wojny zwykle wybuchają we wrześniu... 

Kategorie: 

Czołg M1 Abrams - Źródło: wikipedia

Kumulacja zdarzeń militarnych w drugiej połowie września jest zastanawiająca. Jutro zaczynają się oficjalnie ćwiczenia rosyjsko-białoruskie Zapad-2017, które potrwają do 20 września. Potem 25 września zaczynają się polskie ćwiczenia Dragon-17, na dodatek wczoraj do Gdańska dopłynął transport amerykańskiej broni pancernej. Wygląda na to, że ten wrzesień będzie ryzykowny. 

Zaplanowane na 14-20 września rosyjsko-białoruskie manewry Zapad-2017 odbędą się na Białorusi, Bałtyku, na zachodzie Rosji, a także w obwodzie kaliningradzkim. Istnieją obawy, że skala tych ćwiczeń będzie dziesięciokrotnie większa od deklarowanej przez Rosjan. Pojawiły się sugestie, że może dojść do okupacji Białorusi, albo ataku na Ukrainę, państwa bałtyckie lub nawet Polskę.

 

Nasz kraj odpowiada na zapad manewrami wojskowymi Dragon-17, które odbędą się w dniach 25-29 września. Weźmie w nich udział oficjalnie 17 tys. żołnierzy. Będzie to największe tegoroczne ćwiczenie Sił Zbrojnych RP. Warto dodać, że odbędzie się z udziałem wojsk NATO oraz krajów partnerskich sojuszu. Może to oznaczać również armię ukraińską.

Ryzyko konfliktu zbrojnego w Europie Wschodniej można było bagatelizować, ale w momencie gdy Amerykanie przypływają z ponad tysiącem pojazdów, w tym 87 czołgów typu M1 Abrams i 103 bojowe wozy piechoty M2 Bradley, a do tego 18 haubic samobieżnych M109 Paladin, to trzeba zadać pytanie - czy coś się dzieje?

M2 Bradley - źródło: Wikipedia

Ciężki sprzęt należący do wojsk USA przewiózł do gdańskiego portu statek z wojskowym sprzętem dla brygady pancernej armii USA stacjonującej na terytorium Polski. Statek przetransportował też różnego rodzaju samochody ciężarowe i kontenery z nieznanym sprzętem. Poinformowano, że wszystko trafi transportem kolejowym na Dolny Śląsk, gdzie stacjonują Amerykanie.

M109 Paladin - źródło: wikipedia

Z pewnością transport takiej ilości uzbrojenia potrwa kilka dni, a fakt, że amerykańskie czołgi będą jeździły koleją po Polsce akurat wtedy, kiedy Rosjanie będą ćwiczyć na Białorusi, to oczywiście zupełny przypadek. Miejmy nadzieje, że jest to tylko prężenie muskułów i nie dojdzie do żadnej prowokacji. 

 

Konsekwencje ewentualnego konfliktu mogłyby być tragiczne dla naszego kraju. Kiedy polski rząd zaczyna się upominać o reparacje wojenne, trudno sobie wyobrazić o lepszy moment do pacyfikacji Polski ze strony zwyczajowo nieprzyjaznych nam sąsiadów - Niemców, czyli UE i Rosjan, którzy wiedzą, że od nich też można żądać reparacji wojennych po napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.

 

Skoro Niemców podliczyliśmy na bilion dolarów, to Rosja zdaje sobie sprawę, że może się spodziewać żądania zapłacenia przynajmniej porównywalnej kwoty. W takich sytuacjach może dochodzić do kalkulacji, w której podbicie kraju z roszczeniami może być tańsze niż ich spłacanie. Jeśli Władimir Putin tak rozumuje, a może mu w tym wtórować pani kanclerz Merkel, to może się zrobić bardzo niebezpiecznie, bo wojny w naszej części świata często wybuchają we wrześniu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika n..

