Uzbrojony obywatel Czech zastrzelił napastnika, który chciał okraść sklep z bronią

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Dan Love/CC BY-NC 2.0

24 lipca w Pradze miało miejsce zdarzenie, które zostało przemilczane przez największe media. Nic w tym dziwnego - sytuacja po raz kolejny pokazała, że broń palna w rękach odpowiedzialnych obywateli jest skutecznym narzędziem w walce z przestępcami i terrorystami. Dzięki znienawidzonej przez hoplofobów broni uratowano życie kilku, a być może nawet kilkudziesięciu osób i udaremniono napad na sklep militarny.

 

Około godziny 11:00 przy ulicy Opletalovej, mężczyzna rzekomo zainteresowany ofertą sklepu poprosił sprzedawcę o pokazanie mu jednego z noży. Ten niespodziewanie wyrwał ostre narzędzie z rąk sprzedawcy i przyłożył mu do gardła. Jego zamiarem było obrabowanie sklepu. Jednak w pobliżu znajdowała się również żona właściciela tego obiektu, która nauczona doświadczeniem wyciągnęła rewolwer i nakazała napastnikowi opuszczenie sklepu. Gdy ten odmówił i zaczął ranić sprzedawcę w gardło, kobieta oddała dwa strzały.

 

Podczas tego zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Sprawca ataku oraz sprzedawca trafili do szpitala, lecz ten pierwszy nie przeżył z powodu odniesionych ran. Policja już na drugi dzień ustaliła, że napastnik posiadał kryminalną przeszłość a Šárka Pavlíková Oppltová, żona właściciela sklepu militarnego, działała w obronie koniecznej. Jest to kolejny przypadek,  w którym broń palna posłużyła do obrony, co nie znalazło zainteresowania wśród mediów, które lubią relacjonować, że broń zabija i należy jej zakazać.

Warto w tym momencie dodać, że w 1998 roku w tym samym sklepie miała miejsce niemal identyczna sytuacja. Šárka Pavlíková Oppltová została zaatakowana przez uzbrojonych bandytów. Kobieta nie użyła broni, ale zdołała uruchomić cichy alarm z nadzieją, że ochrona przyjedzie na czas. Co prawda nie otrzymała żadnej pomocy, ale przynajmniej przeżyła napad.

Zdarzenia tego typu dodatkowo przekonują władze, że należy ułatwić dostęp do broni palnej. Czechy mają zamiar wprowadzić ustawę, która zezwoli obywatelom nosić broń przy sobie i używać jej do obrony przed terrorystami lub uzbrojonymi napastnikami. Projekt zmian musi jeszcze zostać przyjęty przez Senat, po czym z dużym prawdopodobieństwem zostanie podpisany przez prezydenta Milosza Zemana.

 

Przy tej okazji warto dodać, że Unia Europejska działa dokładnie w odwrotnym kierunku i utrudnia możliwość nabycia broni palnej. Również poprzedni prezydent USA Barack Obama był przeciwnikiem powszechnego dostępu do broni. Tymczasem w Polsce, ugrupowanie Kukiz’15 wyszło z propozycją ułatwienia tego dostępu a przygotowana w tym celu ustawa otrzymała pozytywną opinię ze strony sejmowej komisji ustawodawczej. We wrześniu w Sejmie odbędzie się głosowanie w tej sprawie, co wywołuje niezadowolenie wśród opozycji.

 

W związku z możliwością przyjęcia tej ustawy próbuje się zdyskredytować ugrupowanie Kukiz’15. Ostatnio Gazeta Wyborcza opublikowała fałszywą wiadomość (tzw. fake news), według której Kukiz’15 chce rzekomo dać broń palną wszystkim Polakom bez badań psychologicznych - również alkoholikom i osobom chorym psychicznie, co jest oczywiście niezgodne z samą treścią ustawy. Gazeta Wyborcza nie odpowiedziała na komentarz w tej sprawie i nie wydała sprostowania.

 

Źródło: https://cz.cityspy.network/prague/features/prague-man-attempts-rob-gun-store-knife-shot-ki...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)Komentarze

Portret użytkownika Bulldog

<p>Dali by wam hahahah !

<p>Dali by wam hahahah ! Wnioskuje z twojego postu że ty doświadczony strzelec i posiadacz kilku jednostek wiesz co piszesz. Wiesz napewno dobrze że najkrótszą drogą do posiadania broni jest zapisanie się do kółka myśliwskiego żeby po wydaniu 5 tysiecy złotych i dwoch latach dostać pozwolenie na fuzje. - ktoŕa możesz sobie włożyć w anus jeśli tylko nie jestes w lesie.&nbsp;</p>

<p>Ewentualnie strzelanie sportowe - tu procedura trwa okolo roku- sytyuacja o tyle fajniejsza że mozesz sobie kupić jakąś fajną " dziewiątkę" ale też się nią nie obronisz. Nie masz prawa użyć jej do innych celów jak sportowa - choćby bandzior czołgiem do Ciebie wjechał na plac- wyciągniesz cezetkę i pójdziesz siedzieć - takie jest polskie prawo.</p>

<p>Wytrzyj mleko spod nosa i się ogarnij. &nbsp;Mieć broń a mieć prawo do użycia jej celem obrony tp dalej w Polsce dwa inne pojęcia.</p>

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Anioł Prawdy

a i policja nie będzie sobie

a i policja nie będzie sobie tak poigrywała/kpiła z dobrych prawych ludzi bo czasami przeginają i to mocno - myślą że wszystko mogą...

Jak chcesz to se kup lub se zrób lub se ukradnij - nie czekaj aż ci pozwolą nabyć legalnie, bo jak pozwolą to wtedy już Ci do których byś sobie postrzelał z uśmiechem na twarzy dawno sp1erd0lą z Polski.

Portret użytkownika guźdź

No bo broń jest potrzebna aby

No bo broń jest potrzebna aby człowiek mógł bronić.
Osobiście nie rozumiem o co halo z dostępem do broni. Wolni ludzie powinni móc bronić siebie i swoich rodzin a w konsekwencji współobywateli i państwo.

To co się dzieje - Polacy są rozbrojeni na maxa

Strony

Skomentuj