Syberyjski lekarz wszczepił pod swoją skórę sześć chipów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Amal Graafstra/CC BY-SA 2.0

Ginekolog z Nowosybirska, Alexander Volchek, wszczepił pod swoją skórę sześć chipów, które umożliwiają mu otwieranie drzwi i przechowywanie haseł oraz swoich danych. Jego dalszym planem jest trzymanie pod skórą kryptosystemu oraz glukometru.

„Pierwszy chip umieściłem pod skórą 8 sierpnia 2014 roku, jest on odpowiednikiem karty dostępu do jednego z ośrodków narciarskich w Syberii, ale ja stosuję go jako kartę dostępu do mojego miejsca pracy” – twierdzi Alexander Volchek.

Obecnie w ciele mężczyzny znajduje się sześć chipów. Niektóre z nich umożliwiają otwieranie drzwi, inne mogą przechowywać od 800 bajtów do 1 kilobajta informacji. Badacz może dzięki nim na przykład odblokować komputer, dzięki przechowywanych w nich haseł.  

Standardowy rozmiar chipa wynosi 2 x 12 mm, a minimalny 1,5 x 8 mm. Chip znajduje się w biologicznie obojętnym szkle, wstrzykuje się go pod skórę strzykawką z grubą igłą, istnieje także możliwość usunięcia „gadżetu”.

 

Właściciel chipów uważa swoje rozwiązanie za bardzo wygodne. Naukowcy na całym świecie intensywnie rozwijają tę technologię, planują stosować ją do podpisów elektronicznych, płatności przy zbliżeniowych terminalach. Planuje się także rozszerzenie możliwości technologii o wykonywanie pomiaru cukru we krwi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika adam444

wiem jakie zaproponuja

wiem jakie zaproponuja rozwiazanie na zagrozenie kradziezy skopiowania czyjejs karty.
zaproponuja drugi chip /TAG NFC ktory kazdy bedzie nosil np w nadgarstku. wtedy sie porowna czy ten z karty ma  te same dane wlasciciela co ten z nadgarstka, zlodziej nie uzyje skopiowanego TAGa bo bedzie inny niz jego TAG wszyty w nadgarstku...

Portret użytkownika Eva11

dlaczego nie rosyjski ?

dlaczego nie rosyjski ?

moze dlatego ,ze nikt nie chce przyznac ,ze w rosji te zbrodnicze technologie sa wprowadzane w przyspieszonym tempie ?

zbrodniarze nie dosc ,ze ludzi tresuja to teraz chca nawet wladac ich cialami ....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika 3plabc

Odnośnie chipów etc. Nowe

Odnośnie chipów etc. Nowe dowody osobiste, które wejdą w 2019 roku mają mieć chipy... co więcej skoro karty pay-pass używa się radiowo, a obecna technologia pozwala na odczyt w zasięgu nawet kilku metrów... to posiadacza dowodu zapewne będzie można zlokalizować zdalnie, a wraz z rozwojem technologi zapewne i wzrośnie dokładność lokalizacji... Wzrost wykreowanego zagrożenia terrorystycznego i niepokojów społecznych będzie paliwem dla władz do zwiększania kontroli społecznej... Nikt przy zdrowych zmysłach zaznajomiony z Apokalipsą Św. Jana, czy teoriami o kontroli społecznej nie da się zachipować dobrowolnie więc najpier nastąpi oswajanie społeczeństwa... już następuje np. paypass... a w wyniku braku efektywności i zagrożenia bezpieczeństwa nastąpi docelowe chipowanie... banalnie proste.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

pierwsze co mi przyszło do

pierwsze co mi przyszło do głowy jak usłyszałem kiedyś taką porąbaną nowość to że wyprodukuje sobie taką specjalną kasetkę nie przenikliwą w której będzie przebywał sobie dowód. Nikt nie będzie mnie śledził a zresztą nie będę musiał nawet tego robić - pojawią się w sprzedaży będą jak papierośnice do wyboru do koloru.
Tych co to w ogóle będą chcieli zachipować ludzi powinno się zachipowywać chipem siódmym Biggrin tak jak ze szczepionkami gdzieśtam w Indiach - lekarze depopulujący tam dzieci otrzymali chip siódmy w nieokreślone miejsce i cały proceder się zakończył w trymiga - nie było już chętnych i zwolenników popierających szczepienia. A mówi się nic na siłę - czas zakończyć te puszczanie słodkich zakłamanych bąków proszę i dziękuje a później bół, łzy, śmierć bo pajace lecą po trupach i jeszcze się śmieją z durni którzy nic nie rozumieją i wykonują ich parszywe plany.
Od dziś Chip 7 to kod tj. red lips like tenth Biggrin oba aktualne hahaha

Portret użytkownika Antosia

5 I dano jej, by duchem

5 I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii, 
tak iż nawet przemówił obraz Bestii 
i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, 
którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii8
16 9 I sprawia, że wszyscy: 
mali i wielcy, 
bogaci i biedni, 
wolni i niewolnicy 
otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 
17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, 
kto nie ma znamienia - 
imienia Bestii 
lub liczby jej imienia. 
18 Tu jest [potrzebna] mądrość. 
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: 
liczba to bowiem człowieka. 
A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć10.

««  Ap 13  »»

Skomentuj