Znaleźliśmy się na krawędzi regularnej wojny Turcji z Syrią

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Już od dawna istniało ryzyko rozlania się konfliktu syryjskiego na cały Bliski Wschód. Wszystko wskazuje na to, że wojna na dużą skalę może się rozpocząć miedzy Turcją a Syrią.

 

Wczoraj doszło do incydentu w przestrzeni powietrznej Turcji. Samolot rejsowy syryjskich linii lotniczych lecący z Moskwy do Damaszku został sprowadzony na ziemię przy pomocy pary dyżurnej samolotów F16. Następnie samolot unieruchomiono a po kilku godzinach zwolniono, ale bez ładunku, który jak powiedziano,  nie powinien się znaleźć na pokładzie.

 

Oczywiście chodziło o broń, która miała się rzekomo znajdować na pokładzie. Natychmiast zareagowała Rosja, która zażądała zwolnienia przetrzymywanych w Ankarze obywateli Rosji znajdującymi się na pokładzie samolotu. Incydent ten dobrze obrazuje poziom napięcia, jaki trwa w tamtym regionie świata.

 

Turków można też zrozumieć, że nie podoba im się stały ostrzał ich terytorium. Trudno podejrzewać wojska Assada o celowe prowokowanie Turcji, ponieważ nie jest to w interesie Syrii, aby otwierać nowy front. Dlatego trzeba założyć, że zdarzający się wciąż ostrzał Turcji z to robota rebeliantów, którzy przegrywają wojnę i otwarcie nowego frontu będzie dla nich zbawienne.

 

Jak widać jest to również na rękę Turcji a raczej NATO, które uzyskuje tym samym upragniony pretekst do przeprowadzenia operacji libijskiej bis. Jednak teraz nie będzie już tak łatwo z Rosją, która raczej nie pozwoli się wypchnąć z Morza Śródziemnego,  a współpraca z Syrią zapewnia im obecność w tym akwenie bazie w Tartus.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Fabian

Co tak późno opublikowaliście

Co tak późno opublikowaliście artykuł na ten temat? 
Dużo wcześniej można było się o tym dowiedzieć z innych portali. NAPRAWDĘ DUŻO WCZESNIEJ.
 
I Dlaczego tak bardzo wasz artykuł jest sugestywny? Powinniście zostać bezstronni, a Wy kreujecie myśl w czytającym Smile

Chciałbym coś wyjaśnić. 
Turcja miała pełne prawo do zatrzymania samolotu, który znajduje się w jej strefie powietrznej. Mógł to być również samolot z polski. Po prostu, jeśli ma jakieś podejrzenie, może to zrobić w pełni legalnie.
Po drugie, nikt nigdzie nie podał co znajdowało się na samolocie. Więc autor tematu pisząc tak pewnie, że to była broń popełnie błąd, zaczyna tworzyć plotę.
Tak jak już mówiłem, dlatego ten portal schodzi na psy Smile a razem z nim autorzy artykułów Smile

Portret użytkownika admin

W naszym portalu nie ma

W naszym portalu nie ma newsroomu i stada dziennikarzy, więc nie ma sensu, żeby się z innymi ścigać o to kto pierwszy umieści newsa, bo nie zawsze chodzi o szybkość a czasem lepiej analize zrobić i to co jest powyżej to analiza. Zresztą ja tam pisze, że Turcji jest na rękę ten konflikt z Syrią bo załatwia problem Kurdów. Ja rozumiem, że niekiedy komentuje się mimo nie przeczytania artykułu. Co do bezstronności to proponuje poczytać portal tokfm.pl albo portal redaktora Lisa, tam jest zawsze bezstronność i jedynie słuszny pogląd. 
 
Wracając do incydentu z samolotem. Dzisiaj Ławrow powiedział, że to skandal co zrobiła Turcja a co zrobiła? Zatrzymała ładunek. Onio twierdzili, że mają doniesienia, że tym samolotem leciała broń a to był radar. Ktoś musiał donieść kto widział załadunek, ale nie wiedział na 100% co to jest. Okazuje się, że przewożenie radarów jest całkowicie dozwolone więc to co zrobiła Turcja to klasyczne przekroczenie uprawnień.

Portret użytkownika Dr Piotr

Wyrazem największej ciemnoty

Wyrazem największej ciemnoty i zmanipulowania w USA (i nie tylko USA) jest to, że żołnierze wypełniają rozkazy i dają się zagonić do wojny w Iraku, Afganistanie i pozostałych znanych z historii!.
Gdyby zaczęli masowo sprzeciwiac się udziałowi w takich konfliktach, to porządek zrobiłby się sam. W końcu co Państwo mogłoby zrobić jakby żołnierze zaceli masowo dezerterować i odmawiać udziału w walce, Państwo zostałoby bez wojska (wszystkich żołnierzy musieliby osądzić i zamknąć w więzieniach) i to dałoby w końcu do myślenia tym na górze.
Ale niestety tak się nie dzieje i żołnierze jak tępe barany idą na rzeź walcząc w haniebnych konfliktach.
A to takie proste...wystarczyłaby masowa rekacja, masowa odmowa walki i byłoby po sprawie!

Portret użytkownika devoratus

To niemożliwe.   Według

To niemożliwe.
 
Według duchowego pojmowania - ludzie znajdują się w określonych stadiach rozwoju. Ci, którzy zostają żołnierzami, posiadają pierwotny instynkt stadny i tak jak pszczoły w ulu potrzebują kogoś, kto za nich myśli i decyduje. Ci ludzie sami oddają swoją wolną wolę - bo nie chcą z niej korzystać, wolą rozkaz.
 
Dlatego nigdy się nie zbuntują (poza nielicznymi jednostkami) - bo im po prostu pasuje taki tryb życia i niemyślenia.

 

 

Portret użytkownika historyk

Mhm, dla mnie niech robią

Mhm, dla mnie niech robią sobie co chcą. Społeczeństwa europejskie powinny być na tyle mądre, aby nie pchać się w to bagno. Sprzeciw i bierny opór,aby nie iść do wojska powinien wystarczyć. Jak nasi władcy nie będą mieć mięsa armatniego to nie będą mogli sobie pozwolić na żadne tego typu wybryki. Wyraźnie dążą do konfliktu na skalę światową nie tyle w celu depopulacji co w przejęciu władzy nad światem. Konflikt tej wielkości powinien im to znacznie ułatwić. Widać to aż nadto na przykładzie USA...

Portret użytkownika Zenek

Pamieta ktoś jeszcze

Pamieta ktoś jeszcze o
 
TURECKIM GENERALE ZŁAPANYM WRAZ Z TERORYSTAMI JAKIMI DOWODZIŁ NA TERYTORIUM SYRII?
 
Nie? Bo właśnie takimi prowokacjami zaciera się w pamieci ślady po własnym skurwy...(*)
 
Turcja ma obiecane za Syrię połowę jej terytorium i wstąpienie do jUdE więc dwoi się i troi by semicki pan był zadowolony ze swojego tureckiego kundla. Jak zwykle w takiej ge(j)ozabawie kolejny Naród ma przewalone. Ale kto by sie tam przejmował bydłem nadający się tylko do umierania za pana czy do fundowania właścicielowi podatkami nowych zabawek. Bo przecież PATRI(D)OTYZM wzywa do heroicznych bojów w trosce o dobro swoich ciemiężycieli. Po to się ten slogan wbija w główki od małego. To jak podświadomościowa  tresura. Widzisz króla, polityka czy tylko celebryte w potrzebie i juz jak pies Pawłowa się ślinisz niecierpliwie merdając ogonkiem z chęci pomożenia im w problemach. Bo jesteś ich niewolnikiem choć bez kajdan i obroży. Takim mentalnym, opanowanym antyspołecznymi ideologiami niewolnikiem drżącym o to by mury twojego więzienia nigdy sie nie zawaliły. Bo inaczej .... aj waj, aj waj, o nie boże.
 
ŚWIAT BY SIĘ ZAWALIŁ PRZECIEŻ.A KAŻDY NIEWOLNIK POTRZEBUJE PANA.BEZ NIEGO I JEGO DYREKTYW MA DRESZCZE,NIEPOKOJE CZY TYLKO DEPRESJE. WIEC TĘSKNIEŚLINI SIĘ SZUKAJĄC WOKOŁO SWOJEJ OBROZYBEZ KTÓREJ JEST GOŁYM I NIC NIEZNACZĄCYMSZARYM NIJAKIM CZŁEKOKSZTAŁTNYM POŁCIEM MIESA. 
 
A PAN Z TROSKI SERCA DAJE SIĘ TYLKO NIEWOLNIKOM ZASPOKAJAĆ DAJĄC IM SPEŁNIENIE W POTRZEBIE. ;) 
 
 
 
 
 
 
 
(*) bolszewickie bydło do tego samego celu wykorzystuje "publikacje grossa" i mu podobnych.
 
 

Portret użytkownika janusz

Modlitwy o pokój są rzeczą w

Modlitwy o pokój są rzeczą w ogóle abstrakcyjną bo do tego nasza cywilizacja jeszcze nie dorosła.Za dużo w nas nienawiśći i podziałów aby ten szczytny cel mół być zrealizowany.Można tu wspomnieć starą rzymską zasadę: jeśli szukarz pokoju to szykuj się do wojny.Pozdrawiam.

Portret użytkownika Mirek

Poczytaj sobie o Nagasaki i

Poczytaj sobie o Nagasaki i Hiroshimie ,Tam garstka katolikow modlila sie pol roku do PMP .Tam gdzie sie modlono ocalaly ich domy ,zostaly nietkniete nawet jedna szyyba niezostala uszkodzona ,ci ludzie niecierpieli na chorobe popromienna itd ,reszta wokolo zostala .....co bede pisac historie zna kazdy.

Portret użytkownika janusz

Nie wiemy jak  będzie dalszy

Nie wiemy jak  będzie dalszy rozwój wypadków.W każdym razie moim zdaniem reżim pana Assada tak jak i jeszcze kilka istniejących tego typu rządów ,powinnien upaśc .
Skoro obywatele danego kraju mają prawo do wyboru swoich władz to jakim prawem rżąd
Assada i jeszcze wzcześniej jego tatusia,utrzymuje się tak długo ?.Pomijając tezę lansowaną w wszechobecnych zródlach,która ma wiele z racji ,że rżądy w krajach islamu nie mają tradycji demokratycznych ,jakim prawem jedna osoba sprawuje przez tyle lat rządy ?.Skoro ta tzw. rewolucja ma dotykać kraje islamu to naprawdę wątpliwą jest teza że akurat
 
Syria ma od niej być wolna.POZDRAWIAM.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

janusz... za bardzo wierzysz

janusz... za bardzo wierzysz w propagandę i rozpaczliwe apele przysyłane ci w maillach..
 Prawda jest inna niż ci się ją przedstawia.
Jestem z Assadem koniec i kropka.
 To co wiem mi wystarcza obrać włąściwą stronę.
 

Strony

Skomentuj