Region Donbasu pozbawiony dostępu do wody pitnej

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Niemalże 400 tysięcy ludzi w rejonie Donbasu jest pozbawionych dostępu do wody. Spowodowane jest to uszkodzeniem wodociągu w Południowym Donbasie, jak ogłosił Przywódca Militarny oraz Administracji Cywilnej w Doniecku, Pavlo Zhebrivskyi.

 

 

Zgodnie z jego słowami mieszkańcy Pokrovsak, Myrnohradu, Volnovakha i Dobropillii są teraz pozbawieni dostępu do wody.

„W tym momencie razem z Państwową Służbą Ratunkową Ukrainy pracujemy nad zorganizowaniem dostaw czystej wody pitnej do domów mieszkańców. Jeśli dobrze rozumiem sytuację to ogromna liczba ludzi jest pozbawiona dostępu do takowej, około 400 tysięcy osób. Będzie niezwykle ciężko dokonać wszystkich prac naprawczych w ciągu połowy dnia, ale my tego dokonamy.”

Według Pavlo, Przedstawiciela Administracji Państwowej, problemem jest bliskość infrastruktury wodnej do pozycji separatystów. W wyniku walk uszkodzono tam transformator oraz akumulatory, w efekcie wodociągu przestały działać. „Niestety, możemy tam pracować tylko zespołami ze względów bezpieczeństwa,” podkreślił Zhebrivskyi.

 

Za kluczowy warunek do rozpoczęcia napraw uznał on obecność obserwatorów OBWE i przestrzeganie zawieszenia broni, co już teraz mają zapewniać siły armii ukraińskiej.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj