Tajemnicza anomalia GPS na Morzu Czarnym

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W Morzu Czarnym odnotowano ostatnio wielokrotnie anomalie, które skutecznie unieszkodliwiają system GPS, który często jest stosowany do automatycznej nawigacji jednostek pływających. Trudności z nawigacją doświadczyło ponad 20 statków. 

Anomalię zarejestrowano na przykład w dniu 22 czerwca 2017 r. o godz. 07:10 UTC. Nastąpiła wraz z podejściem do wybrzeża Noworosyjska. Najpierw urządzenia GPS zaczęły otrzymywać sygnał z przerwami. Błąd w określaniu współrzędnych był wtedy na poziomie około 100 metrów. Najdziwniejsze jednak było to, że ich rzeczywista lokalizacja była oddalona o ponad 25 mil morskich, czyli około 46 km.

Miejsce wystąpienia anomalii GPS

Sprzęt GPS wykorzystywany w jednostkach doświadczających anomalii był w porządku.Wiele innych statków potwierdzało te same problemy z nawigacją. Sygnał słabł, a potem pojawiał się, ale wskazywał lokalizację w zupełnie innym miejscu, gdzie w zasadzie nie mogło być tej jednostki pływającej. Amerykańska administracja morska twierdzi, że ​​dokładność GPS powinna wynosić około 4 metry. Poza tym nie odnotowano żadnych anomalii związanych ze zjawiskami pogodowymi lub kosmicznymi, które mogłyby spowodować takie zakłócenia w tym regionie. 

 

Eksperci twierdzą, że jedyne wyjaśnienie jest takie, iż te anomalie to skutek profesjonalnego fałszowania sygnału GPS. Ktoś próbował oszukać odbiorniki GPS, dając im silniejszy sygnał niż GPS otrzymywany z satelitów. Specjaliści sugerują, że nadajnik wysyłający fałszywe dane był na głębokości około 39 metrów pod wodą, tak że moc sygnału wszystkich satelitów korzystających z GPS była podobna.

Symulując sygnały satelitarne, można wysyłać niepoprawne współrzędne, co spowoduje, że statek zejdzie z przewidzianego kursu. Nie od dzisiaj wiadomo, że Rosja ma zaawansowane możliwości blokowania pracy GPS i jego emulowania. Mimo, że formalnie nie ustalono dokładnej przyczyny anomalii z Morza Czarnego, głównym podejrzanym są oczywiście siły zbrojne Federacji Rosyjskiej.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tosia

Ha, ha, ha. Rosja wszystko ma

Ha, ha, ha. Rosja wszystko ma, wszystko wie, ze wszystkim sobie radzi! No nic innego tylko uczyć się od niej, a nawet jeździć na szkolenia! Ta cała nagonka na Rosję tylko ją wzmacnia i pogłębia więzi międzyludzkie. Rośnie w nich duma i poczucie siły. Nawet taką ohydną nagonkę potrafią przekuć na własny pożytek. Biggrin

Portret użytkownika Gremlina

A mnie przeraża to, że Rosja

A mnie przeraża to, że Rosja jedyne marsze i pokazy jakie organizuje mają powiązania z wojskiem. Inni robią karnawał, nawet głupie parady równości a oni tylko broń i siła. Naród rosyjski jest pijany i zadufany w sobie przez kremlowslą propagandę siły. Jest gotów iść na rzeź za cara Putina jak kiedyś szli za Stalina.

Portret użytkownika U_P_Adlina

nie wygaduj bzdur. Rosja i

nie wygaduj bzdur. Rosja i Chiny to jedyne kraje, które mogą przeciwstawić się uSSmańskiemu bandycie, ale żeby to zrobić muszą być potężne militarnie. Więc do najważniejszych kwestii należą sprawy uzbrojenia i armii. Gdyby bawili się w karnawały, to jak i inne narody byliby pod butem hegemona zza oceanu. Dopóki na świecie istnieje bandzior zza oceanu, dopóty nie ma czasu na karnawały, tylko zajmować się trzeba potęgą swoich sił zbrojnych, aby pozostać poza jego zasięgiem. Dotyczy to oczywiście w tej chwili tylko Chin i Rosji, bo tylko te dwa państwa są dla hegemona przeciwnikami, z którymi musi się liczyć.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika FAN

Czytałem już o tym na innym

Czytałem już o tym na innym fachowym forum i skłaniam się do tej tezy, że Rosjanie mają ten system zakłucający i PRZEKŁAMUJĄCY GPS i inne tym podobne systemy świata lokalizujące położenie w danej chwili.

A JAK TO MAJA , TO I WOJENNE POTENCJALNĄ JUŻ WYGRALI, NAWET BEZ WYSTRZAŁU, bo szatańskie rakiety i inne ustrojstwa wojskowe, BĘDĄ TAM LATAŁY, GDZIE ROSJANIE TEGO SOBIE ZAŻYCZĄ. 

p.s i dzięki temu, ciągle żyjemy, bo szatany też o tym wiedzą doskonale i dlatego nie ruszają z Rosji podbijaniem, NA PEŁNĄ SKALĘ.

ALE TO MAŁO, BO ROSJANIE WŁASNIE TO COŚ WYSŁALI W KOSMOS OSTATNIO w podobnym celu, co opisano w artykule powyżej : 

Plus więcej ciekawych informacji o wystrzelonym na orbitę sputniku wojennym. Jest to „ciężki sputnik łączności wojskowej”. System powstanie po wystrzeleniu kolejnych do roku 2020. Wystrzelono machinę Protone-M z dodatkowym boosterem „Bryz-M”. Sputnik miał zapewniać nie tylko niezwykle szybką łączność wojskową ale słuzyć też do celów komercyjnych. Z uwagi na cięcia budżetowe, część komercyjna nie jest uruchomiona, a może i działa, ale nie ma odpowiedniej infrastruktury naziemnej

https://vk.com/brusek?w=wall274493429_80033%2Fall

Portret użytkownika Fredek

Witam serdecznie czytelników.

Witam serdecznie czytelników.
Powyższy artykół dotyczy braku namiaru i pozycjanowania GPS na morzu czarnym przez chyba 1 dzień.

Co czytelnicy na sytuację w Polsce, a konkretnie Piotrkowie Trybunalskim, gdzie GPS nie działał przez prawie tydzień.
Zaczęło się przed wizytą Prezdenta i Premier, orza koncertu Węgierskiego zespołu OMEGA (25.03.2017)
- poza Piknik NATO i wizytę przedstawicieli MON (28.03.2017)
Namiar pozyci z GPS nie był możliwy na obszarze większym niż granice miasta,
dodatkowo były odcięte kamery (TOYA rynek trybunalski)

---------------------------------
Do administratora Zmiany na ziemi:
ciekawe czy powyższa treść zostanie pod artykułem,
czy też będzie wycięta wobec braku cenzury w Polsce jak Korei PN.
Pozdrawiam Fred

Portret użytkownika schetino

Znowu jakaś teoria spiskowa

Znowu jakaś teoria spiskowa lub miejska legenda, nad rosją panują inne warunki geofizyczne podobnie jak w przypadku smug kondensacyjnych (tzw chemtrails) które tam nie występują. Być może przelatywał tamtędy jakiś meteor żelazny i stąd te zakłócenia, lub mógł być to np wpływ księżyca lub saturna. Biorę pod uwagę także czynnik ludzki np. pijany marynarz odczytujący wskazania.

Portret użytkownika hansi

Panie "Schetino".

Panie "Schetino".

Proszę się DOSZKOLIĆ deczko, zarówno w sprawie chemtrails, jak i BANALNIE PROSTYCH środków technicznych, umozliwiającyh wiele ciekawych efektów, NIE TYLKO zakłócania i fałszowania sygnałów GPS Smile ZANIM zacznie Pan rzucać dokoła stempelkiem "teorie Spiskowe" Smile A do temtu dorzucę, że kilka miesięcy temu był meldunek o dziwnej "plamie gotującego się morza", właśnie z Morza Czarnego Smile Ciekawe są również doniesienia o TORNADACH w rejonie Morza Czarnego (meldunek dzisiejszy ?..).

Basem Morza Czarnego jest dość PŁYTKI.

Umożliwjający stosunkowo tanio, umieścić na jego dnie dowolne struktury techniczne.

NIE TYLKO przez Rosjan, nawiasem mówiąc Smile

Portret użytkownika U_P_Adlina

hehehehe! Dobre. A może to

hehehehe! Dobre. A może to nie wpływ księżyca i saturna a wielkiej liczby koników polnych w regionie, których odchody unosząc się w powietrzu spowodowały te anomalie. Być może też miały na nie wpływ ceny cukru. Hehehehe!

Tego typu technologie powstrzymują uSSmańskiego zbira przed atakiem. "Super" niszczyciel Donald Cook przekonał się o tym dwa razy. Ciekawe jest to, że te technologie nie mają na celu zniszczenie przeciwnika, ale po prostu uniemożliwienie mu dokonania agresji. Nie ulega więc wątpliwości, że zostały przekazane Rosji przez Jasną Stronę Mocy..............A uSSmańce......no cóż.....ktoś tam na górze doszedł do wniosku, że czas siania przez nich zła na całym świecie musi dobiec końca.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj