Ogniste tornado uchwycone na filmie w Australii

Kategorie: 

Australijski reżyser Chris Tang był świadkiem niezwykle rzadkiego zjawiska naturalnego. Udało mu się nagrać tornado, który składa się w całości z ognia. 

W tym dniu, 52-letni reżyser był w Alice Springs na zwiadzie terenowym do swojego nowego filmu, a potem zdecydował się pomóc pracownikom lokalnej farmy w zagonieniu bydła na gospodarstwo. To właśnie wtedy usłyszał dźwięk przypominający ryk myśliwca.

 

Po chwili zaczął filmować busz, który zaczał się palić nieopodal. Zaledwie 300 metrów od nich pojawił się 30-metrowy wir ognia. To było o tyle zaskakujące, że przed tym zjawiskiem w okolicy nie było żadnego wiatru i pogoda była zupełnie statyczna. Temperatura według Chrisa Tanga sięgała około 25 stopni.

Obserwacja ognistego tornado na filmie trwa kilka minut, ale robotnicy rolni z Tengu obserwowali je przez 40 minut, podczas których pojawiły się trzy różne wiry. Zjawisko to znane jest, jako "diabelski ogień", i występuje, gdy kolumna ciepłego powietrza rośnie w kontakcie z ogniem, co powoduje takie spektakularny wygląd.

 

Zjawisko tego typu tylko na dużo większą skalę miało miejsce 1923 roku w Japonii, w czasie wielkiego trzęsienia ziemi Kanto. Powstała wtedy ognista trąba powietrzna, w jedyne 15 minut pozbawiła życia aż 38 000 osób.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika crespy

hmmm... tak się zastanawiam,

hmmm... tak się zastanawiam, dzień po przeczytaniu tego artykułu zobaczyłem tą informację w wiadomściach, ptanie jest: dlaczego w wiadomościech nie podają wielu innych jak że interesujących informacji które miedzy innymi możemy tu przeczytać ? i które ukazują nieco większe spektrum światopoglądowe niżeli co niektóre informacje podawane tam.

Głosuj za
5

Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą. 

Portret użytkownika acid

W Australii wypala się trawy

W Australii wypala się trawy od pierwszych dni, gdy kilkadziesiąt tysięcy lat temu ludzka stopa stanęła na kontynencie. To jedyny sposób, aby cokolwiek wyrosło na tej jałowej ziemi. Cała reszta, to już zwyczajne zjawisko pogodowe, które akurat wystąpiło nad płonącą trawą. Prawdopodobnie różnice temperatur wywołały zawirowanie powietrza.Efekt końcowy jest rewelacyjny.

Głosuj za
4
Portret użytkownika Flesz7

Znam tą praktykę z YT i

Znam tą praktykę z YT i widzę, że nadciąga ona na ZnZ: "ludzie internetu" już wszystko widzieli i wszystko znają. A takie tornada to chińczycy w akwariach sprzedają.Z takiego myślenia powstaje bełkot i przekonanie "ja wiem". Gdy mamy już gotowe składniki możemy upiec potrawę. I wtedy czytamy wypowiedzi idiotów teoretyzujących na temat czegoś (zjawiska w tym przypadku) o czym w rzeczywistości nie mają różowego pojęcia. Coś w stylu "nie wiem, więc się wypowiem".~Witam w internecie Flesz Smile he. Pozdrawiam...

Głosuj przeciw
-2

New World Disorder

Portret użytkownika d0_0b

Banał.  Pożar - ogień ...

Banał. Pożar - ogień ... tornado, a w środku "oko" z większą ilością tlenu - zassany ogień ... to powoduje jęzor ognia widziany na filmie ... żadna to sensacja (!)

Głosuj za
4

... i Śmierć nie będzie miała Władzy.

Portret użytkownika MonaLisa

Fascynujące zjawisko, nigdy

Fascynujące zjawisko, nigdy wcześniej nie słyszałam o tornadzie z ognia. Dziwnie, że przy stabilnej pogodzie, bezchmurnym niebie i nie bardzo wysokiej temperaturze powstało to tornado.Niesamowity widok wiru ognistego - jak na innej planecie to wygląda.Jak mało znamy znamy naszą planetę i zjawiska na niej, a wydajemy osądy o grubości warstw na Księżycu. Mamy tak duży mozg, ale dlaczego natura nie pozwoli nam go używać w pełni? Może wtedy mniej głupot gadaliby nasi naukowcy, a my też byli byś nawzajem bardziej przyjaźni, tolerancyjni, mądrzejsi?

Głosuj za
5
Portret użytkownika Oew

A skąd wiesz że ludzie kiedyś

A skąd wiesz że ludzie kiedyś w jakiejś starożytnej epoce nie używali w pełni swojego rozumu Smile taka tam teoria Acute ...Na swój wiek byli to mądrzy ludzie ...Można i przypóścić że byli byśmy przyjaźni itp . a Co by się stało jakby wszyscy używali 100% ? Mogło by dojść do nie wyobrażalnych skutków zawsze znalazł by się debil który by innaczej użył nie koniecznie w celach przyjaznych , tolerancyjnych Smile ..Kto został obdarzony wiedzą wie jak z niej skorzystać i przysłóżyć się . Biggrin

Głosuj przeciw
-2
Portret użytkownika Rasta4Peace

Rozum i bycie "przyjaznym",

Rozum i bycie "przyjaznym", różni się tym że nie będzie ludzi przyjaznych na pokaz, jeśli chcesz osiągnąć 100% potencjału swojego mózgu, musisz osiągnąć równowage pomiędzy rozumem a sercem. Współpracować. obecnie nasze dna oraz % wykorzystywania mózgu się zwieksza, przyczynił się do tego internet, lecz również ogólna fala mentalności ludzkiej, świadomości na temat chwili i wiele innych czynników na skale kosmiczną.Jeśli znasz troszeczke eng to zrozumiesz, ponakładane filtry są, na nagrania.watch?v=LnSfOi2OsC4&list=PL6FB49895930B1B78&index=1&feature=plpp_video"Big Things Have Small Beginnings"

Głosuj za
5

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika bono

90 % filmu smęcą jacyś

90 % filmu smęcą jacyś kolesie. Tornado na filmie ma jakieś 2 metry wysokości, dlaczego ten wysoki słup ognia jest tylko na fotkach ?Bardziej pasjonujące jest robienie ogórków małosolnych niż podniecanie się tymi bzdetami Wink

Głosuj przeciw
-2
Portret użytkownika Anku

Pozdrawiam... Proszę porównać

Pozdrawiam... Proszę porównać sobie wysokość tornada na filmie z rosnącymi tam drzewami... Chyba to troszke więcej niż dwa metry... Pozdrawiam, jeśli opinia naukowców jest dla kogoś smęceniem... Ignorancja... Oto co spowoduje koniec świata!!!

Portret użytkownika Zenek

Tak to jest jak sie

Tak to jest jak sie oficjalnie promuje pokolenie i-Diot'ów 5 (w najnowszej wersji) starających sie "zaistnieć medialnie" za wszelką cenę (nawet własnego kalectwa. Nigdy nie wiadomo co jest prawda a co tylko kawałem.

Głosuj za
4

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem