W Minnesocie odbyły się protesty przeciwko planom postawienia szatańskiego monumentu

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

W amerykańskim stanie Minnesota trwa walka z możliwą decyzją lokalnych władz, dotyczącą postawienia szatańskiej statuy w Veterans Memorial Park w mieście Belle Plaine. W minioną sobotę i niedzielę odbywały się tam protesty chrześcijan.

 

Miesiące temu w tym samym miejscu odbywały się demonstracje grupy, która domagała się rozdziału kościoła od państwa. Dzięki ich akcji, w styczniu zlikwidowano pomnik przedstawiający żołnierza klęczącego przed krzyżem. Lecz decyzja wywołała oburzenie ze strony chrześcijan - w wyniku kolejnych protestów, w kwietniu posąg żołnierza z krzyżem został przywrócony.

 

Lokalne władze ustanowiły Veterans Memorial Park jako strefę wolności słowa. Wtedy przedstawiciele Świątyni Szatana zaproponowali umieszczenie ich własnego monumentu. Jest to czarna kostka z odwróconym pentagramem oraz odwróconym hełmem.

Źródło: The Satanic Temple/Instagram

Szataniści powołują się na równość, wolność słowa i wyznania. Nie odpowiada to jednak chrześcijanom, którzy domagali się obecności ich pomnika z krzyżem ale nie zgadzają się na monument niewiernych. Władze miasta nie ukrywają zakłopotania a w najbliższych dniach mają podjąć decyzję w tej sprawie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika eKolo

Trochę się powtarzam ale

Trochę się powtarzam ale jeszcze raz przytoczę jak nasz taaaaki dobry i wspaniały Bóg mówi  sam o sobie:

Księga Wyjścia (5) "Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. "

Księga Nahuma(2): "Zazdrosnym i mszczącym się Bogiem jest Pan; mścicielem jest Pan i Władcą  pełnym ] gniewu ; Pan mści się nad swymi wrogami i długo się gniewa na swoich nieprzyjaciół."

Z opisów biblijnych możemy wyczytać, że ten bóg w swej nieskończonej dobroci i miłosierdziu zamordował lub w zabiciu współdziałał około 2,5 mln ludzi!!! (link: http://biblia.pismo-swiete.pl/bogjestmiloscia.html). Jeśli przyjąc, że za czasów Mojżesza było na Ziemi 100mln ludzi to ten bóg wymordował 2,5% ziemskiej populacji!!! A ile osób zginęło w jego imię w czasach późniejszych?!?!? Tak czy inaczej większego demona pochałaniającego istnienia ludzkie to we wszystkich kulturach świata nie znajdziecie...

Portret użytkownika keri

Katolicka to też religia zła

Katolicka to też religia zła i mordu, i czci siły zła.

Ile setek tysięcy ludzi wymordowano w imię tej religii i pustynnego bożka?

Bożek pustynny miał chrapkę na ofiary z ludzi - domagał się od Abrahama, aby zabił na ofiarę swego kilkuletnego syna. Ostatecznie kazał sobie składać ofiary ze zwierząt z każdej okazji. I oczywiście ciągle wzniecał wojny, aby Izraelici mordowali. Jemu też się zdarzało nie raz osobiście zabijać ludzi, o czym informuje biblia w starym testamencie.

Strony

Skomentuj