Francuski malarz Abraham Poincheval wysiedział jaja, z których wykluły się pisklęta

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Francuski malarz Abraham Poincheval trzy tygodnie wysiadywał jaja aż wykluły się z nich pisklęta. Mężczyzna, owinięty w koc, siedział w szklanej gablocie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu. Jaja umieszczone były w specjalnie skonstruowanym pojemniku.

 

 

Pierwsze pisklę pojawiło się po trzech tygodniach od rozpoczęcia ekstrawaganckiego eksperymentu. Abraham Poincheval  miał poczucie misji i opuszczał swoje gniazdo na nie więcej niż na pół godziny dziennie.

 

Wyhodowane w niekonwencjonalny sposób ptaszki nie zostaną zjedzone. 44-letni artysta obejmie drobiowe maleństwa specjalną opieką, umieszczając je na farmie swoich rodziców w zachodniej Francji.

 

Akcje Abrahama Poinchevala zyskały na świecie wielki rozgłos. Artysta zasłynął m. in. performance, polegającym na siedzeniu w zamknięciu w kamieniu przez dwa tygodnie. Wcześniej zamieszkał w wypchanym niedźwiedziu, karmiąc się larwami i robakami oraz dokonał spływu Rodanem w wielkim szklanym pojemniku w kształcie butelki.

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika bolek

A czy ktoś w ogóle

A czy ktoś w ogóle interesował się jaką temperatórę ciała ma kwoka. Znaczy kura  siedząca na jakach. A i tak zwierzęta mają nieco wyższą temerarurę niż ludzie. Zapytajcie oto weterynarza. Zaznim zaczniecie wypisywac te bzdury. Można poszukać w temacie inkubator.

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

Informacja by była ciekawa

Informacja by była ciekawa dopiero wtedy gdyby jakiś homoseksualista Angel zapakował naszego artystę (b) tak, że ten by zniósł jaja które potem wysiedział, a nasz homoś Angel płacił alimenty artyście (b).
...a tak to dzień jak co dzień: tallin pisze, a jego lekarz psychiatra wkurza się widząc, że jego pacjent znowu nie wziął zalecanych lekarstw.

Strony

Skomentuj