Dlaczego w trakcie Zapadu

Dlaczego w trakcie Zapadu ponownie sprawdzany będzie scenariusz wykonania taktycznych uderzeń jądrowych na terytorium Polski?
Bo zupełnie oficjalnie Rosyjska doktryna wojskowa dopuszcza taką możliwość i jawnie zakłada, że w wypadku ciężkiej sytuacji w walkach przy użyciu broni konwencjonalnej, Rosja zachowuje sobie prawo do użycia jako pierwsza broni masowego rażenia!

Gdyby podczas ewentualnej inwazji rosyjskie wojsko przegrywało bitwę graniczną z wojskami NATO, to wykonanie uderzeń jądrowych na ich zaplecze w Polsce, byłoby realnym i logicznym krokiem!

Co więcej, podczas kolejnych ćwiczeń "przypadkowo" obszarem pojawienia się wrogich separatystów i terrorystów są zachodnie obszary Białorusi gdzie Aleksandr Łukaszenka cieszy się stosunkowo najmniejszym poparciem. Również tam mieszka niemal cała polskojęzyczna ludność Białorusi. Pokrywa się to mniej więcej z obszarem, który w okresie międzywojennym był terytorium II Rzeczpospolitej.

Granice "separatystycznej Wejsznorii" pokrywają się niemal idealnie z granicami okręgów zamieszkiwanych przez ludność polskojęzyczną. To na jej terenie Białorusini i Rosjanie mają "stabilizować" sytuację destabilizowaną przez wrogich separatystów wspieranych "zza granicy"!

Portret użytkownika UPAdlina

dlaczego? Bo na polskiej

dlaczego? Bo na polskiej ziemi są rozmieszczane instalacje największego światowego bandyty i w razie jego agresjii zostaną zniszczone. To tak proste, że aż śmieszne. I to nie Rosja ma zamiar robić inwazję na Polskę, tylko uSSmania może ewentualnie zaryzykować zaatakowanie Rosji. To nie Rosja stoi z wojskiem pod granicami uSSmanii, tylko uSSmania pod granicami Rosji. Jeżeli staniesz z nożem na wycieraczce od moich drzwi to kto jest agresorem? Ty czy ja? Śmieszny jesteś. Zakazanie w Rosji działalności waszej sekty ŚJ powoduje waszą wściekłość i takie absurdalne teksty.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Alasca

Na wycieraczce nikt nie jest

Na wycieraczce nikt nie jest jeszcze wrogiem. Klocu zapamietaj sobie ze USA tak potrzebuja podbijac rosje jak swinia siodlo. To putin teskni za odbudowa dawnej strefy wplywow bo w raz z jej upadkiem (zsrr) rosja przestala byc mocarstwem i ma na swiecie do gadania tyle co zyd za okupacji. Dlatego to putin jest agresorem - na ukrainie, w gruzji, w czeczenii, w syrii, wspiera koree pn... duzo by wyliczac. Rosja od lat wypracowala sobie niezachwiana pozycje najwiekszego bandziora na swiecie

