Rosja tworzy pociski z technologią sztucznej inteligencji

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Zdaniem producentów broni, Rosja chce rozwijać nową generację pocisków z wbudowanym systemem sztucznej inteligencji. Broń będzie w stanie samodzielnie wybierać cel, będąc jeszcze większym zagrożeniem.

 

Dzisiejsza najbardziej zaawansowana broń jest w stanie podejmować samodzielne decyzje za pomocą wbudowanych czujników i narzędzi. Mimo, że broń wykorzystuje jakiegoś rodzaju sztuczną inteligencję, nie ma możliwości wybierania celów, które zostaną zneutralizowane.

 

Tymczasem Rosja stara się pogłębić zastosowanie sztucznej inteligencji w swoich militariach, nie jest zresztą jedyna - Stany Zjednoczone planują włączenie sztucznej inteligencji do przeciwokrętowych pocisków manewrujących dalekiego zasięgu, a Chiny pracują nad własną bronią zasilaną sztuczną inteligencją.

Praca w tej dziedzinie jest już w toku” – powiedział dyrektor zarządzający taktycznymi pociskami rakietowymi, Boris Obnosov – „Na dzień dzisiejszy osiągnęliśmy już pewne sukcesy, ale dotarcie do zamierzonego celu wymaga nadal kilku lat pracy”.

Wielu ekspertów ostrzega przed zagrożeniami sztucznej inteligencji wobec ludzkości, a włączanie jej do broni na pewno nie pomaga rozwiać tych obaw. Przyszłość wojen nie wydaje się być jednak odporna na postęp technologiczny.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Ghostuniverse

Sama nazwa wskazuje na

Sama nazwa wskazuje na odmienne zastosowanie tej SZTUCZNEJ inteligencji ta broń służy eksterminacji calej populacji i kontroli danych jednostek osobowych w celu niby bezpieczenstwa i zagrozenia terroystycznego w krótkim odstepie czasu.Tyle.

Portret użytkownika MINOTAUR

Kochane dzieci juz dziesiatki

Kochane dzieci juz dziesiatki lat temu uzywano bio-inteligencje do manewrow wojennych. W dekadzie kwantowej informacji i teleportacji mysle, ze dzialania wojenne Armii Post-Sovietskiej sa bardzo archaiczne i mysle, ze za pare lat o ktorych mowi autor w artykule nie beda mialy zadnego znaczenia. Budzet wojskowy USA przerasta Post-Sovietski prawie dziesieciokrotnie. Dlatego moje ulubione dziadki nie bojsija sie towariszczi ze wschodu.

I tym optymistycznym akcentem wracam do mojej ulubionej gry w szachy.

Portret użytkownika U_P_Adlina

ale ten budżet uSSmański w

ale ten budżet uSSmański w olbrzymim stopniu idzie na utrzymywanie setek baz uSSmańskich na całym świecie i setek tysięcy uSSmańskiego żołdactwa. Na nowe technologie już raczej nie starcza, co widać po tym, jak uSSmany dostały bęcki w Syrii. I rzeczywiście nie ma co się obawiać towariszczi ze wschodu, bo o wiele bardziej niebezpieczni są dziś towariszczi z zachodu.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Różnica poelga na tym, że USA

Różnica poelga na tym, że USA produkuje nie tylko wynalazki dla wojska, ale przede wszystkim dla ludzi - żeby żyło się lepiej. Tymczasem zakompleksione RuSSkie potrafią tylko narzędza wojny robić i nic innego. Cała reszta to tandeta. W sumie kiedyś próbowali coś zrobić - elektrownię w Czarnobylu, ale "trochę" im nie wyszło :) Teraz zrobili sobie, jak to mają w zwyczaju, poligon doświadczalny w innym kraju, Syrii, bo na swoim terenie to im szkoda. A to, że bombardują cywliów to szczegół. Ot cała RoSSja...

Portret użytkownika U_P_Adlina

ośmieszasz się trollu, ale

ośmieszasz się trollu, ale twoja mikro-inteligencja chyba nie może załapać tego faktu. Od dekad uSSmania jedyne co daje światu to tylko wojny, kolorowe rewolucje i przewroty polityczne. Z tego jest głównie znana, a ponad połowa jej budżetu pochodzi ze sprzedaży broni. Wiesz o tym trollu od tymy? By żyło się lepiej? Powiedz to Afgańczykom, Wietnamczykom, Libijczykom, Irakijczykom, Syryjczykom, Serbom.........itd, itp. Syria? A kto do Syrii wpuścił swoich najemnych morderców, których wcześniej uzbroił, żeby zniszczyli Assada, który nie chciał im się podporządkować? Kto? I tylko dzięki Rosji Assad i Syria wyszli obronną ręką i skopali tyłki najemnym żydo-uSSmańskim bandziorom. Bombardują cywilów? A wiesz, co uSSmańskie gnidy wyrabiały w Mosulu i co wyrabiaja teraz w Rakka i Der-Ez-Zaur? Wiesz, ilu cywili zabijają ich samoloty? Więc o czym ty bredzisz? Przestań już się osmieszać tymi gadkami o Syrii i ukrainie. W Syrii to Rosja jest zgodnie z prawem międzynarodowym , a uSSmania jest tam nielegalnie. Wiedzą o tym wszyscy. Nawet same uSSmany. A ty mimo wszystko nadal niezrażony robisz z siebie błazna.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika U_P_Adlina

ja wiem arya, ale on to robi

ja wiem arya, ale on to robi celowo posługując się doktryną jednego z idoli jego zachodnio-upaińskich ziomali goebbelsa, który stwierdził, że kłamstwo powtórzone tysiące razy staje się prawdą. I dlatego ja tysiące razy PRAWDĄ  neutralizuję kłamstwa tego wielonickowego nazi-banderowskiego indywiduum.

PS: Inną rzeczą jest to, że sposób w jaki ten nazi-banderowski troll stara się lansować te swoje kłamstwa jest tak prymitywny, że aż śmieszny. No ale ta zachodnio-upaińska banderowska nacja nie należy do szczególnie lotnych, więc niech ośmiesza się dalej. W końcu pozycja Portalowego Błazna nr1 do czegoś zobowiazuje.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj