Sąd uznał, że wystawa artystyczna pod nazwą "j*bać białych ludzi" nie jest rasistowska

Kategorie: 

Źródło: news24.com

Rasizm względem białych to coraz powszechniejsze zjawisko na świecie. Nienawiść oraz ataki na ludzi o białym kolorze skóry zwykle nie są postrzegane jako rasistowskie, zaś dla niektórych nawet wypowiedzenie słowa "murzyn" jest równoznaczne z mową nienawiści. Tymczasem ataki skierowane przeciwko białym są kontynuowane i odbywa się to również pod przykrywką wystaw artystycznych.

 

Na początku roku w galerii narodowej w Kapsztadzie, stolicy Republiki Południowej Afryki, odbyła się nietypowa wystawa, którą określono mianem dzieła sztuki. Jej autorem był Dean Hutton, transwestyta, który sam siebie określa jako feministka i dziwak, zaś media piszą o nim jak o osobie bezpłciowej - ono.

Jego wystawa zawierała tablicę z rasistowskim przesłaniem: "j*bać białych ludzi". Również sam artysta, choć biały, miał na sobie ubranie z identycznym przekazem. W styczniu podczas wystawy grupa osób z partii politycznej Cape Party dokonała "wandalizacji", umieszczając na tablicy plakat z napiem: "Kochaj swojego sąsiada". Domagano się również likwidacji tej formy sztuki.

 

Lider partii Jack Miller podał Huttona do sądu, oskarżając go o rasizm. Tymczasem werdykt okazał się bardzo zaskakujący. Sąd w Kapsztadzie uznał, że wystawa nie posiadała znamion rasistowskich, ani nie była mową nienawiści, zaś słowa "j*bać białych ludzi" rzekomo nie dotyczyły wszystkich białych ludzi. Wytłumaczono, że dzieło Deana Huttona skierowane jest do "ogólnego systemu opresji związanej z białą dominacją".

Nienawiść do białych jest w RPA na bardzo wysokim poziomie i jest pielęgnowana przez rząd, który ma zamiar odbierać ziemie należące do białych i przekazywać je czarnym mieszkańcom kraju. W podobny sposób postąpiło Zimbabwe w 2000 roku, lecz kilkanaście lat po odebraniu ziemi białym farmerom i wydaleniu części z nich z kraju, nastąpił wielki głód i katastrofa gospodarcza.

 

Partia polityczna Cape Party od dawna zwraca uwagę na rasizm w RPA. Ugrupowanie to dąży do secesji kilku prowincji, w których mieszka największy odsetek ludzi posługujących się językiem afrykanerskim. Członkowie partii nie uznają Jacoba Zumę za swojego prezydenta i nazywają go rasistą oraz okupantem Kapsztadu. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika inzynier magister

to zawsze jest robione przez

to zawsze jest robione przez lewaków spod znaku choroby umysowej homoseksualizmu, transwestytów i gender ! to jest prawda że to sąchoroby umysłowe ! takie przykłady jak ten opisany przez Johna Molla to potwierdzają !!! ""Nie sposób nie zauważyć tutaj, że cudownemu uzdrowieniu homoseksualistów poprzez odgórne wykreślenie tej choroby z listy chorób przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne w 1974 roku towarzyszyło pojawienie się nowej jednostki chorobowej – homofobii. Uleczono kilka procent, wpędzając w chorobę kilkadziesiąt, co daje zajęcie zainteresowanym lekarzom na wiele lat. O skreśleniu z listy chorób nie zadecydowały badania naukowe, a głosowanie przeprowadzone wśród psychiatrów. Wiemy, że 5854 osób było za oraz 3810 było przeciw, skąd wynika, że za wykreśleniem opowiedziało się 58% głosujących. Patrząc na przyjętą metodę podejmowania decyzji stwierdzam, że należałoby uświadomić amerykańskim psychiatrom, iż nauka nie jest demokracją, bowiem o prawdzie nie rozstrzyga się przez głosowanie. W związku z powyższym decyzja o wykreśleniu homoseksualizmu z listy chorób jest nieważna od samego początku i nie jest dla nikogo wiążąca."

http://popotopie.blogspot.com/2017/06/nowi-hitlerowcy-nwo-pozywienie-hitlera_7.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj