Organizacja PETA uznaje mleko za symbol białych rasistów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Jeśli lubisz pić mleko, najprawdopodobniej jesteś białym rasistą. Takiego zdania jest międzynarodowa organizacja PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt), która prowadzi walkę o prawa zwierząt, w tym przede wszystkim zwierząt hodowlanych. Jednak wypowiedzi tej organizacji nie zawsze nawiązują do tego tematu. Przykładem jest oskarżenie zwolenników mleka o rasizm, czy wielbicieli sera o seksizm.

 

Organizacja PETA bardzo emocjonalnie, czasem wręcz agresywnie podchodzi do kwestii złego traktowania zwierząt hodowlanych. Tylko co spożywanie krowiego mleka może mieć wspólnego z rasizmem? Wiele osób, w tym również zwolennicy organizacji PETA, z wielkim zaskoczeniem przyjęli to oświadczenie.

 

Jak czytamy na wstępie artykułu na stronie peta.org, aktor Christoph Waltz, który grał rolę niemieckiego pułkownika SS Hansa Landę w filmie pt.: "Bękarty wojny", uwielbiał pić krowie mleko. To w zupełności wystarczyło tej organizacji, aby nazwać wszystkich zwolenników tego białego napoju rasistami. Stwierdzono, że jest on idealny dla białych supremistów, ponieważ "przemysł mleczarski wyrządza ekstremalną przemoc wobec innych żywych istot".

W dalszej części tego artykułu, organizacja PETA porównuje pozyskiwanie mleka od krów do gwałtu. Zaznaczono, że w przemyśle również stosuje się siłę i przemoc wobec zwierząt i jest to standardowa procedura. Faktem jest, że krowy są sztucznie zapładniane, ponieważ tylko w ten sposób można pozyskać od nich mleko, które produkowane jest dla potomstwa. Jednak wmawianie ludziom, że tylko biali rasiści spożywają mleko jest oczywistym absurdem.

 

PETA słynie zresztą z wielu kontrowersji. Organizacja ta uznała również ser za symbol seksizmu, ponownie nawiązując do procesu produkcji mleka, który kojarzy się jej z przemocą, gwałtem i reprodukcją, a co za tym idzie - uprzedmiotowieniem bydła płci żeńskiej. W przeszłości w agresywny sposób promowała weganizm, np. poprzez spot reklamowy, w którym rozebrane kobiety wykonywały dwuznaczne czynności w towarzystwie warzyw. PETA wspierała również radykalne organizacje, takie jak Earth Liberation Front czy Animal Liberation Front, które w Stanach Zjednoczonych zostały uznane za terrorystyczne.

 

Kolejnym lecz dość śmiesznym absurdem jest prowadzona przez nią walka przeciwko fotografowi Davidowi Slaterowi, który ciągnięty jest z jednego sądu do drugiego. PETA domaga się przyznania prawa autorskiego czarnemu makakowi czubatemu, który samodzielnie wziął do ręki aparat i zrobił sobie zdjęcie. Organizacja twierdzi, że fotografia powinna być wyłączną własnością zwierzęcia. Gdyby sąd przyznał jej rację, makak czubaty byłby pierwszą istotą żyjącą inną niż człowiek, który posiadałby usankcjonowaną prawnie własność. Nie zmieni to jednak jego sytuacji, z kolei działalność PETA doprowadziła fotografa na skraj bankructwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika CzarnyOlo

Zadaj sobie trud poczytania o

Zadaj sobie trud poczytania o typach nietolerancji laktozy i nie pisz farmazonów. Oprócz wrodzonej i pierwotnej jest jeszcze nabyta przejściowa i nabyta utrwalona wskutek działania dobroczynnej medycyny: cesarek, antybiotyków, chemii lecznej, szczepionek. Tryb życia

i pożywienie (w tym prod.mleczne) wpływające na nabłonek jelit prod. laktazę, inne czynniki zaburzające jak np. choroba crohna.

