Były prezydent Czech Vaclav Klaus poparł wyjście z Unii Europejskiej

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Unia Europejska najprawdopodobniej będzie karać nieposłuszne państwa, które sprzeciwiają się przymusowej relokacji uchodźców. Dotyczy to szczególnie państw Europy Wschodniej, w tym Polski, które oskarżono o naruszenie unijnego prawa. Sytuacja ta pokazuje, że poszczególne kraje nie mają prawa decydować o sobie. UE szantażuje je i próbuje wymusić przyjęcie obcych kulturowo migrantów.

 

Już w 2015 roku Unia Europejska zaproponowała rozwiązanie dla rządów, które odrzucają program relokacji obcokrajowców. Za każdego nieprzyjętego uchodźcę grożono karami w wysokości 250 tysięcy euro, tj. około miliona złotych. Z biegiem czasu wymyślano kolejne absurdalne rozwiązania, np. system kar i nagród. Polega on na tym, że kraje przyjmujące zbyt mało uchodźców będą musiały zapłacić karę, zaś te, które biorą ich więcej, otrzymają dodatkowe pieniądze.

 

Jednak żaden pomysł jak dotąd nie okazał się dobry. Unia Europejska wciąż nie rozumie, że część państw po prostu nie chce widzieć u siebie muzułmańskich uchodźców, obawiając się terroryzmu. Przecież zamachy, które obserwowaliśmy we Francji, Belgii, Niemczech, Szwecji czy Wielkiej Brytanii, były organizowane właśnie przez tzw. uchodźców, choć często próbowano ukryć tożsamość sprawców.

 

Program relokacyjny okazał się porażką, ponieważ z Grecji i Włoch przeniesiono jedynie 10% muzułmańskich przyjezdnych a spodziewano się lepszego wyniku. W Unii Europejskiej nastąpiły podziały na państwa "dobre", czyli przychylne uchodźcom, oraz "złe", które należy ukarać za odmowę wzięcia udziału w programie. Zdarzyły się jednak pewne wyjątki - przykładowo Dania nie przyjmowała uchodźców, lecz nie musi obawiać się konsekwencji. Natomiast przeciwko Czechom, Polsce i Węgrom wszczęto już postępowanie.

 

Zdaniem byłego czeskiego prezydenta Vaclava Klausa, Unia podejmuje decyzje bez porozumienia z państwami członkowskimi i igonuje ich głos. Polityk powiedział, że Czechy nie chcą przekształcić się w wielokulturowe społeczeństwo na wzór Francji i Wielkiej Brytanii, ale skoro Unia Europejska chce posługiwać się szantażem i groźbami to należałoby pomyśleć o wystąpieniu ze struktur tej organizacji. Vaclav Klaus podsumował, że nadszedł czas na "Czexit", aby "zachować i chronić nasz kraj, który odziedziczyliśmy po naszych przodkach i który powinniśmy jako samoistny byt przekazać przyszłym pokoleniom". Grupa Wyszehradzka mówi w tej sprawie jednym głosem i mogłaby stanowić alternatywę dla Unii Europejskiej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Przekrój wszystkich tutaj i

Przekrój wszystkich tutaj i nie tylko postów forumowiczów sprowadza mnie do wniosku, że ortodoksyjni katolicy, ś.j, protestanci, zapalczywie piejący o "modlitwach i miłości bożej" to inteligenci na poziomie IQ <80. Na ogół to ludzie tępi, nie myślący samodzielnie i dający się łatwo zmanipulować. Podejrzewam, że większość z tych  "bożych wojowników" ma w swoich ciasnych czaszeczkach  galaretkę z wieprzowych nóżek, zamiast mózgu...

Portret użytkownika alternatywny

Tak, za to Twój poziom IQ

Tak, za to Twój poziom IQ musi być wybitny, skoro tak łatwo Ci przychodzi obrażanie innych rodakóch tylko ze względu na inne poglądy sfery duchowej/religijnej. Nie rozumiem Twojego podejścia, z jednej strony niby chcesz jedności i przeciwstawiasz się chorym zamysłom, a z drugiej zaś, pokazujesz idealnie zachowanie typowego zawodnika obozu gruby której rzekomo się sprzeciwiasz. Zdecyduj się w końcu.

Portret użytkownika Medium

Ależ właśnie do odmóżdżania

Ależ właśnie do odmóżdżania kościół służy. W sensie społecznym i narodowym ma to jednak swój sens, bo faktycznie jest wiele osób z niższm IQ, albo z innymi cechami, które takie wrażenie sprawiają. W sensie społecznym mądrzy indywidualiści nie zawsze są pożądani, często samo społeczeństwo stosuje wobec nich ostracyzm.

