Zaprojektowano dom połączony z drzewem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Minęło kilka milionów lat odkąd nasi przodkowie zeszli z drzew, jednak najnowsze osiągnięcia w dziedzinie architektury umożliwiają budowanie luksusowych domów z materiałów przyjaznych środowisku.

 

Nowa koncepcja architektoniczna, zaproponowana przez inżynierów z Uniwersytetu Dundee w Szkocji, dotyczy wygodnego życia na drzewie z zastosowaniem jego naturalnych mechanizmów chłodzących w celu utrzymania optymalnej temperatury w pomieszczeniu.

 

Nowa koncepcja jest pomysłem Anthony’ego Leunga, inżyniera z Uniwersytetu Dundee. Leung chce zmniejszyć zależność branży budowlanej od nieodnawialnych materiałów, takich jak beton. Koncepcja przyjazna środowisku oznacza zbudowanie domu wokół drzewa, które ma służyć za kolumnę nośną.Podłogi projektowanego domu są wykonane z izolacyjnych, drewnianych podłóg oraz ścian zewnętrznych, pokrytych roślinami pnącymi. Wykorzystanie naturalnych procesów pozwala na odprowadzenie ciepła poprzez liście, utrzymując optymalną temperaturę domu. Z kolei wszystkie odpady organiczne, produkowane przez gospodarstwo domowe, mogą być zbierane i stosowane do nawożenia drzewa.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika solo80demo

A nad Izraelem, ludem

A nad Izraelem, ludem Abrachama i nad Chrześcijanami ten sam syjonistyczny Pan. Otwórzcie oczy i przstańscie pluć nasiebie w imię jakichś chorych waśni i nacjonalistycznych zapędów, które stworzyli syjonistyczni rabini z synagog, meczetów i kościołów chrześcijańskich z pomocą alkoholu, wojen i złota.

Portret użytkownika Bee

Sa rodzaje roslin bluszczu,

Sa rodzaje roslin bluszczu, winogron, ktore moga dodatk. Pelnic role ochronna dla scian budynk. np. Chronic od wilgoci, ocieplac przez rodzaj i ulozenie swoich lisci niestety nie pamietam nazw. 

Apropos domkow, obawiam sie ze zabrakloby drzew...

Skomentuj