Emmanuel Macron zaciekle atakuje Polskę czym wywołał największy od lat kryzys dyplomatyczny na linii Francja-Polska

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polska znowu stała się ulubionym europejskim chłopcem do bicia. Francuski prezydent Emmanuel Macron już od czasów kampanii wyborczej atakuje Polskę. Jednak po wyborach bynajmniej się nie uspokoił, wręcz przeciwnie. Wybrał się na tournee po krajach Europy Wschodniej ostentacyjnie omijając Polskę, ale nie szczędząc naszemu krajowi licznych słów krytyki w trakcie przemówień w odwiedzanych stolicach.

 

Macron oskarżał nasz kraj o tak zwany dumping socjalny w związku z tak zwanymi pracownikami delegowanymi. Ma to uderzyć przede wszystkim w prężnie rozwijający się polski transport ciężarowy. Francuski prezydent odrzuca zasady unijnego wspólnego rynku i domaga się ukarania Polski za ten wyimaginowany dumping socjalny.

 

Szczególnie agresywny względem naszego kraju Emmanuel Macron był podczas wizyty w Bułgarii. 

Polska nie definiuje dzisiaj przyszłości Europy i nie będzie definiować Europy jutra. Polacy zasługują na więcej. Europa to region stworzony na bazie wartości, związku z demokracją i swobodami, z którymi Polska jest dzisiaj skonfliktowana.

Wygląda na to, że antypolonizm szerzy się coraz bardziej na zachodzie Europy. Polska jest ulubionym chłopcem do bicia. Wcześniej przecież nienawiść względem Polaków rozpętał politycznie David Cameron. Skończyło się to serią ataków na Polaków. Okazuje się, że atakowanie Polaków jest politycznie poprawne i dozwolone. Staliśmy się zatem popychadłem w przestrzeni międzynarodowej. 

 

Polska premier Beata Szydło onie pozostała mu jednak tym razem dłużna i oświadczyła, że nai ama on doświadczenia, dlatego wybacza mu gafę, ale nie pozwoli się traktowac w ten sposób i oczekuje zmiany jego podejścia do Polski.

Przypominam Panu Prezydentowi Macronowi, że Polska jest takim samym członkiem UE jak Francja. Mamy takie same prawa jak Francja i inne kraje członkowskie i będziemy z nich korzystać dla dobra Polski i Polaków. Polska nie jest w konflikcie z żadnym z krajów UE, ani z nią samą.Doradzam Panu prezydentowi, aby zajął się sprawami swojego kraju, być może wtedy uda mu się osiągnąć takie same wyniki gospodarcze i taki sam poziom bezpieczeństwa swoich obywateli, jaki gwarantuje Polska. O przyszłości Europy nie będzie decydował Prezydent Francji, ani żaden inny przywódca indywidualnie, tylko wszyscy członkowie wspólnoty. Podpowiadam panu prezydentowi, aby był bardziej koncyliacyjny i nie rozbijał UE. Być może jego aroganckie wypowiedzi wynikają z braku doświadczenia i obycia politycznego, co ze zrozumieniem odnotowuję, ale oczekuję, iż szybko nadrobi te braki i będzie w przyszłości bardziej powściągliwy. W sprawie pracowników delegowanych to Polska i Europa Środkowa broni zasad wspólnego rynku, a Francja poprzez swoje działanie próbuje demontować jeden z filarów UE. - powiedziała Beata Szydło w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl

Niedawna wizyta Donalda Trumpa i jego historyczne (przynajmniej w zakresie treści) przemówienie, przełamało na chwilę międzynarodowy hejt wymierziny w Polskę. Teraz jednak jako najwierniejszy sojusznik Waszyngtonu w Europie, staliśmy się wrogiem, takim samym jakim dla europejskich przywódców jest obecnie znienawidzony Donald Trump, człowiek nawołujący do przerwania ekspansji Islamu na świecie. 

 

Prawdopodobnie właśnie dlatego trwa obecnie tak wielki atak na Polskę. Trudno spodziewać się, że Macron, który jest czlowiekiem Sorosa namaszczonym do sprawowania władzy dodatkowo przez francuską masonerię, bedzie mówił co innego niż jego protegowany, ale warto sobie zdawać sprawę, że jest jeszcze drugie dno tego francuskiego ataku.