Portret użytkownika UPAdlina

co ty znowu bredzisz

co ty znowu bredzisz [..........]? Ktoś uzbrojony stojący na wycieraczce od twoich drzwi nie jest wrogiem? Ciekawy jestem, jak byś się zachowywał, gdyby ktoś uzbrojony w siekierę stał pod twoimi drzwiami i wykrzykiwał, że jesteś agresorem? Przstań już błaznować, bo błazenada ma chyba jakieś swoje dno. Chyba, że ty chcesz wkopać się jeszcze pod dno. To ty chachłaty klocku uswiadom sobie, że to zachód chciał zawsze podbijać Rosję. Napoleon i hitler to świetne przykłady. Chodzi o gigantyczne pokłady najprzeróżniejszych surowców, które posiada Rosja. Bandycka uSSmania to bankrut, więc przydałoby się okraść kogoś majętnego w złoża. Od dekad uSSmania żyje z wojen oraz agresji i okradania podbitych państw. To, że Putin chce, aby Rosja była jak najpotężniejsza to chyba normalne jełopie? Tak jak uSSmania i każdy kraj chce byc jak najbardziej potężny. Co w tym dziwnego. I dzięki Bogu, bo monopol na władzę w ręku bandyty to nic dobrego, co do tej pory było widać od lat 90-tych. Rosja obecnie ma mendak bardzo dużo do gadania. Syria tego przykładem. Okopawie uSSmańskiego zadu spowodowało, że jego dotychczasowi "sojusznicy" postanowili opuścić słabnącego bandytę i współpracują z Rosją. Udawanie klocku chachłaty, że nie ma tego, co wszyscy widzą jest idiotyczne. Ale dla ciebie stan umysłu błazna jest codziennością, więc nawet tego nie zauważasz. Na twojej upainie nie ma żadnej rosyjskiej agresji. Nawet żydo-OBWE nie widzi tam wojsk rosyjskich. Widzicie tylko wy chachły zachodnie. Gruzja jako agresor na Osetię spotkała się z ripostą Rosji i została wykopana z powrotem na swoje terytorium. Ekstremiści islamscy w czeczenii zostali uznani za terrorystów nawet przez zdegenerowanych uSSmanów i hujnię gejropejską, więc o czym ty trollu gadasz? Ale najlepsza jest Syria. Tu jak zwykle robisz z siebie totalne pośmiewisko, bo Rosja w Syrii jest na prośbę legalnych władz tego kraju, natomiast agresorem tam jest uSSmania posiadająca nielegalne bazy i nieco żołdactwa. Jeszcze lepsze jest twoje ostatnie zdanie. Hehehehe! Nawet nie bedę wyliczał ci agresji prawdziwego największego bandziora zza oceanu, bo robiono to już wystarczająco czesto. Dziwię się tylko, że w swojej tępocie nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo tymi kretyńskimi oderwanymi od rzeczywistości tekstami robisz szkodę swojemu banderowskiemu grajdołkowi, bo dajesz niezbite dowody na to, że wasza chachłata legendarna ociężałość umysłowa jest o wiele większa, niż mówi się oficjalnie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wlodi

jakby mogła to by otaczała

jakby mogła to by otaczała ale to tak jakby Czechy miałyby być państwem kolonialnym. Ruski najlepszy statek ledwo doczłapał do syrii to jak chca mieć bazy gdzieś daleko? Próbowali na Kubie i dostali największego plaskacza świata - a ówczesne ZSRR to naprawdę było nieporównywalnie potęzniejsze od dzisiejszej wzbudzającej śmiech i politowanie rosji. Najpier musieliby cos soba reprezentować - pozniej myśleć o bazach za granicą. 

Portret użytkownika UPAdlina

"jakby" mendak to sobie

"jakby" mendak to sobie możesz wsadzić gdzieś. Nie ma "jakby", tylko jest to, co jest. Nie mów lepiej o statkach, bo uSSmański "super" niszczyciel Donald Cook dwa razy został przez Ruskich zamieniony w pływajacą wannę. Na Kubie mendak próbowało żydo-ZSRR, a nie Rosja, ale nawet oni nie dostali plaskacza, bo Kennedy za wycofanie radzieckich rakiet z Kuby musiał swoje wycofać z Turcji, więc.............znowu walisz baniakem w ścanę trollino od tymy. Jak to jest mandak, że ta "słaba" Rosja skopała zady uSSmanów w Syrii i pokrzyżowała ich plany w przejęciu tego kraju? A Turcja zrobiła zlewkę na hegemonai dziś je Putinowi z ręki? Rzeczywistość jest inna, niż chciałaby tego wasza prymitywna bander-propaganda, a te wasze teksty rodem z innej rzeczywistości tylko was ośmieszają.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Alasca

Ruskie niech sie pilnuja bo

Ruskie niech sie pilnuja bo jak im rakiety pobladza to riposta bedzie ostra. I pomyslec ze wystarcza dwa B52 i ta armija wyparuje... putin to łgarz i gałgan - duzo gada a mocny to on jest na ukraine czy gruzje

Strony

Skomentuj