Mniszki mutanty z okolic Mińska

Kategorie: 

Źródło: https://www.facebook.com/tatsiana.bublikawa

W okolicach Mińska na Białorusi znaleziono oryginalne mniszki – mutanty.

 


Dziwne rośliny znaleziono we wsi Chateżino (org. Хатежино). Przy drogach rosną ich całe rodziny. Nietypowe żółte mlecze są rozmieszczone w grupach po 5-8 sztuk na obszernych, pustych łodygach.


Naukowcy nie znają przyczyn mutacji. Nie są ich w stanie określić bez dokładnych badań genetycznych. Wpływ na to zjawisko może mieć niekorzystne środowisko, zanieczyszczenia, lub promieniowanie, informuje Naviny.by.

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Czarny Olo

Akurat mam koło domu pole

Akurat mam koło domu pole mniszków. Przechodząc napotkałem parę dni temu całkiem podobne okazy rozsiane średnio co paręnaście metrów. To żadna nowość takie cudeńka widziałem już w kiedyś choć nie w takim nat. Pole nieuprawniane 2 lata.

Portret użytkownika Robaczkowa

To mniszki, które nazbierałam

To mniszki, które nazbierałam w ostatni weekend. Robię z nich sok - tzw. ,,miodzik mniszkowy". Zdrowy i świetny w smaku z wodą mineralną gazowaną. W Internecie jest 100 przepisów na taki przysmak. Te roślinki z fioletowymi kwiatkami to bluszczyk kurdybanek - świetna przyprawa do ziemniaków i strączkowych o właściwościach wzmacniających organizm, krwiotwórczych. To tak dla udowodnienia, że wiem co mówię. A teraz najważniejsze. W Polsce też mniszki bywają podwójne czy potrójne. I tak było od zawsze. Wiem bo  zawsze zbieram je w maju.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika Andrzej DuBa

Jaśko Korkowiec jedyny

Jaśko Korkowiec jedyny słuszny komentarz, a reszta to bezmyślni ignoranci i głupki - niestety : ( apokalipsa w toku - a rzady od tak nagle przejęły się brudasami z afryki z 50 krajów i zaczęły im pozwalać na przechodzenie przez szereg granic bez dokumentów dając im social za free i mieszkania - a własnym narodom oferują MNIEJ NIŻ ZERO dojąc ich z wszystkiego do ZERA oferując tylko lewacką zgniliznę. W O J N A BĘDZIE - BUNKRY MAJĄ JUŻ PRZYGOTOWANE, A NAS CHCĄ ZAJĄĆ WALKĄ ZE BAŃDZIORAMI KTÓRYCH NAM TU ŚCIĄGAJĄ !!!
https://www.youtube.com/watch?v=hpM2XZDks84
Warto oglądać wszystkie filmy z serii musisz to wiedzieć - warto dac subskrybcje dla tego kanalu - duzo mozna sie dowiedziec.

Portret użytkownika Eva11

zobacz gdzie te mniszki sa

zobacz gdzie te mniszki sa znajdywane ,teren zabudowany ...ulica i zapewne co kwartal sprajowanie chodnikow ...

to nie fuka,a ludzie sami czynia te wszystkie zmiany ...

ale ma racje Robaczkowa ,ja rowniez zbieram ziolka i to nic dziwnego....czasem sie zdarzy dziwolag ....jedyna istota w tym to,ze teraz po pestycydach sa wieksze dziwolagi...

dzieciaczki tez sie rodza kalekie od syfu jaki matka wcina ......

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Bee

Qwa ...strach sie bac...a z

Qwa ...strach sie bac...a z mniszkow tych nie monstrualnych, dokladniej z kwiatow mozna zrobic syrop na kaszel. Zebrac z 1000 kwiatkow zasypac w sloiku cukrem. Jak pojda soki, syrop gotowy...nic tylko powrocic do szklarni. Bo juz niewiadomo czym z nieba leja i sypia...mowie wam, ze co madrzy beda isc w tym kierunku...no chyba, ze macie zaufanego chopa lub babe ze wsi....dosc modyf.

Strony

Skomentuj