Portret użytkownika Eva11

nie ja Slowianka nie zabielam

nie ja Slowianka nie zabielam zup ...

i co za brednie z ta skaza bialkowa ?

gdzie to uslyszales ,ze prawdziwi Slowianie nie miewaja skazy ?

tak ,od dawien dawna ludzie pija mleko i wcinaja jego przetwory i moze dlatego z pokolenia na pokolenie sa slabsi ....

to nie jest normalne i zbedne ....bialko to nie tylko mleko !

czcic krowy ,a w zamian darowac im cierpienie do konca zycia ? tez mi wyjatkowe traktowanie ...

kobieta rowniez moze miec mleko ile tylko ktos bedzie je sciagal ...teraz pomysl co by to dla niej oznaczalo ? pewnei bylaby szczesliwa jak te swiete dojone krowy !

mleko zasila jedynie w cierpienie ....Slowianie napewno lepiej traktowali te zwierzeta ,ale jak pomyslec co teraz z nimi sie dzieje ,to nawet nie moge sobie wyobrazic abym wziela lyka tego mleka ...

oczywiscie ,uwazam to za jakies zboczenie pic mleko odzwierzece ,ale matki w tych czasach swojego zaluja dla swoich maluszkow ....wiec lepiej nich daja krowie i to zmodyfikowane ...

pomijajac fakt ,ze to co w sklepach to bialy plyn wyjalowiony po pasteryzacji ,a pozniej ponowinie doprawiany kwasami powstajacymi w laboratorium lub w jakichs skislych narzadach zwierzecych- zwanymi vitaminami ....

mleko to trucizna i nawet jesli Slowianie je pili nie znaczy ,ze to sie nie odbilo na nastepnych pokoleniach ,....

zobacz co jedza w afryce z glodu ...wiec dlaczego nie mleko ....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Dzięki Medium, nie przepadam

Dzięki Medium, nie przepadam za Panem Jackowskim i musiałem się przymusić żeby obejrzeć, jak zawsze sporo konfabuluje w swoich "wizjach" ale zaskoczyło mnie jedno kiedy w kontekście trójkąta z "wizji" padło słowo "jać" które właśnie jest trójkątem w głagolicy, chyba będę musiał dogłębnie przeanalizować to co wspominał o przybyszach, bo początkowo mnie odepchnęło ze względu na niechęć do allo allo (allochtonizmów) ale to tylko pozorne allo allo. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Medium

Uważam, że wizja byłaby o

Uważam, że wizja byłaby o wiele ciekawsza, gdyby Jackowski był fizycznie w opisywanym miejscu. Ciekawsza i bogatsza. A tak TagenTV i sam Jackowski wciąż uciążliwie udowadniają umiejętności jasnowidcze, miast traktować je li tylko jako narzędzie poznania.

Co do przybyszy, to wciąż należy pamiętać o "chekau chasut", bo czyż nie tacy przejmowali władzę na słowiańskich ziemiach?
 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Eva11

jesli tak wszystko

jesli tak wszystko odnajdujesz w wiki znajdz cos tez w swojej glowie ...

co po za trawka te przezuwacze wcinaja ?

no moze teraz w mniejszych ilosciach tam cos piszczy i wlasnie dlatego 

ludzie zaczeli dokarmiac krowy gdyz  w tych czasach gdyby nie dokarmianie umieralyby niedozywione ....pola sa sprajowane i zanieczyszczone ....coraz mniej tam zyjatek ,ktore stanowily pokarm dla przezuwaczy ...dlatego kazde zwierze nawet na polu jest dokarmiane ....

na swiecie nie ma istot nie spozywajacych innych istot !

myslalas,ze jakiekolwiek stworzenie jest jedynie roslinozerne ?

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika SBLL

Ale ilu ludzi na świecie

Ale ilu ludzi na świecie cierpi tego nie widzą?

Ja nie rozumiem jak w hierarchii wartości można stawiać zwierze ponad człowiekiem. Szczególnie zwierze hodowlane...

Świat dawno zszedł do tak niskiego poziomu, tracąc swoją hierarchię wartości że postępowania które kiedyś były chore są celebrowane, a to co było normalne jest czymś okropnym. KTO TO ROBI?

Strony

Skomentuj