NASA rozpoczyna konkurs na drukowanie domów dla innych planet

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Zespoły naukowe z różnych uniwersytetów biorą udział w konkursie 3D-Printed Habitat Challenge. Jury wyłoniło już dwie najlepsze drużyny, Branch Technology otrzymało 85 tysięcy dolarów, a zespół z Uniwersytetu na Alasce 15 tysięcy dolarów.

 

Konkurs odbywa się na kilku etapach. Pierwszy etap projektowania miał miejsce już w 2015 roku. Obecnie rozgrywa się drugi etap: uczestnicy wydrukowali różne geometryczne projekty, za pomocą własnych materiałów. Produkty zostały poddane wszelakim testom na wytrzymałość, toksyczność oraz wygodę produkcji.

 

Organizatorzy chcą przyciągnąć twórców technologii, którzy przyczynią się do budowy kosmicznych domów. Koloniści przybywający na inne planety będą mogli bardziej komfortowo wykorzystywać lokalne materiały do produkcji swoich mieszkań – dzięki czemu będą mieli możliwość zaoszczędzenia miejsca w trakcie podróży.Organizatorzy konkursu podkreślają, że 3D-Printed Habitat Challenge to tylko pierwszy krok w kierunku tworzenia budynków mieszkalnych, jednak w prezentowanych projektach widać duży potencjał, który może zostać zrealizowany na innych planetach.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Cień

NASA? ta agencja która

NASA? ta agencja która potrafi przeżreć wszystkie pieniądze podatników i zrobić coś co można zbudować i wynieść w kosmos za 1/4-1/2 faktycznej ceny? A teraz doszło do tego że nawet myśleć im się już nie chce, tylko podprowadzają za grosze czyjeś pomysły?

Dzięki niech będą niebiosom, że istnieje taki Elon Musk i SpaceX. No, ale prywaciarz dba oto by rachunek się zgadzał, nie to co socjalne rządowe agencje.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Portret użytkownika ajwaj

A może niech się nasa zajmie

A może niech się nasa zajmie także matrymonialnym kojarzeniem par, skoro tak dobrze jej idzie wyszukiwanie i łączenie ludzi z różnych dziedzin? Czemu się tylko ograniczać do nauki i złodziejstwa pomysłów skoro można jeszcze dorobić? Mmam pomysł: niech rozpoczną produkcję małych plastikowych rakietek-skarbonek takich, że jak się do nich wrzuci pieniążek - to wyskakuje figurka kosmonauty i mówi "...wielki skok dla ludzkości" - za jedyne 17.99$
Najlepiej na świecie opłacana banda leniwych ssynów która woli kraść pomysły ludziom ledwo ciągnącym finansowo, bo zabiera się im między innymi pieniądze na nasa.
Nie wiem czemu bóg tak przeciąga tą agonię ludzkości i nie zamyka tego cyrku. Bo ja żadnych szans dla ludzkości to naprawdę nie widzę.

Portret użytkownika ajwaj

P.S. próbowałem zgrać przelot

P.S. próbowałem zgrać przelot iss nad Polską z tym co pokazują live, ale tylko ze dwa razy miałem okazję i nie widać było nad czym lecą. Niestety niewolnictwo nie pozwala za często patrzeć w niebo, no bo za co by żyli politycy i inne sorose.

Portret użytkownika ajwaj

Na żywo to na pewno nie.

Na żywo to na pewno nie. Pomijając zwykłe opóźnienie to na 100% dodana jest co najmniej minuta opóźnienia "w razie gdyby cuś".

"i jak to jest z tą ziemią... Płaska czy nie"
Jak płaska jak każdy widzi, że wklęsła?!
 

Skomentuj