 

Ma to związek z sytuacją budżetową Francji i jej zadłużeniem sięgającym już 100 procent PKB. Dlatego wlasnie Macronowi zależy na powołaniu odrębnego budżetu unijnego dla strefy Euro i drugiego dla pozostałych. Francuzi mają zamiar przekierować do siebie więcej środków unijnych na co jest najwyraźniej zgoda, a komu najłatwiej zabrać pieniądze z funduszy strukturaknych? Oczywiście Polsce, dlatego właśnie trwa podbudowa, aby uczynić z nas winnych temu stanowi rzeczy.

 

Jesli tak rzeczywiście wygląda ta układanka to znaczy to, że Macron jest wykorzystywany przez Angelę Merkel do realizacji swojej antypolskiej polityki. Stawką jest zapewne właśnie ten wspólny budżet strefy Euro i być może również niemiecka zgoda na emisję euroobligacji, na co bardzo zależy Francji.

 

Ostatnie wizyty Emmanuela Macrona w państwach tak zwanego Trójmorza, w trakcie których otwarcie, przy kazdej okazji, krytykował Polskę, to ażnadto jawny sygnał, że francuskiego prezydenta wypuścili na nas Niemcy. Marine Le Pen znowu będzie mogła powiedzieć o aktualnym prezydencie Republiki Francuskiej, to co mówiła o poprzednim, Francois Hollande, którego złośliwie tytułowała w Parlamencie Europejskim, wicekanclerzem Niemiec. 

 

Trudno się dziwić Niemcom, że nie podoba im się zwrot w trakcie którego nagle okazało się, że ich protegowani nagle straciki władzę w Polsce i nagle najważniejszą zagraniczną stolicą przestał być dla nas Berlin i stał się nią Tel Awiw oraz Waszyngton. Niemcy z mozołem budowali coś co nazywali Mitteleuropa.

 

Celem niemieckiego projektu Mitteleuropa nakreślonego jeszcze w XX stuleciu, miało być podporządkowanie sobie krajów  Europy Środkowej i pod względem gospodarczym i politycznym. Jego założenia zdefiniował już w 1915 roku niemiecki politolog Friedrich Naumann. W ramach tej idei państwa bałtyckie i Krym miały być niemieckimi koloniami, a kraje takie jak Polska czy Czechy miały być krajami z rządami zależnymi od Berlina. Brzmi znajomo?

 

Właściwie po wejściu nowych państw członkowskich do Unii Europejskiej rzeczywiście nastąpiła realizacja tego planu. Gospodarka krajów Europy Wschodniej została zdominowana przez niemiecki kapitał. Technologie powstają w Niemczech, a w Polsce, Czechach czy na Słowacji montuje się to co opracowali Niemcy. Politycznej zależności nowych krajów członkowskich UE wzgledem Niemiec nie trzeba chyba udowadniać. 

 

Dlatego właśnie gdy nagle pojawiły się rysy na planie realizacji ich Mitteleuropy, w postaci pojawienia się konkurencyjnego Trójmorza pod przewodnictwem Polski wspartej przez Stany Zjednoczone, zwalczają tę koncepcję wszelkimi możliwymi sposobami i napuszczają na nas zależnych od Berlina polityków, takich jak Emmanuel Macron. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bolek

Otórz kłamstwo to celowe

Otórz kłamstwo to celowe wprowadznie w błąd kogoś, kto ma podstawy i prawo znać prawdę. Jeżeli grupa oprychów zaczepi kobietę i zapyta ją czy lubi sex to nie będzie kłamswem np gdy powie że brzydzi się mężczyznami. ( Wypowiedź dla celów  ochrony życia). Głupia by była, gdyby przyznała, że dzień bez seksu to dzień stracony. Pewnie padła by ofiarą gwałtu. Nie każdy musi znać  prawdę. Jeli tak spojżysz na kwestię tzw. klamstwa - to nieco ci się rozjaśni temat i być może nie będziesz potępiał w czambu czegoś, czego po prostu nie pojmujesz

Portret użytkownika Jajcarz

Czytasz Ty Biblię w ogóle?

Czytasz Ty Biblię w ogóle? Ułożyłeś sobie bajeczkę, która nie ma nic wspólnego z Biblią. Zobacz ile razy "tatuś" zmuszał "swoje dzieci", pod groźbami, do mordowania innych swoich dzieci. Był nawet tak miłosierny, że mogli łaskę okazać pobitym, ale tylko jeśli dobrowolnie się oddali żydom w niewolnictwo. Nie zawsze jednak miał taki gest. Bywało, że kazał wymordować wszystko, nawet dzieci a żydów bardziej miłosiernych - karał śmiercią.

To tylko kolejna sprzeczność a jest ich masa, bo Biblia, to nie żadne "słowo boże", tylko stek bzdur wyssany z brudnego żydowskiego palucha i kładziony głupcom do głowy w interesie ich "nauczycieli".

