Duże trzęsienie ziemi o sile 7,7 stopni wystąpiło w okolicy Aleutów - wystosowano ostrzeżenia przed tsunami

Kategorie: 

Źródło: JRC

Dzisiaj w nocy doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi w pobliżu Kamczatki i Aleutów. Zjawisko sejsmiczne rozpoczęło się 17 lipca, o godzinie 23:34 czasu uniwersalnego, a magnituda wstrząsu przekroczyła 7,7 stopni w skali Richtera.

 

Instytuty geofizyczne donoszą, że wstrząs ten, który był kolejnym z serii w tej okolicy, wystąpił na niewielkiej głębokości, tylko 11 kilometrów pod dnem morskim. Z tego powodu wstrząs był dużo bardziej niebezpieczny, ponieważ istniało realne ryzyko przemieszczenia części dna morskiego, co może wywołać tsunami. 

Na szczęście w promieniu 100 km od epicentrum nie ma siedzib ludzkich. Jednak ze względu na to, że było to bardzo płytkie trzęsienie ziemi, postanowiono wystosować ostrzeżenie przed tsunami, które obowiązuje dla całych Aleutów, oraz części Alaski.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj