Naukowcy wypuszczą w Kalifornii 20 milionów zmodyfikowanych genetycznie komarów, które mają zwalczyć wirus Zika

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Firma „Verily” zamierza stopniowo wypuszczać 20 milionów zainfekowanych bakterią komarów w mieście Fresno, w stanie Kalifornia. Wszystkie uwolnione komary będą zarażone bakterią, która uniemożliwia samicom rozmnażanie się.

 

Wzrost populacji komarów nie przełoży się na większą liczbę ukąszeń, ponieważ tylko samice gryzą. Dodatkowe 20 milionów nie będzie jednak tego robić, ponieważ niepłodne komary nie będą potrzebować krwi do składania jaj. 

Jeśli pomysł okaże się być skuteczny, naukowcy planują wdrożyć go na większą skalę, aby zwalczać coraz większą liczbę populacji komarów, odpowiadających między innymi za wirus Zachodniego Nilu oraz wirus Zika. 

Przedsięwzięcie ma zająć 20 tygodni i odbywać się na terenie o powierzchni 3 hektarów. Strategia nie wyeliminuje całkowicie problemu i nadal wymaga zintegrowania z innymi czynnościami, może jednak stanowić ważną część składową.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Sorry, że nie na temat.

Sorry, że nie na temat.

Widzę, że poprawność polityczna dosięgnęła ZnZ i zdjęto artykuł Marcina Malika o murzynach i ubogaceniu kulturowym? Z ciekawości zapytam, czy narobił się jakiś smród i złożono donos? Na innych portalach jeszcze jest dostępny.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Teraz to dopiero zacznie się

Teraz to dopiero zacznie się prawdziwa epidemia. Te komary pewnie roznoszą jakąś fajną nowoczesną zarazę. Światowa epidemia HIV zaczęła się od przymusowych szczepień pederastów na wirusowe zapalenie wątroby, były 3 pierwsze rejony tych modyfikowanych szczepień: Haiti Jamajka i USA, potem druga fala szczepień gdzieś w Afryce, w Brazylii i UK. Ale o tej metodzie już wszyscy chyba wiedzą więc w obecnych postępowych czasach zarazę będą przenosić komary GMO.

Portret użytkownika Eva11

i dodatkowo wprowadzili

i dodatkowo wprowadzili zabezpieczenia z ktorych wielu ludzi jest zachwyconych ...bo to dla ich dobra ,ochrona przed wirusami ...

moja corka leciala do argentyny samolot sprajowany ,a pozniej przewlekla grypa ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika inzynier magister

genetycznie modyfikowane

genetycznie modyfikowane powodują raka u ludzi !!! "Badanie wykazało, że w roku 2013 w samych Niemczech poddawano eksperymentom prawie 95.0000 zwierząt, z których jedna trzecia to zwierzęta genetycznie zmodyfikowane.Silke Strittmatter, biolożka, członkini organizacji Lekarze Przeciw Doświadczeniom na Zwierzętach w Niemczech, powiedziała dziennikarzom gazety Suddeutsche Zeitung. „W przeciwieństwie do konwencjonalnych testów na zwierzętach badania na genetycznie modyfikowanych zwierzętach są szczególnie zabójcze. Możemy spokojnie założyć, że do 54 zwierząt umiera w procesie tworzenie pojedynczego, genetycznie zmodyfikowanego zwierzęcia”.Gazeta Suddeutsche Zeitung podała: „W celu osiągnięcia pożądanego wyniku naukowcy muszą eksperymentować na wielu wariantach, co zwykle wiąże się z hodowlą wielu pokoleń, a następnie zabiciu ich. W ten sposób liczba genetycznie zmienionych zwierząt zwiększa się, pomimo tego, że w ostatnich dwóch latach liczba zwierząt wykorzystywanych w tradycyjnych badaniach po raz pierwszy zmalała”.Pościg za patentami i zyskami pochodzącymi z genetycznie zmodyfikowanych gatunków napędza wzrost globalnego rynku takich stworzeń.Suddeutsche Zeitung zauważa również: „Badacze patentują zmienione zwierzęta, takie jak «myszy pozbawione genu», i podpisują umowy licencyjne z korporacjami, które z kolei proponują te zwierzęta laboratoriom – jak na przykład «gryzonie manipulowane na zamówienie»”. Według badań, GMO prowadzi do ciężkich uszkodzeń wątroby, nerek, zaburzeń hormonalnych i niezwykłego rozrostu guzów nowotworowych; niektóre z nich są wielkości ludzkiej głowy. 

Polska powinna zrobić wszystko, by chronić swoją bioróżnorodność, dobrej jakości żywność i rodzinne gospodarstwa przed wymykającym się spod kontroli genetycznym eksperymentem. Trzeba sobie uświadomić fakt, że produkcja bez GMO będzie już niemożliwa, kiedy rozpowszechnią się uprawy roślin zmodyfikowanych.

Nastąpi upadek większości gospodarstw ekologicznych i tradycyjnych.

I Polacy całkowicie stracą dostęp do żywności dobrej jakości. (…)

http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-gmo/item/89732-gmo-powstaja-olbrzymie-guzy-nowotorowe

Tak głupim być nie można, czyli jak SOROS z TUSKIEM ROZKRADALI POLSKĘ?

https://www.youtube.com/watch?v=pHX8cmGj1yg

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Adrem

Kiedy rząd oświadcza, że

Kiedy rząd oświadcza, że pragnie dobra swoich obywateli, to co przytomniejsi obywate rzucają się natychmiast, aby poukrywać swoje co cenniejsze dobra.

Głosuj przeciw
-8
Portret użytkownika tomasz26

przedwczoraj takiego

przedwczoraj takiego chlasnąłem packą.. sam z ciekawości go oglądałem bo dotychczas nie wdziałem takich pasiastych kończyn ps:coś szybko się z tej kalifornii przemieściły na tern polski pewnie tanimi liniami lotniczymi gmo nwo pod auspicjami nato i unicefu i innych troskliwych Wink

Strony

Skomentuj