Korea Północna wydała antyamerykańskie znaczki pocztowe

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/ianbremmer/status/883278003261890560

Co łączy Korę Północną ze Stanami Zjednoczonymi? Oba kraje korzystają z usług pocztowych i ich operatorzy chcą wzbogacić się na nic niepodejrzewających kolekcjonerach.

 

 

Korea Północna obchodzi kolejną rocznicę wojny koreańskiej i przypomina o „miesiącu walki z imperializmem w Stanach Zjednoczonych”. Poczta reżimowego państwa wydała dwa antyamerykańskie znaczki, informuje CNN. Pierwszy przedstawia pięść, miażdżącą amerykański pocisk. Drugi prezentuje głowicę rakiety, wycelowaną w parlament.

 

Antyamerykańskie obrazy są tylko częścią odważnej kolekcji, które emituje Korea Północna. Katalog online zawiera siedemdziesiąt różnych znaczków z serii politycznej. Wśród najbardziej popularnych są m. in. „Historia rewolucji”, czy „Szanowny Towarzysz Kim Dzong Un”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Ja się nie dziwię

Ja się nie dziwię koreańskiemu przywódcy, że tak nienawidzi Jankesów.

Tam jest jedno radio i jedna telewizja, więc nie ma kto mącić ludziom w głowach. Smile

Słuchanie bajek o szerzeniu demokracji przez skurwi*łego hegemona pozostanie nadal przywilejem Europejczyków.

Szczególnie tych z zachodu i północy Europy oraz połowy z części centralnej.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika inzynier magister

w telewizji coś mówią , że w

w telewizji coś mówią , że w Polsce komunistyczno mafijni i północno koreańscy sędziowie przestaną okupywać Polskę ! Może wreszcie mafia sędziowska nie będzie nas niszczyła tylko broniła ?! do tej pory była prawie taka sama jak ta w Korei północnej ! urzędnicy malteretowali obywateli i patrzyli na nas z góry jako na poddanych i niewolników  !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj