Wybuch superwulkanu Yellowstone może zniwelować potęgę USA

Kategorie: 

Superwulkan Yellowstone znajdujący się na terytorium Stanów Zjednoczonych to tykająca bomba, której eksplozja może zmienić układ sił na świecie. Kaldera Yellowstone należy do jednej z największych na świecie. Sam Yellowstone nie jest jedynym superwulkanem na Ziemi, ale jest wyjątkowy, bo pod nim znajduje się jedyna gorąca plama na kontynencie.

Właśnie to powoduje, że erupcja Yellowstone może mieć znaczny wpływ na ludzkość a w szczególności na USA, które dosłownie zostanie zmiecione z powierzchni ziemi oraz zasypane popiołem. Wybuchy superwulkanów nie są zjawiskami ekstremalnie rzadkimi. Operując skalą geologiczną,  ostatni znaczny wybuch tego typu miał miejsce 70 tysięcy lat temu z miejsca zwanego dzisiaj Jeziorem Toba. Gdy do tego doszło klimat zmienił się tak bardzo, że gatunek homo sapiens nie omal wyginął.

 

Jednak wybuch wulkanu Toba to i tak niewielkiej skali zjawisko w porównaniu z ewentualną erupcją Yellowstone. Istotna różnica polega na wielkości emisji popiołu, bo jakkolwiek sam wulkan ma zdolność zniszczenia okolicy w obrębie kilkuset kilometrów to jego oddziaływanie byłoby globalne. Ameryka Północna zostałaby zasypana popiołem na wysokość od kilkudziesięciu do kilkuset centymetrów. Jednak emisja popiołu rzędu wielokrotności kilometrów sześciennych spowoduje efekt ochłodzenia na Ziemi.

 

Wybuch wulkanu Pinatubo z 1991 roku spowodował globalne oziębienie redukując średnią temperaturę na Ziemi o pół stopnia. Gdyby doszło do erupcji Yellowstone prawdopodobnie mielibyśmy redukcję o kilka stopni. Oznacza to niestety, że cały świat pogrążyłby się w czymś podobnym do zimy nuklearnej. Ogromna ilość pyłu miałaby jeszcze dodatkowy efekt w postaci przykrycia promieni słonecznych. Ludzie musieliby się przyzwyczaić do tego, że panuje półmrok a Słońce pojawia się w prześwitach.

 

Amerykanie bardzo poważnie podchodzą do zagrożenia ze strony Yellowstone, bo jakkolwiek skutek erupcji byłby globalny to dla większości krajów świata problem trwałby około dekady, po której powinno się wszystko ustabilizować, to dla USA oznacza to anihilację oraz zredukowanie do pozycji kraju trzeciego świata. Z tego powodu kaldera Yellowstone jest naszpikowana aparaturą pomiarową monitorującą zachowanie wulkanu.

 

To dzięki wyposażeniu wielu punktów pomiaru w urządzenia GPS ustalono, że kaldera puchnie. Innymi słowy następuje inflacja terenu,  w niektórych miejscach nawet o 15 centymetrów. Amerykanie obawiają się również, że Yellowstone może się stać miejscem gdzie dojdzie do ataku terrorystycznego, którego celem miałaby być aktywacja kaldery. Tego typu scenariusz jest teoretycznie wykonalny z wykorzystaniem broni jądrowej.

 

Ale nie potrzeba do tego terrorystów, bo gdy przeanalizujemy dowody geologiczne na temat wcześniejszych erupcji Yellowstone może się okazać, że czas do nowej erupcji już się kończy a kolejny upust materiałów wulkanicznych w USA może nastąpić jeszcze za naszego życia.

 

Więcej informacji na temat wulkanu Yellowstone można przeczytać pod tym linkiem 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Dziadek Mróz

Zastanawia mnie ile w tym

Zastanawia mnie ile w tym blogu fantazji a ile rzetelnej wiedzy? W jednym temacie autor podaje, że człowiek ok. 70 tys lat temu opuścił Afrykę – bowiem poprawa klimatu mu umożliwiła ekspansję, a tu pisze, że 70 tys lat temu prawie wyginął???To, co się wydarzyło 70 tys. lat temu?

Portret użytkownika acid

Taka erupcja może mieć zasięg

Taka erupcja może mieć zasięg globalny na tyle istotny, że zdziesiątkuje ludzkosć na całej planecie. Gdyby wubuch miał jednak tylko zasieg lokalny, to ludzkość czeka budowa nowego porządku na świecie. Wtedy też zasięg będzie globalny, ale będzie dotyczył spraw gospodarczych i doprowadzi do konfliktów militarnych na skalę światową. Potęgi takie jek Wielka Brytania,  Rosja czy Chiny zrobią wszystko, aby objąć władzę na świecie.

Portret użytkownika promyk

Ja myślę, że stratowulkan to

Ja myślę, że stratowulkan to w tej chwili nie ma znaczenia dla USA, mają krach ekonomiczny, są strasznie zadłużeni u chinczyków jakby ich przycisneli to byłby stratokrach. Pozatym mają susze, traby powietrzne, które zmiatają całe miasta. Jeżeli USA myślą o ataku na Iran to muszą brać pod uwagę, że chinczycy wspieraja Iran. Mogą znaleść się w potrzasku.

Portret użytkownika normalny

Nie sądzicie, że grudzień

Nie sądzicie, że grudzień 2012 ma związek właśnie z yellowstone? Wszyscy szukamy zagrożeń w kosmosie, a tak naprawdę siedzimy na tykającej bombie. Co do odpalenia głowic nuklearnych to jest to dość realne zważywszy na ludzkie cierpienie po ew. eksplozji yellowstone... to gwarantuje szybszą śmierć niż powolne umieranie w lodowym klimacie i oddychanie pyłem wulkanicznym aż do zapchania oskrzeli... nie wiem jak Wy, ale ja już jestem gotowy do transformacji i bez żalu odejdę z tego świata choćby i dziś.

Portret użytkownika promyk

W przepowiedniach nie ma nic

W przepowiedniach nie ma nic o wybuchu super wulkanu, raczej katklizmy typu: trzęsienia ziemi, powodzie, susze, trąby powietrzne, huragany na niespotykana skalę, no i ogień z nieba, może słońce, może kometa. Ja osobiscie miałam sen w którym widziałam jakby dwa słońca koło siebie, lub słońce i księżyc i przekonanie, że powietrze będzie zatrute, no i przebiegunowanie i polaryzacja ziemi. Widzę, że na tym portalu coraz wiecej ludzi mówi o tym, że mają dość życia na tej planecie. Czyli co? Widocznie nie jesteśmy doskonali, popełniamy błędy i cierpią z tego powodu inni. Mimo wszystko życie jest darem nie zmarnuj go. Szukaj wyjścia dla siebie, myśl o sobie. Dokonaj jakiś zmian. Nie przejmuj sie tak wszystkim co się dzieje. Często nie mamy na to wpływu. Czyń dobro to zawsze procentuje. Pracuj nad sobą. Szukaj dobra a nie zła. otaczaj się dobrymi myślami, ludźmi. Znałam kogoś kto miał dość życia na ziemi i niespodziewanie odszedł. Jedni czekają na transformację inni na wniebowzięcie i zmartwychwstanie, inni na pięćdziesiatnicę. A tu ważne jest teraz, co robisz teraz, dość ma dzień swojej biedy. Będziemy rozliczani z własnego życia nie innych. Poszukaj sobie jakiegoś zajęcia, hobby. Jest wiele ciekawych rzeczy, którymi warto się zainteresować. Ludzie dzisiaj mają siebie dość. I tak może być, że brat będzie nienawidził brata. Dlatego Bóg mówi, ze nas przesieje i zostanie garstka, tę garstkę poprowadzi jeszcze przez ogień. Człowiek jak spotka człowieka to będzie szczęśliwy. Chciałam tu jeszcze nawiązać do całkiem innej informacji, którą przeczytałam odnośnie miasta podziemnego w Norwegii, człowiek, który tam był, mówił, że jak go sprawdzali i przechodził przez jakąś bramkę. Była jakaś selekcja: człowiek, nie człowiek - nie uważacie, że to jest bardzo interesujące mam na mysli szczególnie : nie człowiek. Jak nie człowiek to kto? Uczłowieczony ufolud? Jakaś hybryda? No i ta jakaś dziwna energia, co oni kombinują? No i ten kryształ, który się tam pojawia. Coś mi się to kajaży z kryształem, który był na piramidzie w gizie i zniknął. Co to za właściwości ma ten kryształ. Widać, że mają jakieś osiągnięcia naukowe i wiedzę o której nam się nie śniło. 

Portret użytkownika deedee

Tak, USA jest nadal potęgą,

Tak, USA jest nadal potęgą, ale to już nie ten sam kraj co kiedyś... teraz to o pracę tam ciężko... ludzie oddają domy bankom i juz nie żyją na luzie i niestety też muszą się martwic aby mieć za co kupić chleb ... W Polsce ciągle pokutuje "mit Ameryki" a prawda jest taka, że tam nigdy nie było łatwo i dolary nie leżały na ulicy. Pewnie, że w porównaniu z Polską to żyło sie tam znacznie łatwiej, zwlaszcza 25 lat temu był to kraj ogromnej szansy. Ale to dawne dzieje, obecnie jest to kraj, który nie ma przyszłości i to nie tylko ze względów ekonomicznych.  

Portret użytkownika BD

Super vulkan ma jakby

Super vulkan ma jakby jaskinie niedaleko powierzchni gdzie zbiera sie lawa I rosnie cisnienie, co niema wiekszego wplywu na pozostale wulkany do momentu wybuchu. Oczywiscie gdyby Yelowstone wybuch by, cala polnocna czesc ziemi byla by obieta katastrofa. Nietylko spadek temperatury spowodowane wulkanicznym popiolem ktory zaslonil by slonce ale rownierz oddychanie takim pylem rownalo by sie zakonczeniem zucia ludzkiego. ... Well , lepiej aby do tego nie doszlo

Portret użytkownika Ampa Vatis

  Ten wulkan to najlepsza

 Ten wulkan to najlepsza kara za wszystkie mordy i manipulacje, których dopuścili się rządzący USA, mordercy rdzennych amerykanów i grabieżcy. Do samej aktywacji wulkanu nie potrzeba żadnej bomby, ale można to powstrzymać lub przynajmniej opóźnić. Przyznam szczerze, że nie jest to dobra kara, bo pogrąży w kłopotach cały glob, ale raczej jest nie do uniknięcia, bo ludzie na to zasłużyli. Pytanie wiec kto chciał by ratować kraj morderców i terrorystów, wiecznie odbierających wszystkim wiedzę, technologię i siejący postrach potencjałem nuklearnym, przy czym czujący się bezkarnie wobec zatruwania planety i nas samych.  Jeden z czarnych scenariuszy mówi, ze kiedy rozpocznie się erupcja, komuś będzie zależeć na wystrzeleniu wszystkich tych atomowych pocisków w inne kraje. Oby ta informacja była nieprawdziwa, jednak wiem, że tacy... jak Rockefeller mają schrony w innych częściach świata niż w USA. 

Chcesz wiedzieć więcej?  http://ampavatis.manifo.com/

Portret użytkownika MarekPoznań

Niestety, taka jest smutna

Niestety, taka jest smutna prawda - tylko w Yellowstone nadzieja, że zrobi porządek z USA, bo na na całym świecie nie ma takiego państwa, które mogłoby stawić czoła potędze militarnej, a zwłaszcza finansowej amerykanów. Tylko Matka Natura jest w stanie pokonać tą chołotę i choć ucierpi przy tym reszta świata, to ważne, że USA znikną na jakiś czas z map świata.

Portret użytkownika MASAKRA

Nie zycz nikomu co Tobie nie

Nie zycz nikomu co Tobie nie mile !!!Tam zyja tacy sami ludzie jak w Polsce i innych krajach !  Ze Amerykanie maja dosc dobrze wyprane mozgi, nie jest ICH wina. Swiatem nie rzadzi Ameryka ani Rosja ani Chiny czy Japonia. Swiatem rzadzi pewna elita. To wlasnie ta elita jest winna wszystkiemu !

Portret użytkownika ridd

Gdzie elenin co niby miala

Gdzie elenin co niby miala zatruć ziemie? Gdzie reszta tych wymyślonych koncòw świata? Będę się martwił jakimś superwulkanem. Jak zdechnę to będzie mòj koniec świata, nie ważne czy dożyje starości czy zginę w wypadku. Napisz lepiej o ludziach ktòrym trzeba pomòc, a nie bzdety o końcu świata.

Portret użytkownika Rasta4Peace

My wszyscy jesteśmy jak jedne

My wszyscy jesteśmy jak jedne stado, amerykanie posiadają w tej chwili władze... Ta władza się długo nie utrzyma ponieważ ci którzy siedzą pod ziemią i dają rozkazy dobrze wiedzą że mają dwa wyjścia: prawo lub lewo, plus lub minus, albo zaczną zjednoczenie albo będą dalej próbowali sami wszystkim zawładnąć. WSZYSTKIE kraje mają coś swego do dodania, w jedności możemy stworzyć jedność i jedną hiper cywilizacje która nie posiada czasu na błąd, my polacy odegramy wielką role ponieważ jako nieliczni na tej planecie posiadamy rozbuhany ogień w naszych sercach... a o to przykład z stycznia: http://www.youtube.com/watch?v=FwvBqKWXS1ENie bez powodu nostradamus czy PIO którzy mieli okazje ujrzeć pewien tok wydarzeń powiedzieli że Polska będzie iskrą tej planety. 

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika Andree

Śledząc dzieje Polski

Śledząc dzieje Polski powiedziałbym że polacy mają chroniczną pustkę w głowie. Ten Twój rozbuchany ogień w sercu jest chwilowy, nie podniecaj się tak. Pojawia się w sytuacji zagrożenia bytu narodu. Pokarzcie jaki kraj w Europie ulegał wielokrotnie rozbiorom. Polska to kraj sprzedawczyków od czasów liberum veto, a nawet jeszcze wcześniej, oczywiście po czasy dzisiejsze. A kadr z Twojego linku pomiędzy 15, a 20 sekundą mówi sam za siebie, polak polakowi wilkiem. Dobry przykład zamordowania dzieci w Pucku, bo uważali że nie moje. To tych zwyrodniałych ludzi stawia grubo poniżej pedofili. Nie wspomnę o osobach których decyzje skierowały te dzieci do tamtego małżeństwa. Ich ignorancja obowiązków i niekompetencja stała się wyrokiem dla dzieci, które być może przerosły by Einsteina.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem