Do Ziemi dociera CME z 5 października, trwa burza magnetyczna

Kategorie: 

Sonda kosmiczna ACE, jako pierwsza doświadczyła naporu chmury plazmy z koronalnego wyrzutu na Słońcu. Zjawisko , które spowodowało emisję mas plazmy miał miejsce 5 października. W momencie rozpoczęcia docierania naładowanych cząstek prędkość wiatru słonecznego wzrosła do ponad 400 km/s i zmieniała się okresowo.

 

Sama siła naporu nie była wielka a indeks Kp doszedł do wielkości 4. Dla przypomnienia kilka dni temu była burza o Kp sięgającym poziomu 7. Teraz chmura plazmy dociera już do Ziemi i trwa burza magnetyczna. Nasza planeta powinna być pod wpływem tego CME jeszcze do 9 października.

W międzyczasie 7 października na Słońcu doszło do kolejnego CME, który będzie geoefektywny.  Powinien docierać 10 października i jego efekt może zostać dodatkowo wzmocniony przez dziurę koronalną, która będzie oddziaływala na Ziemię emitując strumień wiatru słonecznego.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika marynaro

Hmm coś te wpisy sie nie

Hmm coś te wpisy sie nie pojawiają :) Ta ciekawostka dalej jest na zdjęciach, a żeby było zabawiniej to na zdjęciach w przybliżeniu od 5 października widać jak "to coś" wyłania się ze słońca , wystarczy przeskakiwać po jednym dniu do przodu ( miło się robi jak widać, że jednak tam się coś dzieje) :http://solarmonitor.org/region_pop.php?date=20121005&type=saia_00193&region=11584&indexnum=1 Raczej żaden fake to nie jest bo widać to również na stronie soho:http://soho.nascom.nasa.gov/data/realtime/eit_195/1024/latest.html Dużo jeszcze nie wiemy, ale jeśli to faktycznie jakaś inna cywilizacja to szkoda, że nie chcą się ujawnić , wyjść na piwo Język , opowiedzieć jak jest :) No coż może dożyję takiego dnia kiedy więcej będziemy mogli się dowiedzieć, a z faktów TVN zniknie "Tusk to - Tusk tam to lub Kaczyński to Kaczyński tam to" i zaczną pokazywać to co faktycznie istotne. Jakby się pojawiły wpisy od "Gość" to moje tyle, że tu zawarłem chyba wszystko co trzeba. Pozdrawiam Wszystkich. 

Portret użytkownika Anna N

To co najważniejsze w

To co najważniejsze w obecnych czasach to przepuszczalne ciała. Trzeba oczyszczać się i jeszcze raz oczyszczać, a potem doładować energetycznie. Najważniejsza jest dieta - lekka, bez zwierzęcych białek i glutation. Na doładowanie - odpowiednie ćwiczenia i magnesy. Wtedy nie ma zatorów fizycznych i psychicznych. Powodzenia.

Portret użytkownika dawid4567

wszystko mi dzisiaj lecialo z

wszystko mi dzisiaj lecialo z rąk, mialem problemy z wyszykowaniem sie (wszystko bylo takie powolne jak na zwolnionym filmie) bol glowy i brak checi do zycia, smutek zlosc i nerwy oraz zbieranie sie na płacz i w dodatku...nie dochodzily do mnie esy z sieci plus..czytam wasze komentarze i niektorzy bardzo ladnie opisuja sytuacje zwiazana ze sloncem

Portret użytkownika david56

Parametry dzisiejszej burzy

Parametry dzisiejszej burzy były zupełnie inne aniżeli piszą w tym artkule.Obserwowałem od 7.10 całe to zjawisko, które wystąpiło 12 godzin wcześniej niż pokazywały symulacje.Zaczęło sie od nagłego skoku gęstści protonów i wzrostu prędkości wiatru do ok 370 km/sek.To co spowodowało burzę magnetyczną, to polaryzacja indukcji pola IMF- Bz south która spowodowała silną komprsje ziemskiego pola magnetycznego.Polaryzacja south de facto trwała od godziny 7.10 prawie do 14 stąd juz około godziny 9.00 ogłoszono Kp =4 a później około 11.00 Kp=6 i o 14.00 też Kp=6. 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