Napływ imigrantów do Hiszpanii wzrósł trzykrotnie względem 2016 roku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) twierdzi, że w tym roku do Hiszpanii przybyło trzy razy więcej imigrantów w porównaniu z tym samym okresem czasu w 2016 roku. W zeszłym roku do Hiszpanii nielegalnie przybyło ponad 13 tysięcy obcokrajowców, z kolei od początku 2017 roku do tego kraju wkroczyło już 12 tysięcy osób.

 

Wielu z imigrantów decyduje się na przebycie długiej trasy do Europy z krajów Afryki Zachodniej, w tym z Senegalu, Gambii, Gwinei oraz z Wybrzeża Kości Słoniowej. Warto dodać, że Hiszpania jest nadal daleko za Włochami, w których do 9 sierpnia przybyło prawie 97 tysięcy osób, według danych IOM.

Straż przybrzeżna w Hiszpanii informuje o znalezieniu w środę rachitycznej łodzi pełnej imigrantów w pobliżu miasta Tarifa w prowincji Kadyks. Wszyscy są nieletni i nie posiadają żadnego dowodu tożsamości. Jak twierdzi AFP, osoby zostaną zabrane do centrów przyjmowania imigrantów, gdzie będą mogły ubiegać się o azyl w Hiszpanii.

 

Z kolei organizacja charytatywna Lekarze bez Granic (MSF) informuje o przeładowaniu hiszpańskich ośrodków pomocy dla uchodźców. Na początku tego roku tysiące protestujących w Hiszpanii wezwało rząd swojego kraju do przyjęcia ludzi z terenów dotkniętych wojną.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Na wyspie Wolin zorganizowano

Na wyspie Wolin zorganizowano Festiwal Słowian i Wikingów gdzie uczestnicy z 30 krajów świata prezentowali swoje produkty rzemieślnicze, w tym m.in. broń białą i tarcze z epoki. Niemiecki „Der Spiegel” uznał, że festiwal przyciąga neonazistów, czego przykładem są liczne symbole słowiańskie. Autorzy piszą również o udziale w imprezie „prawicowych ekstremistów”.Festiwal Słowian i Wikingów to niezwykle popularna impreza, która już po raz 23 odbyła się na wyspie Wolin. Zjazd budzi duże zainteresowanie fascynatów kultury i historii Słowian oraz Wikingów, którzy w tym roku przyjechali z 30 krajów świata. Jak wynika z informacji organizatorów, w tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział prawie 2,5 tys. osób. Organizatorzy przedsięwzięcia podkreślają, że celem imprezy jest przypomnienie kultury Słowian i Wikingów, a także zwrócenie uwagi na lokalne tradycje występują na wyspie Wolin i kultywowane przez jej mieszkańców na przełomie wieków.Niestety w historycznym festiwalu, podczas którego rzemieślnicy przedstawiają swoje dzieła, niemiecki „Der Spiegel” dopatrzył się zjazdu neonazistów. W artykule napisano, że podczas imprezy, uczestnicy mogą nabyć koszulki, a także inne gadżety opatrzone swastykami i nazistowskimi symbolami. Autorzy tekstu w „Der Spiegel” zwraca uwagę, że symbole te mieszają się z grafikami nawiązującymi do czasów Wikingów. Szczególnie bulwersujący jest komentarz Karla Bangharda, szefa archeologicznego skansenu Oerlinghausen, którego zdaniem w imprezie na wyspie Wolin biorą udział neonaziści. Banghard podkreślił również, że podobne trendy panują także na Węgrzech.Banghard mówi również, że widzi pewne powiązanie pomiędzy sprawującymi władzę, a akceptacją dla neonazistów. Jego zdaniem, konserwatywnym i narodowym rządom Polski i Węgier o wiele łatwiej zaakceptować i tolerować organizowanie takich imprez. Autorzy tekstu z zasmuceniem zwracają uwagę, że w festiwalu biorą rzekomo udział „prawicowi ekstremiści”.„Der Spiegel” szczególnie zwraca także uwagę na prezentowane podczas imprezy tarcze wojów, które zawierają słowiański kołowrót. Zdaniem autorów tekstu, symbol ten jest związany z neonazistowskimi organizacjami. Dziennikarze ubolewają również nad tym, że festiwal z jednej strony jest „miłym i ciekawym wydarzeniem”, a z drugiej strony promuje nazistowskie symbole.: http://www.pch24.pl/zdaniem-niemieckiego-der-spiegel--festiwal-slowian-i-wikingow-w-wolinie-to-zjazd-neonazistow,53770,i.html#ixzz4pdf2HNsk

Gazeta Der Spigel to najbardziej nacjonalistyczna gazeta na świecie, chwali tylko Niemców i to co niemieckie, a Niemcy żerują na całej Europie. Tak jak maniakowi seksualnemu wszystko kojarzy sie dooopą, to prawdziwym nazistom z Niemiec wydaje sie (naturalnie historii innych krajow to tam juz nie ucza od dawna), ze sa otoczeni samymi nazistami, natomiast oni sa niepokalani....to juz jest ciezka choroba psychiczna, a nie fobia !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj