Afera z kukurydzą GMO może doprowadzić do zakazu jej importu do Europy

Kategorie: 

Po sensacyjnych wynikach badań naukowców włoskich i francuskich okazało się nagle, że zmodyfikowana genetycznie kukurydza Monsanto może wywoływać raka. Na razie wiadomo, że karmionym nią szczurom laboratoryjnych powstawały guzy rakowe. Odkrycie uznano za na tyle wiarygodne, że całkowity zakaz importu kukurydzy NK603 nałożyła Rosja. Nasze media tego w ogóle nie zauważyły.

Badanie wykonane na Uniwersytecie Caen udowadnia istnienie związku między spożywaniem zmodyfikowanej kukurydzy a występowaniem rożnych odmian raka. Szczury niespożywające produktów wyprodukowanych z wykorzystaniem GMO miały znacznie mniejszą ilość zachorowań na raka. Naukowcy podkreślają, że szczury spożywały GMO przez okres minimum 90 dni zanim zaczęły się pojawiać guzy rakowe.

 

Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że długotrwałe spożywanie GMO według badaczy z Uniwersytetu Caen,   grozi wystąpieniem raka. Oprócz tego w badaniach wychodzi, że kolejne pokolenia zwierząt laboratoryjnych karmionych GMO mają kłopoty z płodnością. Co może zaskakiwać nie prowadziło się do tej pory badań mających potwierdzić wpływ spożywania GMO na organizmy żywe, w tym ludzi.

 

Można się teraz spodziewać, że Francja wkrótce będzie naciskała w UE na zakaz importu NK603 w Europie. Gdy będzie już blisko tego momentu polskie media zauważą już prawdopodobnie raport na temat szkodliwości GMO, który narobił tyle szkody dla biznesu firmy Monsanto na naszym kontynencie. Kto wie jakie są społeczne skutki spożywania takich odejrzanych substancji udających kukurydzę.

 

 

Źródło: http://thewatchers.adorraeli.com/2012/10/04/europe-wide-ban-monsanto-gm-corn-imminent-wake-french-study-linking-cancer/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika mIR

W tych czasach nie liczy się

W tych czasach nie liczy się życie czy zdrowie,ważne by było wydajnie i tanio i z zyskiem.Dlaczego np.parówki tutaj są dużo gorsze jak w Niemczech?Bo tam zabroniono już niektórych substancji.Piękne duże owoce bez żadnych wad,aż chce się je jeść jednak kryją w sobie strukturę,która normalnie nigdy by nie wystąpiła w naturze.Skutkiem tego w organizmach tworzą się nowe substancje niekoniecznie zdrowe dla czloweika.

Portret użytkownika Sahara

W końcu to "odkryli"...

W końcu to "odkryli"... Jednak jak znamy wszyscy zacietrzewienie niektórych polskich rolników do zakazu produkcji tego zboża (bo przecież jest bardziej wydajne) dojdzie pewnie dopiero po ostrych restrykcjach ze strony Unii. No, ale może rolnicy jednak nas zaskoczą i posłuchają głosu rozsądku...Swego czasu rozmawiałam ze studentem studiującym jakiś kierunek biotechnologii (nie pamiętam jaki) i zeszliśmy na tematy GMO. Oczywiście student wychwalał tą technologię pod niebiosa i nie docierały do niego żadne argumenty pokazujące szkodliwość takich technologii: "nie, bo nie...  bo wykładowcy... bo technologia..." i wiele więcej w ten deseń. Koniec końców okazało się, że na studiach zamiast uczyć logicznego myślenia i przeprowadzania własnych eksperymantów naukowych, student ten nauczył się jedynie pędzić bimber (słowo daję - dawał mi nawet przepis, ponoć rewelacyjny)! Dyskusja okazała się jałowa, a ja doszłam do wniosku, że przyszłość Polski nie maluje się w jasnych barwach. Wyższe uczelnie zamiast kształcić ludzi umiejącyh samodzielnie myśleć, "produkują" ludzi kierujących się utartymi starymi czy raczej przestarzałymi schematami myślenia. Niestety ze szkodą dla przyszłych pokoleń. Zastanawiające jest jednak to czy w tym przypadku (i pewnie w wielu innych) zawinili wykładowcy, student czy może "jedynie słuszny" program nauczania uczelni??

Aby korzystać z Internetu potrzebne jest IP. IQ niestety już nie...

Portret użytkownika devoratus

Dokładnie to samo zaczyna się

Dokładnie to samo zaczyna się już od szkoły podstawowej. Najlepsze oceny mają ci, którzy siedzą elegancko wyprostowani i usmiechają się "do pani" radośnie - ucząc się wszystkiego na pamięć. Jeśli ktoś za bardzo kombinuje i rozmyśla - staje się niewygodny, bo "rozrabia i przeszkadza w prowadzeniu lekcji". Potem taki kretyn idzie na studia, które kończy jako kretyn z "wyższym wykształceniem". A co najgorsze - to my, społeczeństwo, płacimy z własnej kieszeni za produkcję takich kretynów...

 

 

Portret użytkownika normalny

Uczelnie to pralnie mózgów.

Uczelnie to pralnie mózgów. Wmawiają różnym wieśniakom, że mogą być dyplomowanymi specjalistami. I tak powstają setki tysięcy magistrów i inżynierów, którzy nadają się tylko do zmywania garów. Gorzej, jeśli część z nich to wychowawcy szkolni i przedszkolni, którzy mają uczyć nasze dzieci. Bo potem małolatka w przedszkolu śpiewa, że Unia Europejska to jej dom.

Portret użytkownika taki tam

Witam, moze troche z innej

Witam, moze troche z innej beczki, ale znalazłem ciekawy film na YT dotyczacy pewnych jak by sie mogło wydawać oczywistosci w pewnych sprawach np dotyczących UFO, obecnego kryzysu, i teori dotyczacych ukrytego przesłania w wypowiedziach ludzi rzadzacych, srednio mnie zwykle interesują tego typu amatorskie teorie, ale musze przyznać ze koleś gada na prawde do rzeczy, więc polecam. http://www.youtube.com/watch?v=733B4F1yFc0&feature=related Całośc po polsku wiec nie ma problemów z ogladaniem, pozdrawiam.

Portret użytkownika normalny

Nasze media widzą tylko to,

Nasze media widzą tylko to, co marionetkowy rząd każe widzieć. Czy Was coś dziwi? W kraju w którym przez 10 lat nikt nie widział milionów ton trującej soli "wypadowej" (odpadowej) kupowanej przez setki piekarni i masarni w całym kraju? Wciągnęliśmy tyle metali ciężkich i innych toksyn, że już nam te płatki kukurydziane rakotwórcze niewiele zaszkodzą. Bądźcie pewni, że trucie Polaków to oficjalny cel i plan. I na tym się nie skończy. Nienormalne warunki ekonomiczne to też część tegoż planu.

Portret użytkownika Narzekająca

Idealny sposób, aby za 10 -

Idealny sposób, aby za 10 - 20 lat uzależnić ludzi od leków spowalniających (nie leczących) raka, tak aby przeżyli przez okres produktywny i dożyli do emerytury. Tylko czy potem będzie kogoś stać na leczenie bez sprzedania bankom lub korporacjom całego swojego dobytku, który normalnie odziedziczyła by rodzina?

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem