Zniszczony w wybuchu rakiety satelita telekomunikacyjny należał do Facebooka

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Założyciel serwisu Facebook, Mark Zuckerberg, wyraził "głębokie rozczarowanie" w związku z utratą wartego 96 mln dolarów satelity telekomunikacyjnego, który w Izraelu zbudowano dla Facebooka. Okazało się, że znajdował się na szczycie zniszczonej wczoraj rakiety.

 

Satelita miał za zadanie pomóc w dostarczeniu szybkiego internetu dla Afryki. Zuckerberg właśnie przebywa na tym kontynencie i zapewne planował ogłosić sukces po niedoszłym sobotnim starcie. Teraz pozostała tylko strata pieniędzy i czasu. Nadal nie jest też znana oficjalna przyczyna tej jakże kosztownej katastrofy.

Niewątpliwie jest to cios dla planów ekspansji Facebooka na Czarnym Lądzie. Teraz konieczne będzie wyasygnowanie kolejnych środków na budowę nowej wersji zniszczonego satelity. Opóźnienie w planach dostarczenia dostępu do Internetu dla setek milionów Afrykanów jest nieuniknione.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Lukasss

Dziwne, że akurat w momencie

Dziwne, że akurat w momencie procedury startowej "coś" przeleciało w pobliżu, przecież w takim momencie strefa powietrzna z dużym promieniu jest ZAMKNIĘTA... Prędkość przelotu też jest bardzo duża, ale realna dla znanych technologii, pod warunkiem, że przelatywał w momencie nagrywania "dość blisko". Nie musi być pocisku celem zniszczenia rakiety, może została użyta wiązka lasera...

Portret użytkownika Neukoln

Ewidentnie coś przelatywało w

Ewidentnie coś przelatywało w momencie wybuchu ...zrobiłem na szybko filmik z pulpitu i odtworzyłem na Power DVD w powiększeniu i klikając na T czyli krok do przodu .

Głosuj przeciw
-4
Portret użytkownika jvk_2012

Jak mądrze zauważył mój syn,

Jak mądrze zauważył mój syn, pocisk trafił poniżej satelity, aby wszyscy zobaczyli jak wybucha, gdy uderza w podłoże. 1:24

To my dziękujemy za takie „satelity telekomunikacyjne”. (Grzybek po wybuchu jak po jakiejś małej bombce atomowej). Moja żona zaś znalazła wiadomość, że jakiś Elon Musk ma w planach umieszczenie 700-set (słownie siedmuset) satelitów „telekomunikacyjnych" w celu zwiększenia dostępu do internetu na całym świecie...

Jakby takie bombki zaczęły spadać nam na głowy, to już po nas. Jednak na całe szczęście KTOŚ cały czas nam pomaga. Dziękujemy!

Portret użytkownika Draqonis

To ciekawe, za każdym razem

To ciekawe, za każdym razem gdy ktoś próbuje coś wystrzelić ciut dalej od Ziemi, kończy się to niepowodzeniem... ciekawe dlaczego. Kasa przeznaczona na próbę zawładnięcia umysłami Afryki spalona w kilka minut. Od dawna obserwuję ten portal, dopiero niedawno postanowiłem się zarejestrować. Pozdrawiam.

Głosuj za
5

֎  Doświadczenie zdobywaj, doświadczeniem się dziel... nie osądzaj.  ֎

You are your only limit.

Portret użytkownika Aaa

Jeżeli założyć że satelity to

Jeżeli założyć że satelity to oszustwo, to ten wybuch mogl być planowany. Poszukajcie filmów jak działa nawigacja, bez masztów naziemnych nie działa a to było już w czasie 2 wojny światowej znane i używane do namierzania skąd wróg nadaje. 

Głosuj za
2
Portret użytkownika podejrzany

Jest tak jak pisza tutaj

Jest tak jak pisza tutaj niektore osoby, na filmiku przed sama eksplozja widac przelatujacy obiekt,k mi to wyglada na samolot odrzutowy ktory stracil ten wynalazek zuckerberga jakas rakieta. Widocznie komus sie nie spodobal jego plan. Swoja droga ciekawe co tam faktycznie mialo byc wyniesione na orbite.

Strony

Skomentuj