Potężny cyklon nad Polską, wcześniej widziano niezwykłe chmury

Kategorie: 

Chmury typu asperitas w okolicach Wrocławia

W ciągu ostatnich kilku dni doświadczamy w Polsce ekstremalnej pogody. Rozległe fronty burzowe przechodzą nad naszym krajem wywołując wielkie zamieszanie i powodując realne zagrożenie dla mieszkańców. Silny wiatr kładł drzewa jak zapałki, wiele dróg jest nieprzejezdnych. Setki tysięcy domostw jest pozbawionych elektryczności.

 

Wczoraj w okolicach Wrocławia widziano niezwykłe chmury typu Asperitas ( zwane wcześniej Undulatus asperatus), które opisano dopiero w 2009 roku. W Międzynarodowym Atlasie Chmur znalazły się dopiero w marcu tego roku i już w sierpniu mogliśmy je po raz pierwszy obserwować w Polsce.

l

Chmury te wyglądają spektakularnie, ale ich piękno jest powiązane bezpośrednio z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Zapowiadają po prostu nadejście cyklonu i rzeczywiście nadszedł.

W wyniku przejścia ogromnego frontu burzowego zginęły 4 osoby, a 36 zostało rannych. Najgorsza sytuacja jest w województwach pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Straż pożarna musiała interweniować aż 6000 razy i nadal ma bardzo wiele do roboty. Zerwanych zostało kilkaset dachów. Doszło też do licznych podtopień.

W całym kraju od południa do północy na wielu drogach leżą zwalone prze nawałnicę drzewa, utrudniające poruszanie się samochodami. Obecnie aż 300 tysięcy domostw jest pozbawionych elektryczności. Strażacy asystujący przy usuwaniu skutków nawałnic twierdzą, że była to największa burza od grudnia 2013 r. gdy przez Polskę przeszedł orkan Ksawery.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)Komentarze

Portret użytkownika Xavier

To dopiero przedsmak tego co

To dopiero przedsmak tego co będzie jeslo sie ludzie nie popeawimy wszyscy. Polecam obejrzec autentyczne nagrania egzorcyzmow anelise michele. Szatan za przykazaniem Boga ujawnia że nadchodzi kara jakiej ludzkosc nie widziała. Dodał że jesli nie bedzie odmawiany różaniec to "... zdechną wszyscy ..."

 

Portret użytkownika Medium

Księga I Ching stosowana była

Księga I Ching stosowana była jako zbiór porad dla władców. Wydaje mi się, że jakiekolwiek tłumaczenie własne może zafałszować znaczenie. Można analizować różnorako (matematycznie, historycznie, symbolicznie), nie chcę niczego narzucać.

Dam inny przykład opisu heksagramu: "Można przenieść miasto, nie można przenieść studni".

Odniosę się do ofiar. Myślę, że należą do nich np. prezenty składane innym władcom, np. symboliczne, co i dziś czasem media pokazują, ale i ofiary wojen wśród własnego narodu.

Portret użytkownika rewizor

Kontynent południowo

Kontynent południowo-amerykański i azjatycki wciąż się podnoszą, część zachodniej Europy i część kontynentu północno-amerykańskiego już się obniża i będzie zalewana przez podnoszący się ocean atlantycki, tak samo będzie z północną Afryką. Schodzące w dół ziemie pdnoszą poziom wód i ujawniają się zjawiska ekstremalne ze względu na zmiany przepływu powietrza. To jedyna przyczyna tych zjawisk. Poziom wód się podnosi ale nie z topiącego się lodu i lodowców tylko zapadania się kontynentów.

Strony

Skomentuj