NASA rozpoczęła głosowanie na najlepszą wiadomość, która zostanie wysłana na sondę Voyager 1

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) zorganizowała głosowanie pozwalające wyłonić najlepszą wiadomość tekstową, która zostanie wysłana do sondy kosmicznej Voyager 1. Konkurs odbywa się z okazji 40. urodzin sondy.

 

Olivia Stone, rzeczniczka Laboratorium Napędów Maszynowych NASA w Kalifornijskim Instytucie Technologii zapowiedziała, że każdy może zagłosować na stronie internetowej na jedną z 10 proponowanych wiadomości.

 

Wśród sugerowanych wariantów znajdują się teksty takie jak: „Przybyliśmy z gwiazd i powrócimy do gwiazd”, „Zanieście do gwiazd nasze nadzieje i marzenia”, „Niech wiatr słoneczny cię napędzi, a gwiazdy rozświetlą drogę”, „Kontynuuj badania, pewnego dnia cię dogonimy”. Jedna z propozycji jest także w języku hiszpańskim i brzmi: „Jesteś gościem z przeszłości, który podróżuje w przyszłość”. Zgodnie z wymaganiami, komunikat na pokładzie Voyagera 1 nie powinien przekraczać 60 znaków. 

Jak poinformował przedstawiciel Jet Propulsion Laboratory, głosowanie trwa do 29 sierpnia do godziny 17:00 czasu pacyficznego. Wynik zostanie ogłoszony 5 września, w okrągłą rocznicę wysłania sondy w przestrzeń kosmiczną. Sygnał radiowy ma dotrzeć do niej po 19 godzinach i 18 minutach.

 

Pierwotnym celem Voyagera 1 było zbadanie Jowisza i Saturna. Sonda po raz pierwszy wykonała szczegółowe zdjęcia tych planet. Obecnie Voyager 1 znajduje się w odległości 20,6 miliarda kilometrów od Ziemi i porusza się z prędkością 61 tysięcy km/h.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika keri

Wiadomość do Voyagera:

Wiadomość do Voyagera:

 - Voyager, zapomniała ci NASA doczepić naklejkę: "PRODUKT DO WCISKANIA KITU. NIE LATA."

40 lat potykają się o niego w jakiejś piwnicy, lecz przez to, że nie lata, to jest dotąd bezawaryjny Lol

Apel Polskiego Stow. Niezależnych Lekarzy i Naukowców, psnlin.pl

Strony

Skomentuj