Portret użytkownika Jajcarz

No tak, pięknie to zakręciłaś

No tak, pięknie to zakręciłaś. W ten sposób, to wszystko się bardzo dobrze trzyma kupy. Biggrin Podsumujmy.
"Porywczy wywyższa głupotę" i korespondujące "upodobanie w prostaczkach", oraz wzgarda dla roztropnych i mądrych. Dodajmy do tego porywczość widoczną na wskroś Biblii i sianie zamętu nawet w rodzinach. Oto Jahwe portret własny, ale charisowi chyba nie o to chodziło. Biggrin

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Przecież wiaodmo, że Francja

Przecież wiaodmo, że Francja od zawsze wolała, jako sojusznika RoSSję stąd te ataki. I Francji i RoSSji to na rękę, żeby dręczyć nasz kraj. Przy czym RoSSjanie pod różnymi wcieleniami mają w tym większe doświadczenie - zabory i wymazanie Polski z mapy świata, 1920, 17.09.1939, 1945 - 1989...

Portret użytkownika U_P_Adlina

a ty fiksie rusofobiczny jak

a ty fiksie rusofobiczny jak zwykle o Rosji. Nie ma znaczenia, że temat jest o francji i makaronie. Jako błazen jrestes niezrównany. Lecz się banderowska trollino. Macron to człowiek banksterów i kanalii typu soros, który z przyjaźnią do Rosji ma tyle wspólnego, co ty z inteligencją.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Wy lewaki macie dziwny

Wy lewaki macie dziwny zwyczaj nazywania wszystkiego fobią - homofobia, islamofobia, a teraz jescze rusofobia. Tu nie chodzi o fobię tylko pogardę. Zrozum wreszcie lewacki pomiocie!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Możesz podać przykłady

Możesz podać przykłady dręczącej nas Rosji? Bo daty które wymieniłeś mają się nijak do faktów historycznych:

1920 - Żydobolszewia nie była Rosją, tylko uciemiężonymi okupacją żydowską narodami słowiańskimi i azjatyckimi... I dostała od Polaków wpier***...

17-09-1939 zebralismy nieuniknione baty za antybolszewicką i anty niemiecką polityke naszych nieudolnych idiotów  (lub agentów) w ówczesnym rządzie polskim...

1945 - To nie Rosja znowu, tylko zydobolszeiwa okupująca nasze słowiańskie narody, wspólnie z naszymi  obecnymi "sojusznikami" podzielili "polski tort", zachowując jednakże w przeciwieństwie do innych państw (nadbałtyckich) naszą suwerenność...

1989 - coś ci sie popier****** ... W tym roku daliśmy nasze międzypośladkowo obecnym naszym sojusznikom, ktorzy smażyli Polaków w obozach śmierci a po wojnie ci sami SS-mani i Gestapowcy zajmowali znaczące i wpływowe stanowiska w Niemczech i w USA...

 

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Popierdolony od kołyski to ty

[...............] Póki RoSSja płacze i histeryzuje, gdy Polska dyskredytuje ZSRR - właśnie jako twór zbrodniczy - mamy prawo nazywać zabory i zbrodnie ZSRR winą RoSSji. Więc [...........] przejrzyj na oczy! Rozumiem ,że zabory też wybaczasz RoSSji, bo to nie byli Ci "mityczni dobzi" Rosjanie tylko.."kosmici" albo Żydzi. I popatrz, jakoś nigdy na terenie RoSSji nie ma Rosjan tylko zawsze ktos inny Smile Wszędzie ci Żydzi i nieważne, że mówią po rusku i że Rosjanie sami wydawali Żydówi Niemcom w latach 1939 - 19341 Smile

PS Rosja do tej pory żądzi były członek KGB, który broni spuścizny ZSRR więc mamy rozumieć, że obecną RoSSją nadal żadzą Żydzi? 

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

Jęczysz tak trollu z tym żydo

Jęczysz tak trollu z tym żydo-ZSRR, bo nie mozecie sobie darować, że to zydo-ZSRR zniszczyło nazizm, z którym wiązaliście olbrzymie nadzieje. Między innymi to zwycięstwo zastopowało ludobójstwo, które dokonywaliście na Polakach. Stąd wasza frustracja. Żydo-ZSRR można wiele zarzucić, ale na pewno trzeba się cieszyć, że zniszczyło nazizm i banderyzm na twojej zachodniej upainie, co przerwało ludobójstwo dokonywane waszymi rękoma.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj