Włochy zagroziły blokadą portów morskich, do których sprowadzani są uchodźcy

Kategorie: 

Źródło: MOAS.eu

Przyjmowanie islamskich uchodźców z Afryki do Europy jedynie pogorszyło sytuację. Skala nielegalnej migracji przez Morze Śródziemne powiększa się z roku na rok a Włochy po raz pierwszy zagroziły zablokowaniem portów morskich dla statków ratunkowych, które pływają pod banderą innych państw europejskich.

 

Samo dostarczanie obcokrajowców z Morza Śródziemnego do Włoch nie rozwiąże problemu. Sytuacja wyraźnie pokazuje, że wysyłanie statków na morze i zabieranie na pokład islamskich migrantów zachęca kolejnych ludzi do wyruszenia szlakiem morskim do Europy. Tzw. operacja ratunkowa poniekąd wspiera nielegalną działalność przemytników ludzi.

 

Włoski ambasador przy Unii Europejskiej Maurizio Massari powiedział, że jego kraj może zamknąć porty dla niewłoskich organizacji, które zajmują się zabieraniem migrantów z morza do Europy. Na terenie państwa żyje już niemal 200 tysięcy uchodźców, którzy chcą azylu. Są to ludzie, którzy w ramach unijnego programu mieli zostać przesiedleni do innych krajów europejskich - między innymi do Polski. Tymczasem w ciągu ostatnich kilku dni maltańska fundacja Migrant Offshore Aid Station, międzynarodowa organizacja Lekarze bez Granic oraz europejska agencja Frontex sprowadziły do Włoch łącznie ponad 10 tysięcy kolejnych migrantów.

 

Włochy grożą zatem zablokowaniem dostępu do portów morskich dla zagranicznych organizacji, zajmujących się sprowadzaniem migrantów z Afryki. Statki organizacji humanitarnych należą zwykle do krajów Unii Europejskiej, takich jak Francja, Hiszpania, Malta czy Niemcy. Nie wiadomo jednak czy blokada będzie również dotyczyć agencji Frontex. Podjęcie tej decyzji oznaczałoby, że migranci zabrani przez włoską straż graniczną zostaliby zabrani do Włoch, natomiast statki ratunkowe zagranicznych organizacji dostarczałyby obcokrajowców bezpośrednio do swoich państw.

 

W tym roku, Morze Śródziemne przekroczyło już ponad 92 tysiące ludzi, z czego do Włoch przybyło już 82 tysiące. Tegoroczna fala migrantów jest zdecydowanie największa. Sytuacja będzie oczywiście jeszcze gorsza, ponieważ okres letni sprzyja masowej migracji. Kwestia zamknięcia szlaku morskiego jest ściśle uzależniona od sytuacji w zdestabilizowanej Libii, w której od lat toczy się walka o władzę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Ukaranie przez Unię

Ukaranie przez Unię Europejską giganta Google to zdaniem Cejrowskiego element wojny między UE a internetem, którego nie da się cenzurować. Tymczasem eurokraci chcą mieć władzę nad siecią, gdzie ludzie swobodnie wymieniają się opiniami.Gość programu „Minęła dwudziesta” odniósł się także do słów polityka PO Tomasza Siemoniaka, który skrytykował Antoniego Macierewicza oraz powstające Wojska Obrony Terytorialnej. Siemoniak nazwał WOT „armią kapusiów”. – Ja bym chciał, żeby jakieś zorganizowane służby mundurowe, wojskowe, czyli listonosze, leśnicy wszyscy, którzy już mają broń w domu, każdy chłopak, który przeszedł szkolenie wojskowe, niechby sobie dostał karabin do domu i miał taki obowiązek uczestniczenia w obronie cywilnej. Innych ludzi można wciągnąć, jeszcze im coś drobnego płacić, armia ma na to forsę. Ja bym chciał, żeby ci ludzie tak ogólnie przyglądali się czy ktoś nie przełazi przez naszą wschodnią granicę – zwolennik dostępu do broni ocenił Wojciech Cejrowski. – Trzeba mieć broń popularną. W każdym domu Kałasz. Macierewicz powinien natychmiast rozdać magazyny wojskowe. (…). Niedobrze jest, jak w pięciu magazynach leżą te wszystkie spakowane w skrzynki aparaty do strzelania. To trzeba natychmiast, jak w Szwajcarii, rozśrodkować. I tym służbą cywilnym różnym, wojską obrony, amatorom, którzy chcą się zaangażować w obronę granic, trzeba dać sprzęt do domu – powiedział na antenie TVP Info Cejrowski http://www.pch24.pl/wojciech-cejrowski--lewica-nie-ma-zadnych-oporow--zeby-klamac--nauczyl-ich-tego-goebbels-,52708,i.html#ixzz4lTZkkrjy

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dd

Ta informacja o blokowaniu

Ta informacja o blokowaniu portów - z jednej strony ok - w końcu ktoś zaczyna racjonalnie myśleć. Ale to tylko pierwsze wrażenie - bo jest też informacja drugoplanowa - blokada dla statków pod inną niż włoska bandera. A pewnie większość statków jest włoska. Na dobrą sprawę nie zmieni się nic.

Portret użytkownika Dr Piotr

A zastanawialiście się kiedyś

A zastanawialiście się kiedyś jaki pomysł mają elity na rozwiązanie tego problemu??? To będzie musiało być jakieś mega skur****stwo, żeby tą sytuację skutecznie ogarnąć i uporządkować tak, żeby wprowadzić ich wymarzony porządek NWO. Bo z taką ilością imigrantów nie da rady poradzić sobie w żaden normalny i prosty sposób...ich mentalności i zwyczajów się nie zmieni. A raczej nie zwożą ich tu po to, żeby potem wywozić. Najciekawsze, że to się będzie rozgrywać tylko w Europie, a jak zareaguje na to reszta świata?

1 - jeśli pozostawią to po prostu ludziom, to wybuchnie wyniszczająca wojna domowa, powoli wykrwawiająca obie strony, ale to zbyt wolny proces, bo mieszkańcy UE są pozbawieni dostepu do broni, więc skończy się na interwencji władzy i wojska, czyli wojsko będzie robić czystki w UE aż do momentu wybicia brudasów? Raczej nie, w końcu żydom chodzi o wybicie rasy białej.

2 - wyniszczająca wojna domowa i doprowadzenie do stanu, że w UE powastaną enklawy dla elit i wybrańców, a reszta będzie dogorywać w niekończącym się konflikcie? Prawdopodobne.

3 - po prostu brutalne użycie siły przez wojsko i rozkaz strzelania do kazdego brudasa bez ostrzeżenia, nie sądzę, bo to za okrutne i władza zostałaby potępiona i straciłaby zaufanie społeczeństwa? Raczej nie, bo znowu to wbrew żydom i ich pomysłowi wybicia rasy białej.

4 - pozostawienie tego bez reakcji ze strony władz i doprowadzenie do zniszczenia i zubożenia Europy do poziomu średniowiecza, aż do wykreowania się nowego porządku na tych zgliszczach, co będzie łatwe do ogarnięcia przez siły zewnętrzne i wprowadzony zostanie dopiero wtedy siłą porządek, na przykład przez USA lub Rosję, zacznie się niekończący się stan wyjątkowy i terror dla utrzymania ładu? Prawdopodobne i wygodne dla NWO.

5 - potajemne użycie jakiejś broni biologicznej dla wybicia większości populacji Europy i zwalenie winy na tajemniczą epidemię, którą potem się cudownie opanuje i wprowadzi nowy ład i porządek dla resztki ludności Europy? Prawdopodobne.

A jakie Wy macie scenariusze, bo to naprawdę poważna sprawa i czeka nas to w ciągu kilku najbliższych lat?

 

Portret użytkownika syriues

Rownie dobrze moga czekac we

Rownie dobrze moga czekac we wlasnych domach z potwierdzeniem lub odrzuceniem w temacie azylu.Nie rozumiem pewnej kwestii.Jak mozna kogos brac do domu skoro sie go nie sprawdzilo.Rownie dobrze mozna wpuscic sama elite bandziorow i gwalcicieli i czekac az zarznie i zgwalci pol Europy.

Jest to przyklad w jaki sposob dziala EU.Jest kierowana ponad glowami telewizyjnymi.Zapewne chca zniszczyc kosciol jak i krolow.Zastapic chca to wszytko jednym krolem ktory juz czeka u wrot piekiel na czerwony dywanik z krwi niewinnych ludzi.Lub i winnych,ale raczej tych nie.

Sasdze,ze cala ta strukture Unii jak i ich przedstawicieli mozna wymienic.I nalezaloby to zrobic jak najszybciej-bo sa opieszali,robia durne dekrety i niesluchaja wlasnego sumienia,ktore jest juz wlasciwe znikome.

Jeden z przedstawicieli Uni do spraw migracji placze sie w slowach Pan z Grecji,obejrzyjcie sobie wiadomosci z dzis.Najpierw mowi ze trzeba cos z tym zrobic a potem,ze nalezy dalej przyjmowac.

Co za koles

Portret użytkownika inzynier magister

Zbliżająca się wizyta Donalda

Zbliżająca się wizyta Donalda Trumpa w Polsce niepokoi Brukselę. Prezydent USA będzie uczestniczył również w szczycie państw Trójmorza – pisze agencja Reutera. Główni decydenci UE obawiają się, że posłuży ona do jeszcze większego skonfliktowania UE i pogłębienia niechęci Warszawy wobec głównych decydentów UE.Amerykański prezydent odwiedzi Polskę w przyszłym tygodniu w drodze na spotkanie państw grupy G20 w Hamburgu. W Warszawie weźmie udział w szczycie liderów państw Europy Środkowej, położonych pomiędzy Morzem Bałtyckim, Adriatykiem i Morzem Czarnym zainteresowanych rozwijaniem inwestycji strukturalnych w zakresie budowy połączeń energetycznych, transportowych i telekomunikacyjnych – tzw. inicjatywa Trójmorza.Administracja Trumpa zapowiedziała, że planuje promować eksport gazu skroplonego z USA do państw Europy Środkowo-wschodniej, regionu silnie uzależnionego od rosyjskiego gazu. Polska w tym miesiącu przyjęła pierwszą dostawę amerykańskiego skroplonego gazu ziemnego.Większość dyplomatów w Brukseli próbuje bagatelizować znaczenie projektu Trójmorza, oficjalnie zaprezentowanego przez Chorwację. Jak pisze agencja Reutera, „obawiają się wysokiej rangi wizyty Trumpa i jego udziału w  projekcie.”Przez część dyplomatów inicjatywa Trójmorza postrzegana jest jako próba „podważenia europejskiej jedności." Brytyjska agencja prasowa zwraca uwagę, że od czasu zwycięstwa w wyborach parlamentarnych w 2015 r. Prawo i Sprawiedliwość irytuje Francję i Niemcy.Polska jest jednym z wiodących głosów w regionie przeciwko migracji – co zresztą łączy ją z Trumpem – lekceważy zmiany klimatyczne i jest podejrzliwa wobec organizacji międzynarodowych – pisze dla Reutera Justyna Pawlak. Niektórzy zachodnioeuropejscy urzędnicy obawiają się, że Trump wesprze rząd w Warszawie, by zachował wrogą pozycję wobec Brukseli, bo w interesie USA obecnie nie jest jedność europejska.- Niech sobie podróżuje pan Trump ile chce (…), ale nie może robić interesów z poszczególnym krajami ponad głowami UE – zastrzegł jeden z urzędników europejskich wypowiadający się anonimowo. Dodał on, że w Hamburgu będzie czas, by sobie wyjaśnić różne kwestie. http://www.pch24.pl/bruksela-obawia-sie-wizyty-trumpa-w-warszawie-i-jego-poparcia-dla-inicjatywy-trojmorza-,52687,i.html#ixzz4lQ0bguc0

cała akcja jest prowadzona z olbrzymim rozmachem, robią to tajne elity, tu o tym

http://popotopie.blogspot.com/2017/06/nowi-hitlerowcy-nwo-pozywienie-hitlera_7.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Occult Initiation

Pamiętajcie że pojedyncze

Pamiętajcie że pojedyncze państwa mogą się buntować.. Jednak jest to ich plan i jest on realizowany. Celem jest ludobójstwo mieszkańców Europy i Ameryki. Jesteśmy po prostu za mądrzy i elity NWO chcą nas zastąpić barbarzyńcami. A nimi da się łatwo manipulować. Tylko dać im meczet, burki, alkohol (tak, oni go piją) i jakieś arabskie zioła do jarania. Jakiś khat czy inne odmóżdżające gówno. To byłby dobry temat do podjęcia przez adminów ZNZ. Bo nie chodzi o żadne lewactwo ani żadną UE, wybijcie to sobie z głowy. Polecam najnowszym film You Tubera "Komentator" na temat inwazji islamu, otworzy Wam oczy.

Potężna islamska inwazja na Europę [+18] Koniec państwa islamskiego to dopiero.. początek:
https://jarek-kefir.org/2017/06/16/potezna-islamska-inwazja-na-europe-18-koniec-panstwa-islamskiego-to-dopiero-poczatek/

Portret użytkownika lipka

Za całą rozpierduchą na

Za całą rozpierduchą na świecie (zawsze) nie stoi żaden tajemniczy Demiurg ale zwykle osoby z imienia i nazwiska, kreatorzy polityki o chorych ambicjach, ludzie despotyczni, psychopatyczni, duchowo zepsuci, kryjący się za plecami wykonawców swych żądzy, żądzy władzy, żądzy fortuny, żądzy bycia bogiem dla milionów a może i miliardów ludzi. Jest akcja więc musi być reakcja, to ich demaskuje, tych "tajemniczych" demiurgów, którzy już są w ogródku już witają się z gąską. Łapy precz!

Strony

Skomentuj