Mieszkańcy Australii zauważyli pomarańczową kulę ognia na niebie

Kategorie: 

Źródło: https://www.facebook.com/matthew.graziano.16/videos/10203420079938120/

Mieszkańcy Tweed Heads byli świadkami niezwykłego zjawiska. Na bezchmurnym niebie rozbłysnął meteor.

 

David Sunter pracował w środę na dachu w Serene Retirement Living w Tweed Heads, kiedy zobaczył, że jasny meteor spala się na niebie tuż po wschodzie słońca około 6 rano. Sunter sfilmował przejście „ognistego ogona”, kiedy ten przecinał puste niebo.

„Popatrzyłem w niebo i ujrzałem to dziwne światło na niebie. Myślałem, że to wybuch” - relacjonuje Sunter.

Zdarzenie miało miejsce 26 lipca 2017 roku. Upadek meteorytu i jego konsekwencje można było obserwować przez około 15 minut.

„Wyglądało to jak pomarańczowa kula ognia biegnąca po niebie, kierująca się na południe przez około 15 minut. Potem się to całkowicie rozproszyło i zniknęło. Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Filmowałem całą rzecz nad Point Danger i przesłałem te nagrania do centrum kosmicznego NASA w celu sprawdzenia."

Na razie NASA nie odpowiedziała, ale ustalono, że deszcz meteorytów Delta Aquarids odbywa się od połowy lipca do połowy sierpnia każdego roku i spowodowany jest przejściem Ziemi przez komety Marsden i Kracht. W tym przypadku cząstka pyłu uderzyła atmosferę ziemską i spaliła się. Świt jest najlepszą porą do obserwowania tego typu zjawisk.

 

Źródła:
https://www.themorningbulletin.com.au/news/video-orange-fireball-meteorite-shocks-resident...
https://www.northernstar.com.au/news/video-orange-fireball-meteorite-shocks-residents/3207...

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika jozin

A ja tej nocy miałem sen o

A ja tej nocy miałem sen o meteorze. Najpierw przeleciał i walnął kila kilometrów dalej, Po czym zauważyłem cień gdy spojrzałem się za siebie na niebo ujrzałem ogromną asteroide albo nawet planete, któraprzesłaniała 1/3 nieba. Obudziłem sie ale byłem taki wystraszony, że masakra. Teraz mam skojarzenie z nibiru.

Skomentuj