Nicolas Maduro do Trumpa: "zabierz swoje brudne ręce od Wenezueli!"

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Jeso Carneiro/CC BY-NC 2.0

Sytuacja w Wenezueli robi się coraz gorsza z miesiąca na miesiąc, zaś na ulicach miast dochodzi do coraz bardziej brutalnych zamieszek. Tymczasem Stany Zjednoczone postanowiły wesprzeć siły przeciwstawiające się władzom w Caracas i nałożyły sankcje na członków Sądu Najwyższego.

 

Departament Skarbu powiadomił w czwartek, że nowe sankcje dotyczą sędziego głównego i kilku osób z wenezuelskiego Sądu Najwyższego, który sprzyja rządowi. Na liście pojawiły się nazwiska osób, których majątki na terenie Stanów Zjednoczonych zostaną zamrożone i mają zakaz wstępu do tego państwa. W ten sposób USA chcą "pomóc" społeczeństwu w Wenezueli, które za sprawą tzw. opozycji obróciło się przeciwko władzy.

"Wyznaczeni urzędnicy Najwyższego Trybunału Sprawiedliwości Wenezueli są odpowiedzialni za szereg orzeczeń sądowych w ubiegłym roku, którymi przywłaszczono sobie władzę wybranej w sposób demokratyczny legislatury Zgromadzenia Narodowego, w tym umożliwiając władzy wykonawczej sprawowanie władzy poprzez wydawanie dekretów awaryjnych, ograniczając w ten sposób prawa i sprzeciwiając się woli Wenezuelczyków" - ogłosił Departament Skarbu USA.

W rzeczywistości działania USA wręcz zachęcają tzw. opozycję do dalszych działań przeciwko legalnemu rządowi w Wenezueli. Prezydent Nicolas Maduro skomentował nałożone sankcje: "Koniec mieszania. Idź do domu Donaldzie Trumpie. Wynocha z Wenezueli. Zabierz stąd swoje brudne ręce".

 

Tzw. opozycja wciąż buntuje społeczeństwo przeciwko władzy i prowokuje do zamieszek. W przeciągu ostatanich dwóch miesięcy zginęło co najmniej 47 osób a ponad 2600 zostało aresztowanych. Ulice miast, zwłaszcza w stolicy Caracas, pilnowane są przez policję i wojsko. Rząd utrzymuje, że zachodnie media przesadzają ze skalą protestów w kraju a opozycja kontrolowana przez USA celowo robi zamieszanie, aby zmusić prezydenta do odejścia i przejąć władzę.

 

Źródła:

http://www.reuters.com/article/us-venezuela-usa-idUSKCN18F2HB

https://www.treasury.gov/press-center/press-releases/Pages/sm0090.aspx

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

USA to młody kraj który

USA to młody kraj który zachowuje się jak gówniarz napakowany sterydami, włazi do słabszych od siebie i siłą ustala swój porządek, a jak się coś nie podoba to wali w mordę. Ale do czasu bo jest jeszcze paru mocnych graczy na tej mapie, Rosja, Chiny, może ktoś jeszcze się znajdzie.

Z dedykacją dla Trumpa: https://www.youtube.com/watch?v=Xv_hg5nLnZg

.. bo tak się to któregoś dnia skończy.

 

Portret użytkownika Hitman

I ma rację!

I ma rację!
Polecam Wam przeczytać książkę "Hitman. Wyznania ekonomisty od brudnej roboty" - John Perkins.
Dowiecie się z niej na czym polega polityka pomagania USA innym krajom.

Portret użytkownika anonim

Z tego co wnioskuję z

Z tego co wnioskuję z historii kraje które poszły na współpracę z USA nie żałują tego do dziś, np. Arabia Sudyjska, tam wszystko jest złote, ZEA tak samo. W Wenezueli byłoby tak samo. Spójrzcie jaka tam jest bieda, nawet na tym portalu była informacja o kolektywizacji wszystkiego: rolnictwa, przemysłu. Więc o co chodzi? 

Portret użytkownika U_P_Adlina

niepokornych od dekad

niepokornych od dekad bandycka uSSmania stara się niszczyć sankcjami, kolorowymi rewolucjami itd, itp. Przykład ludobójczego reżimu SSaudów, który tu podałeś jako wzoru do naśladowania nie świadczy dobrze o poziomie twojej moralności (mówiąc bardzo delikatnie). Bogactwo i "wszystko złote" to nie WSZYSTKO. Ty pewnie też sprzedałbyś swój kraj najeźdźcy i dokonywał zbrodni, bylebyś tylko w zamian mógł się pławić w złocie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Realista2222

Pachnie mi tu drugą Syrią

Pachnie mi tu drugą Syrią .Pamiętam jak jeszcze kilka miesięcy temu Polacy mieli nadzieję że wybór Trumpa oznacza "pokój" w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu.

Pamiętam także jak Polacy pisali komentarze typu : "Hilary=III wojna światowa" , "Hilary= Obama",pamiętam jak Kaczyści szczekali że Trump to przyjaciel Polski,że wizy są już tuż tuż,otóż drodzy obywatele Polski,Trump to nie jest żaden przyjaciel Polski Trump jest przyjacielem tych państw które mają kasę typu Arabia Saudyjska,Katar,blondyn zapewne nawet nie wie gdzie leży Polska i co jest jej stolicą.

Ja osobiście uważam że po tych strasznych 4 miesiącach Trumpa,  Hilary byłaby lepszym prezydentem USA.Mam nadzieję że służby specjalne USA zajmą się w taki sam sposób z Trumpem co z Kennedym.Dla zdrajców i sprzedawczyków tylko ołów 9mm jest najlepszym lekarstwem.

PS.Polacy zawsze dawali się oszukiwać , jesteśmy krajem teoretycznym a rozbiór gospodarczy naszej ojczyzny jest za drzwiami.

Strony

Skomentuj