Upadek jasnego obiektu obserwowano wczoraj w Wielkiej Brytanii i w Irlandii

Kategorie: 

Wczorajszej nocy doszło do niezwykłych wydarzeń. Nad północną częścią Wielkiej Brytanii oraz nad Irlandią zaobserwowano wiele jasnych obiektów wchodzących w atmosferę ziemską. Portale społecznościowe zapełniły się od razu tysiącami doniesień o jasnych światłach na niebie.

Na ten moment nie wiadomo, co wpadło w naszą atmosferę. Roboczo uznano, że najbardziej prawdopodobne jest, iż był to jakiś nieznany rój meteorów. Nieznany, ponieważ teraz nie spodziewamy się nad Europą aktywności tego typu. Istnieje też oczywiście możliwość, że były to szczątki jakiegoś satelity. Nikt jednak nie przyznaje ostatecznie, że była to jakaś deorbitacja.

Zauważono poza tym, że obiekty poruszały się ze wschodu na zachód a to bardzo rzadkie dla kosmicznych szczątków. Pewną wskazówką może być prędkość wejścia w atmosferę,   która na filmach opublikowanych przez  świadków wygląda na dość niewielką. Mogłoby to wskazywać na to, że był to jednak jakiś deorbitujący satelita.

Zasugerowano, że mógł to być upadek izraelskiego satelity szpiegowskiego. Jeśli rzeczywiście takie jest wyjaśnienie tego zjawiska to pewnie nigdy nie dowiemy się większej ilości szczegółów na ten temat.

 

 

Źródła:

http://trax.asia/space-exploration-news/2012/09/22/fireball-meteor-or-re-entering-satellite-something-broke-up-over-the-uk-on-friday/

http://www.bbc.co.uk/news/uk-19683687

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika abon

Zaobserwowałem dokładnie to

Zaobserwowałem dokładnie to samo z kumplem stojąc u niego na balkonie. Zjawisko miało miejsce koło godziny 1.30 dzisiaj, tj.  23 (Niedziela). Było to śliczne. Wygladało mniej wiecej tak jak odpalony fajerwerek (moment od startu do wybuchu) tylko że spadał w dół i tak jak jest na pisane, leciał w strone zachodu aczkolwiek jestem pewien że spadło gdzieś nad śląskiem (mieszkam w krakowie) 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem