Stany Zjednoczone zbombardowały syryjski konwój wojskowy

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

W Syrii znów zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Okazało się, że siły rządowe wraz z syryjskimi i irańskimi bojówkami oraz Hezbollahem postanowiły zaatakować pozycje Wielkiej Brytanii i USA w południowej części kraju. Amerykańskie lotnictwo zbombardowało wczoraj konwój wojskowy, choć nie wyrządziło zbyt wielkich strat. 

 

Jak pisaliśmy ostatnio, wojska syryjskie i wspierające je siły zdobyły ważny punkt na autostradzie Damaszek-Bagdad i znalazły się około 100 kilometrów od granicy z Irakiem. Syria kontynuuje walkę przeciwko "umiarkowanym rebeliantom", którzy otrzymują broń i są szkoleni przez amerykańskie i brytyjskie siły specjalne. Jednak aby uzyskać kontrolę nad przejściem graniczym, Syria musiałaby zaatakować silnie ufortyfikowaną bazę wojskową.

 

Jak się dowiadujemy, wspierane przez swoich sojuszników wojska syryjskie postanowiły przystąpić do ataku, co oczywiście nie mogło zakończyć się dobrze. Nacierające siły otrzymały ostrzeżenie od USA - w ich pobliżu pojawił się myśliwiec i oddano strzały ostrzegawcze. Składający się z 27 czołgów konwój wojskowy wycofał się dopiero wtedy gdy samolot rozpoczął bombardowania, w wyniku których zginęło 6 żołnierzy a dwa czołgi zostały zniszczone.

Rosja uznała, że działania Stanów Zjednoczonych są niedopuszczalne i stanowią naruszenie suwerenności Syrii. To sugeruje, że Rosja w rzeczywistości popierała natarcie syryjskich sił zbrojnych w kierunku amerykańsko-brytyjskiej bazy celem zdobycia kontroli nad przejściem granicznym.

Bombardowania amerykańskiego lotnictwa w żaden sposób nie zniechęciły Syrii do walki. Wojska rządowe stacjonujące kilkadziesiąt kilometrów od bazy wojskowej Amerykanów otrzymały wsparcie. Na miejsce zmierzają działa przeciwlotnicze, które w razie agresji pozwolą odpowiedzieć na ataki samolotów. Armia rządowa odbija również terytoria należące do proamerykańskich bojowników na zachód od miasta As-Suwajda na południu kraju. Niewątpliwie jest to znak, że władze Syrii chcą wyeliminować zachodniego okupanta ze swojej ziemi.

 

 

Źródła:

https://www.rt.com/news/388888-us-strike-syria-forces/

http://news.sky.com/story/us-strikes-syria-to-protect-british-and-american-special-forces-...

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/05/18/us-fighter-jets-bomb-assad-tank-convoy-advancin...

https://www.almasdarnews.com/article/pictures-syrian-army-reinforcements-pour-syrian-deser...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika jacek19561

Amerykańscy bandyci

Amerykańscy bandyci zniszczyli Irak,Libię,Afganistan.Teraz to samo chcą zrobić w Syrii.Popierają Arabię Saudyjską(oazę wolności i praw człowieka) w brudnej wojnie w Jemenie w której giną codziennie dziesiątki jeżeli nie setki ludzi.Ameryka to "Imperium Zła".Szkoda ,że niewielu to rozumie.Nie ma wojen sprawiedliwych.To wymysł bandytów!

Portret użytkownika ACHILES

BARDZO DOBRZE, ŻE WOJSKA SIŁ

BARDZO DOBRZE, ŻE WOJSKA SIŁ DOBRA ROZWALAJĄ szatańskie siły zła mocy, NA SYRYJSKIEJ ZIEMI, ale czy zdajecie sobię sprawę, co tam się obecnie DZIEJE I W CO SIĘ MOŻE PRZEMIENIĆ ???

JEŚLI NIE ZDAJECIE SOBIE SPRAWY, TO PONIŻEJ MOŻECIE SIĘ Z TYM ZAPOZNAWAĆ, NA WIARYGODNYM ŹRÓDLE PONIŻEJ, dni każdego : 

https://kodluch.wordpress.com/2017/05/18/18-05-2017-syria-595-dzien-sprzatania-swiata/

ja od siebie jedynie że KAŻDY DZIEŃ OD DZISIAJ I DO PRZODU, MOŻE SIĘ STAĆ OSTATNIM DNIEM WIĘKSZEJ POPULACJI NA NASZEJ PLANECIE, wystarczy w obecnej konfiguracji jedna iskra niewłaściwa, ALBO ZNOWU JAKIŚ szatański atak FAŁSZYWEJ FLAGI i świat płonie . 

i nie moim celem jest tu straszenie KOGOŚ. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Achillesie! cyt z

Achillesie! cyt z przytoczonego linka: "... W kolejnych „Międzynarodowych Grach Wojennych”, które odbędą się w dniach 29.07-12.08.2017 na terenie Białorusi, Federacji, Azerbejdżanu, Kazachstanu i Chin, wezmą po raz pierwszy udział reprezentacje armii Syrii, Izraela, Uzbekistanu, Ugandy, Fidżi i Laosu. ..."

 Co tam robią siły Izraela??!! Potrafisz to wytłumaczyć?

Portret użytkownika U_P_Adlina

twoich rewelacji nie

twoich rewelacji nie potwierdza nawet żydo-anglo-uSSmańskie OBWE w Donbasie. Gdyby Rosja napadła na upadlinę, to już dawno pozostałyby po niej tylko nieaktualne mapy. Gdybyście nie skakali na majdanie i nie zachciało się wam łamania praw demokracji w postaci zamachów stanu, to mielibyście spokój, a tak macie szambo i to tylko dzięki wam samym.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj