Trump podpisał wielomiliardowe kontrakty z Arabią Saudyjską

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Ninian Reid/CC BY 2.0

Donald Trump odbył swoją pierwszą zagraniczną wizytę do Arabii Saudyjskiej. W sobotę prezydent USA podpisał wielki kontrakt zbrojeniowy oraz jeszcze większe umowy handlowe, które przyniosą zyski w wysokości kilkuset miliardów dolarów.

 

Pierwsza umowa dotyczy sprzedaży amerykańskiego uzbrojenia do saudyjskiej monarchii. Jest to kontrakt opiewający na niemal 110 miliardów dolarów. Ponadto, Donald Trump podpisał osobną umowę handlową, która w przeciągu następnych 10 lat ma przynieść Amerykanom zyski w wysokości 350 miliardów dolarów.

 

W ten sposób Stany Zjednoczone chcą wzmocnić Arabię Saudyjską, która jest największym przeciwnikiem Iranu na Bliskim Wschodzie i prowadzi działania zbrojne w Jemenie przeciwko proirańskiej rebelii. Sekretarz Stanu Rex Tillerson stwierdził, że sprzedaż uzbrojenia do państwa Saudów jest wyraźnym sygnałem dla wspólnych przeciwników - między innymi dla Iranu.

 

Co ciekawe, podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej, Donald Trump wezwał przywódców muzułmańskich na świecie do podjęcia wspólnej walki z radykalizacją. Jednocześnie amerykańskiemu prezydentowi nie przeszkadza to, że podpisując kontrakt zbrojeniowy wspiera Arabię Saudyjską - represyjny reżim stosujący prawo szariatu, gdzie funkcjonuje policja religijna, skazuje się na śmierć za nieposłuszeństwo wobec króla lub odejście od islamu a kobiety nie mają praktycznie żadnych praw. Jego córka Ivanka Trump wręcz wychwaliła postępy w zakresie praw kobiet, jakie rzekomo obserwuje się w królestwie Saudów.

 

Źródła:

http://www.bbc.com/news/world-us-canada-39989548

http://www.nbcnews.com/storyline/trumps-first-foreign-trip/u-s-saudi-arabia-sign-110b-arms...

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/ivanka-trump-world-bank-womens-entreprene...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Światowy "strażnik pokoju"

Światowy "strażnik pokoju" kieruje się ewidentnie maksymą : "Chcesz mieć pokój? Szykuj się do wojny"! I spirala autozagłady kręci się w najlepsze. Dać broń dzikusom. Doskonały pomysł ! Z pustyni wyszli, pustynią będzie cały świat.

2446

Portret użytkownika Zenek ;)

WAHABICI to ŻYDZI...

WAHABICI to ŻYDZI...

jedna z ich kryptosekt do robienia RZEZI w interesie żydków ale a konto innej nacji....

czyli tak jak żyd Hitler podpalił świat dla żydków i i iSSraela za co dziś są oskarżani niemcy czy żyd Kaganowicz/ Beria/ Lenin etc.... roznosili po świecie idee "żydowskiego mesjanizmu" znaną jako komunizm za co dziś świat nienawidzi zniewolonych i bestialsko wymordowywanych przez żydowskich siepaczy tamtych panów ruskich....

Portret użytkownika Akamai

Na ch*j Saudom broń ?

Na ch*j Saudom broń ? Przecież mają ropę Smile

Wygląda na to, że już niedługo niosąca pokój koalicja może zaatakować zbrojnie Syrię. Pretekstem ma być rzekoma zbrodnia ludobójstwa jakiej miał się dopuścić „reżim syryjski” mordując i paląc w krematorium setki tysięcy obywateli Syrii.

Kilka dni temu izraelski minister budownictwa J. Galant powiedział, że „nadszedł czas na zabicie Asada.”, po czym dodał, że „to będzie jak odcięcie ogona, a gdy to się stanie wtedy będziemy się mogli zająć głową węża, który siedzi w Teheranie.”

Sprawa wygląda tym razem poważnie. Nie lubię wieszczyć grozy, ale w tym roku może dojść do kryzysu finansowego, a na Bliskim Wschodzie może się zrobić naprawdę gorąco.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Mag Chaosu

Nie na chuj, tylko dla

Nie na chuj, tylko dla zniszczenia Sudanu, Iranu i obrony pewnego nielegalnego państewka istniejącego na ziemiach starożytnej Palestyny, którego fanaberii już cały normaly świat ma dosyć.

Portret użytkownika Mag Chaosu

Donald Trump - wielkie

Donald Trump - wielkie rozczarowanie ludzi wierzących w dobro, sprawiedliwość, pokój globalny, prawa kobiet i niezależność narodów od pewnego pseudopaństwa okupującego starożytną Palestynę...

Obłuda, fałsz, zakłamanie i hipokryzja.

Portret użytkownika EGIPŁAN

POWYŻSZY  ARTYKUŁ  I  ZAWARTE

POWYŻSZY  ARTYKUŁ  I  ZAWARTE  W JEGO   TREŚCI  FAKTY  ODBIERAJĄ  ŚWIATŁYM I UCZCIWYM  LUDZIOM - TYM  MAJĄCYM  MIŁOŚĆ I  ŚWIATŁO  W  SWYM  SERCU -    RESZTKI  NADZIEJI  ZWIĄZANE  Z  NOWĄ  PREZYDENTURĄ W  USA.  CZYLI  DALEJ  BRNIE  TEN   ZEPSUTY  ŚWIAT  W  KIERUNKACH  PRZEMOCY,WOJEN,CIERPIEŃ, CHORÓB I  EMANACJI ENERGII STRACHU I  INNYCH  NEGATYWNYCH  DIABELSKO-GADZICH  WIBRACJI .      CZYLI   NIC  DODAĆ, NIC  UJĄĆ....   REPTILIAŃSKI  PROTEKTORAT   NAD  NASZĄ  PLANETĄ   TRWA  W  NAJLEPSZE  A   POWIERNICY TYCH  DIABŁÓW    UKRYTYCH   PRZED  NANI W NIEWIDZIALNYCH  WYMIARACH     STOSUJĄ  OD  ZAWSZE I  WCIĄŻ  HIPOKRYZJĘ  DO  POTĘGI  N-tej ......

CZYLI    IM   LUDZIOM   DZIEJE  SIĘ  GORZEJ   TYM  LEPIEJ !!!

Strony

Skomentuj