Egzoszkielety mogą zrewolucjonizować nowoczesne pole walki

Kategorie: 

Myliłby się ten, który uważałby, że w najnowszych technologiach pola walki przodujące konstrukcje pochodzą wyłącznie z USA. Dobrym przykładem konstrukcji, która może wkrótce zrewolucjonizować działanie piechoty jest francuski egzoszkielet.

 

Postęp technologiczny w zakresie wojskowości następuje w zawrotnym tempie. Prawie niezauważalnie w powietrzu zaczęły dominować bezzałogowce, które nie tylko pełnią funkcje rozpoznawcze, ale też ofensywne . Drony bojowe pojawiają się już nawet w przestrzeni kosmicznej.

 

W Paryżu odbyły się właśnie targi militarne w trakcie, których zaprezentowano skonstruowany we Francji egzoszkielet, który może być wykorzystywany przez żołnierzy w celu zwiększenia ich wydolności fizycznej. Konstrukcja nazywa się Herkules i powstała w kooperacji kilku firm francuskich.

Egzoszkielet jest zasilany z akumulatorów i umożliwia uniesienie ładunku do 100 kilogramów. Zrobotyzowana konstrukcja ma zasięg około 20 kilometrów lub 4 godziny marszu. Egzoszkielety to nie tylko nadzieja dla armii to też szansa na normalne życie dla osób niepełnosprawnych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika srutututu

Dla tych co wierza w sile

Dla tych co wierza w sile Chin i Rosji, dlaczego na sto militarnych nowinek z USA przypada jedno z EU lub reszty swiata(w dodatku nie jest to zaden zaskakujacy patent lub rozwiniecie juz istniejacych)?

Portret użytkownika Ampa Vatis

  Moim zdaniem USA chce

 Moim zdaniem USA chce pokazać siłę, ale to nie oznacza że inne państwa, jak Rosja czy Chiny nie posiadają nowej broni i technologii, wręcz przeciwnie. Każdy dobry strateg nie odkrywa kart, jeśli w grę wchodzi element zaskoczenia na polu walki. I tak właśnie będzie USA jest przewidywalne jak tor lotu pocisku armatniego, a Rosja czy Chiny, które wziąłeś za przykład zwyczajnie ich zaskoczą i... niczym dobrym się to nie skończy, a wojna zbliża się wielkimi krokami. 

Chcesz wiedzieć więcej?  http://ampavatis.manifo.com/

Portret użytkownika Pacal

Ruskie też chwalas ię /od

Ruskie też chwalas ię /od czasu do czasu/. jeżlei aerykanie chwalą się tak gęstio i często, jak powiadasz, oznacza to dla nas jak najgorsze. Mianowicie ze mają technologie o niebo lepsze jakich nie ujawniają. Najpewniej "kosmiczne" tzn nie same tylko statki itp ale też materiały, wyroby: do skonstruowania tylko w warunkach orbiotalnej nieważkosci i w próżni. Są też bardziej kontrowersyjne podejrzenia ze korzystają z udostępnionych technologii przez Obcych. Dużo o ym na rozmaitych YT, nieparawdaż? kądinąd jak nie opieram sie tylko na tym ale takze na rozsądku, doświadczeniu i logicznej dedukcji. Życzę Czego współ-userom także życzę żeby kierowali są podobnycm a wielce użytecznym!

Portret użytkownika srutututu

Masz racje kolego co do

Masz racje kolego co do skladu ludzi pracujacych nad tymi wszystkimi wynalazkami (ktorych widzymy malutka czesc), to jest kasa przyciagajaca wybitne umysly, ale narod amerycki sklada sie wlasnie z emigrantow.
To ze my ich nie lubimy nie znaczy ze nie sa w czyms lepsi, choc widze ze bardzo bys chcial.
Hm, wlasciwie twoja wypowiedz jest moja odpowiedzia.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
  _      _____     
/_\ ___ / _ / /\ /\
//_\\ / _ \ \// / \ \ / /
/ _ \ | __/ / //\ \ V /
\_/ \_/ \___| /____/ \_/
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII