Amerykanie obawiają się Korei Północnej, ale nie potrafią wskazać jej na mapie

Kategorie: 

Źródło: Internet

W amerykańskich mediach regularnie mówi się o zagrożeniach wynikających z Korei Północnej, której rakiety balistyczne mogą być w stanie dotrzeć nawet do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Należałoby więc przygotować się do odparcia ewentualnego ataku. Amerykańskie społeczeństwo jest zgodne, że Kim Dzong Un jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa, a jednocześnie nie ma pojęcia gdzie znajduje się Korea Północna.

 

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez organizację Chicago Council on Global Affairs, 75% Amerykanów uważa, że północnokoreański program nuklearny stanowi ogromne zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych. Nic w tym dziwnego, skoro USA od wielu lat sprawują funkcję globalnego żandarma, wtrącają się w politykę państw, interweniują zawsze tam, gdzie ich interesy są zagrożone, a obecnie ze wszystkich sił demonizują Koreę Północną. Warto dodać, że według 40% badanych Stany Zjednoczone powinny zbombardować północnokoreańskie obiekty nuklearne, zaś 28% poparło wysłanie wojsk lądowych.

 

Duża część ankietowanych - 62% Amerykanów - popiera interwencję wojskową w przypadku gdyby Kim Dzong Un zaatakował Koreę Południową. Liczba ta wyraźnie wzrosła na przestrzeni ostatnich lat. W 1998 roku, tylko 30% badanych poparłoby udzielenie pomocy wojskowej, a w 2012 roku było to już 41%.

 

Z kolei ankieta przeprowadzona przez Morning Consult pokazuje, że Amerykanie nie mają nawet pojęcia gdzie znajduje się Korea Północna. Tylko 36% osób prawidłowo wskazało na Półwysep Koreański. Gdyby społeczeństwo faktycznie obawiało się ataku nuklearnego powinno było poznać podstawowe informacje o przeciwniku, albo przynajmniej poznać jego lokalizację...

 

Źródła:

https://www.washingtonpost.com/news/wonk/wp/2017/08/09/nearly-two-thirds-of-americans-cant...

https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2017/08/07/a-majority-of-americans-favor...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Dragon_Reborn

Podejrzewam, że jest to

Podejrzewam, że jest to wiedza oczywista dla każdego mieszkańca USA, który skończył studia na którejś z prestiżowych uczelni. Spora część może dobrze "strzelać", bazując na wiedzy z TV (w wielu filmach pokazywane jest położenie USA na mapach i zdjęciach satelitarnych, niektórzy oglądają też prognozę pogody).

 

Powyższe rozważania nie dotyczą mieszkańców USA o fizjonomii zbliżonej do tej, którą posiadali mieszkańcy dżungli 200 lat temu. Oni pewnie z trudem potrafią zapamiętać w jakim kraju i mieście mieszkają, posiadają wszak inne umiejętności bardzo ułatwiające życie w wielkich metropoliach. Np. bez trudu znajdą drogę do najbliższego dilera, czy pasera. Wiedzą, gdzie udać się po wypłatę zasiłku, znajdą najbliższą galerię - ze sklepami z markową odzieżą i telefonami. Będą potrafili znaleźć miejsca do zabawy, a także tajemne ścieżki i przejścia przez podwórka i piwnice, służące do ucieczki przed policją.

Strony

Skomentuj