Reasumując warto mieć w zasobie ról dwie możliwości wg potrzeb bieżących.

 

Portret użytkownika roki112244

Ludzie ale to wszystko jest

Ludzie ale to wszystko jest jawne nawet mówili o tym w telewizji. Celem Unii Europejskiej jest likwidacja państw narodowych czyli likwidacja Polski także, ponieważ państwa narodowe są postrzegane jako źródło wojen, to nie jest teoria spiskowa to fakty ogólnie znane i nie ukrywane stąd dalsza tzw integracja czyli wspólny międzynarodowy prokurator, wspólna armia, wspólna waluta Euro marki czyli jedno państwo zamiast wielu, po to sa prowadzone programy, które mają zdemoralizować i rozbić narody takie jak gender, akceptacja zboczeń seksualnych, rozbijanie rodzin, skłócanie mężczyzn i kobiet czyli feminizm to broń przeciwko nam naszym wartościom i naszemu stylowi życia zobaczcie jak jest w Szwecji w komunistycznym raju tam nie ma rodzin i małżeństw dzieci sa państwowe, nie ma dziadków urny z prochami nikt nie odbiera bo nie ma bliskich...

Portret użytkownika Sentinel

Akcja z exitami, u ktorej

Akcja z exitami, u ktorej podwalin lezy w duzej mierze sprawa uchodzcow jest inspirowana z kremla. Temu czartowi putinowi jak nikomu na swiecie zalezy by UE sie rozpadla. Na szczescie raczej do tego nie dojdzie. Szybciej dojdzie do pewnych reform traktatowych. Byle z daleka od rosji

Portret użytkownika U_P_Adlina

wasza bandero-uSSmańska

wasza bandero-uSSmańska retoryka od tymy wzbudza już tylko uśmieszki politowania. A tak przy okazji, nie zapominaj o pożarach lasów w Portugalii. SBU zebrało dowody na to, że to Putin wywiózł słońce z bander-upainy i przy jego pomocy podpalił lasy."raczej do tego nie dojdzie"? Uuuuuuuu, czyżby trolliny od tymy nie były pewne? Hehehehe! Daj spokój włodi. Hujnia gejropejska to już rozpadający się trup, który jeszcze jest pudrowany i zalewany pachnidłami, ale smród i zgniliznę tego syfu wszyscy czujemy. No, może oprócz ciebie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ekscelencja

Myślę że w gruncie rzeczy w

Myślę że w gruncie rzeczy w przyjmowaniu imigrantów chodzi o to aby zniszczyć kulturę państw europejskich w szczególności środkowo-europejskich, słowiańskich. Dlatego jest taki nacisk na państwa Środkowej Europy które jak Polska są krajami chrześcijańskimi. Możliwe że nawet taki miał być cel tej migracji. Najpierw Niemcy a one sobie ich rozlokują tak aby plan globalistów pięknie się zrealizował. Jeżeli nasze kraje otworzą  jakąkolwiek furtkę na relokację to masy imigrantów będą przesuwane do nas. Szczególnie osoby "trudniejsze". Niemcy mogą pozbyć się tego napływu  i zamknąć granice. I zostaniemy w czarnej dziurze. Czego możemy się spodziewać tego nie wiemy ale należy różne warianty brać pod uwagę. Aż strach się bać jeżeli nasz rząd miałby się ugiąć pod presją Unii. Pozdrawiam. E.

Portret użytkownika alternatywny

Dokładnie o to chodzi. W

Dokładnie o to chodzi. W gruncie rzeczy kraje "zachodu" postrzegają Polske jako monolityczny kraj, o jednej rasie, jednej religii, który wydaje się tworem nie do ruszenia w takiej formie. Oczywiście my wiemy że to nie jest do końca prawda, bo wcale nie jesteśmy tacy religijni jak nas postrzegają, lecz czy typowy zjadacz żaby lub hamburgiera o tym wie? 

Niemcy nam zazdroszczą tej czystości etnicznej, to taki troche mokry sen aldika, który się nie ziścił, ale jeszcze ma szansę. Dlatego obecna rzesza odgrywa ten teatrzyk, dlatego godzą się na to co teraz się u nich dzieje, a to dopiero początek piekła jakie dla siebie zgotowali. 

