Chiny uruchomiły największą na świecie pływającą elektrownię słoneczną

Kategorie: 

Źródło: Sungrow Power Supply Co.

Z powodu ogromnych problemów ze smogiem, rząd Chin postanowił stworzyć jak najwięcej alternatywnych źródeł energii. Niedawno chińskie władze ogłosiły, że największa na świecie pływająca elektrownia została w końcu uruchomiona i połączona z lokalną siecią energetyczną.

 

Nowa pływająca elektrownia znajduje się w pobliżu miasta Huainan w prowincji Anhui, ma pojemność 40 megawatów i została opracowana przez inżynierów z firmy Sungrow Power Supply Co. Elektrownia znajduje się w pobliżu kopalni węgla, która dawniej dostarczała krajowi paliwo kopalne, zanieczyszczając atmosferę.

 

W ubiegłym roku uruchomiono już 20-megawatową elektrownię słoneczną, ale w najbliższych latach Chiny planują aktywnie zwiększać liczbę tego typu obiektów. Pływające elektrownie słoneczne stają się coraz bardziej popularne ze względu na brak konieczności wygospodarowania dla nich gruntu.

Pływające elektrownie słoneczne spowalniają także odparowywanie wody, co naukowcy biorą za plus dla środowiska. Z kolei niska temperatura w pobliżu powierzchni morza lub oceanu może skutecznie chłodzić fotowoltaiczne panele, zmniejszając ryzyko ich awarii. Do 2020 roku Chiny zamierzają zwiększyć ilość energii otrzymywanej z elektrowni słonecznych do 20 % całkowitego zapotrzebowania.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Każdy tego typu ogromny

Każdy tego typu ogromny projekt wywoła kiedyś dużą katastrofę .. jak się upowszechnią takie elektrownie, upchają je na każdym zbiorniku wodnym to ograniczy to maksymalnie parowanie wody i do smogu dołączy susza. Czy Chińczyk nie rozumie że w naturze należy zachować równowagę? Symbol Yin i Yang wbijany do głów od tysiącleci .. nic mu to nie mówi?

Portret użytkownika medyka3

Akurat jeśli chodzi o

Akurat jeśli chodzi o parowanie to może to pomóc. Zauważcie że cały czas zwiększamy parowanie poprzez budowanie zbiorników retencyjnych na rzekach, wycinanie lasów oraz zwiększanie temperatury na ziemi. Takie ograniczenie parowanie jest tylko na plus.

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Skomentuj