Niemcy zainwestują 10 milionów dolarów w rozwój małego oraz średniego biznesu na Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Dennis S. Hurd/CC BY-NC-ND 2.0

German Investment and Development Corporation (DEG) zainwestuje 10 milionów dolarów w rozwój małego oraz średniego biznesu na Ukrainie, jak informuje strona niemieckiej ambasady w tym kraju. <--break->

 

Suma ta ma zostać przetransferowana na „Emerging Europe Growth Fund III” (EEGF III). Zgodnie z projektem ma to umożliwić długoterminowe wsparcie dla małych oraz średnich firm na Ukrainie, umożliwić ich powstanie jak i rozwój.

 

DEG jest spółką należącą do grupy bankowej KfW-Bankengruppe, która w imieniu niemieckiego rządu finansuje prywatne projekty w krajach partnerskich dla Berlina.

 

EEGF III zajmuje się inwestycjami w gałęziach gospodarki nastawionych na eksport, w szczególnie w informatyce, przemyśle lekkim jak i spożywczym. Dodatkowym priorytetem są dla nich firmy zajmujące się elektroniką oraz rynkiem zdrowia, jak i inne przedsiębiorstwa działające na rynku krajowym.

 

Fundusz koncentruje się na małych oraz średniej wielkości przedsiębiorstwach, które potrzebują kapitału, aby móc się rozwijać i tworzyć nowe miejsca pracy. Mowa tu konkretnie o przedsiębiorstwach, którym dostęp do kapitału utrudnia wielka, zagraniczna, korporacyjna konkurencja.

 

Planowane jest powiększenie funduszy EEGF III do 150 milionów dolarów budżetu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Trzyczwarte ukradną po drodze

Trzyczwarte ukradną po drodze, a maluczki jak był maluczki, tak zostanie. Dostanie guzik z pętelką, jak zwykle. Skąd szwaby mają kasę? Tabuny murzynów na garnuszku, i jeszcze pchają miliardy tryzubom. Czyżby to nasze składki? Nasze podatki od zrabowanej gospodarki?

Skomentuj