Iran dokonał ataku rakietowego na ISIS

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Times Asi/CC BY 2.0

Irańscy wojskowi potwierdzili, że w niedzielę ich siły wystrzeliły liczne pociski rakietowe w kierunku terytorium Syrii. Celem były pozycje bojowników ISIS, miał być to atak odwetowy za zamachy zorganizowane przez terrorystów w Teheranie 7 czerwca.

 

Atak rakietowy jest pierwszym potwierdzonym aktem naziemnej walki Iranu z ISIS na terenie Syrii, odkąd państwo to zostało wciągnięte w lokalny konflikt zbrojny w 2011 roku. Ukazuje to nagły i znaczący wzrost zaangażowania Iranu w konflikcie syryjskim.

 

Irańska Gwardia Rewolucyjna potwierdziła na swojej stronie internetowej, że kilkanaście pocisków „ziemia-ziemia średniego zasięgu” zostało wystrzelonych z baz wojskowych z zachodniej prowincji Iranu. Operacja militarna prowadzona przez irańskie wojsko „wymierzona jest w siły Takfir w regionie Deir Ezzor we wschodniej Syrii.”

7 czerwca siedmiu zabójców zabiło co najmniej 16 obywateli Iranu w siedzibie irańskiego parlamentu oraz kaplicy dedykowanej rewolucyjnemu założycielowi republiki, Ayatollahowi Khomeiniemu. Był to pierwszy atak terrorystyczny w Iranie, za który ISIS wzięło na siebie odpowiedzialność.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Akamai

To ilu tych bojowników ISIS

To ilu tych bojowników ISIS jest ?

I czy oni się przypadkiem się nie klonują ? Cały świat z nimi walczy i nic.

To jest krwawy cyrk przebierańców dla gawiedzi, przygotowany przez bandę pojeb*ów sterujących wszystkimi ważnymi wydarzeniami na świecie.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Skomentuj