Wyobraźmy sobie sytuacje, że tych żołnierzy hybrydowej wojny, która trwa dojdzie jeszcze raz tyle albo i więcej, a Niemcy zaczną niekontrolowanie rozlewać ich dookoła, dorzucą iskrę zapalną w postaci false flag robiąc demolkę w całej Europie środkowej na taką skale, że obecne teatrzyki będą zaledwie wspomnieniem względnie bezpiecznych czasów... pojawi się dykator ktory walnie reka w stol i powie teatralnym glosem - dość tego! Wprowadzi przymus czipowania, niby po to aby oddzielic potencjalnych terrorystow od ludzi cywilnych szukajacych schronienia, wyprowadzi wojsko i unicestwi wszystkich nieoczipowanych "terrorystów" oraz nie do końca świadomych swojej roli radykalistów i terrorystów. Oczywiście na czipowanie w rzeszy nie każdy zasłuży, jedynie Ci czyści rasowo, aby mieć pewność że to prawdzi german.

Niemcy jako pierwsze wyjdą z tego bagna, najprędzej uporają się z tematem ponieważ oni to wymyślili, oni mają scenariusz, nie wiadomo czy sami go napisali, ale z pewnością mają rozpisane role i wykonuja swój teatr zgodnie z planem. Reszta, cóż, jak zwykle (1918, 1939..) będzie zaskoczona i spóźniona. Czy ktoś zarzuci Niemcom takie działania "obronne"? Przecież tak się wycierpieli... przecież tak bardzo prosili Europe i świat o pomoc... przecież oni nigdy nic wspolnego nie mieli z nazistami, wojnami swiatowymi, eksterminacjami blablbla... jeny historie trzeba rozumieć a nie wykuwać, wtedy wszystko w obecnych czasach wydaje się bardziej zrozumiałe.

Tak to widze.

Portret użytkownika Akamai

Macron znowu odniósł sukces.

Macron znowu odniósł sukces.

„Jego” partia La Marche, która powstała w 2016 r., uzyskała bezwzględną większość w parlamencie i we Francji zapanuje dyktatura Ciemnych. 

Nie ma szans na jedność w takiej unii. 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Mniam

Określenie "uchodźcy" jest

Określenie "uchodźcy" jest nieprawidłowe. Uchodźca, to ktoś, kto ucieka z kraju ogarniętego wojną do kraju sąsiedniego. Sudan, Libia czy Syria nie sąsiaduje z terytorium Polski, Francjabadu czy Angliabadu. Nie są to też emigranci, bo nie jadą za pracą, tylko za zasiłkiem. To pasożyty i takiego określenia używać należy. A do tego zapewne zbiry i dezerterzy, za którymi powinny te ich kraje wysyłać do Europy masowo listy gończe, bo pozostawili swój kraj w wieku poborowym, jak również swoje żony i dzieci. Pozostawili swoje obowiązki, no chyba, że ich obowiązkiem jest właśnie tutaj być...

Portret użytkownika syriues

  Po pierwsze,to jest duzy

  Po pierwsze,to jest duzy problem.Problemy powstaja z czegos.Ten problem powstal wlasnie po interwencji USA w Afrycei w krajach Azji.Mozna powiedziec,ze Francja Niemcy i Wielka Brytania braly udzial w tych misjach mataczenia itd.Wiec niech na ich barki ktos moze wtrzuci cala prawde jaka sie ma w zanadrzu.Oczywiscie nikt nic zlego nie powie,bo polityka juz jest dawno skorumpowana i nie da sie nic bez biznesu.

  Emigranci,ktorzy zostali zaproszeni,powinni zdac sobie sprawe z tego,ze nie sa Bogami,ale zwyklymi ludzmi jak my.Jezeli politycy chca bratac sie z innymi,to niech poczatkowo wezma po paru do swoich posiadlosci i na wlasnej skorze niech sie przekonaja jak to jest.Takie gadanie,ze zapraszamy itp. to w slowach politykow nic nie znaczy.Oni tej zmiany nie doswiadcza.Ci ludzie jak przewodniczacy,prezydeni,premierzy,ministrowie sa chronieni i pewnie maja zapewnienie,ze sobie pozyja z dala od zgielku tego swiata.

  W mojej opinii,to jest mi wszystko jedno.Swiat i tak obumrze bo rzadza nim ludzie,ktorzy wyzysk ziemii i ludzi postawili sobie na pierwszym miejscu.Jezeli sie nie zmieni nic,to przykro mi to powiedziec bedziemy zdani tylko i wylacznie na siebie samych i na to co nam zostalo przygotowane

Strony

Skomentuj