Zakończono planowanie możliwych tras dla Hyperloop w USA

Kategorie: 

Źródło: http://earth-chronicles.com/

Jedna z firm zaangażowanych w rozwój ultraszybkiego transportu zwanego Hyperloop ogłosiła właśnie, że zakończono próbne testy możliwych tras w Stanach Zjednoczonych. 500 osób pracuje w sprawie wprowadzenia tej technologii do życia pod koniec bieżącego roku.

 

Zakończono budowę 500 metrowego toru testowego w pobliżu Las Vegas, nazwany DevLoop. Będzie on służył do testowania różnych pomysłów firmy Hyperloop One. Pomysł na Hyperloop został opracowany przez SpaceX oraz firmę Tesla Elona Muska w 2012 roku.

 

11 proponowanych tras Hyperloop One różni się między sobą długością zaledwie 103 kilometrów, łącząc Boston z miasteczkami w stanie Massachusetts, a także Kolorado i Teksas (trasa o długości około 1,854  kilometrów). Taka podróż zajęłaby około 1 godziny i 45 minut, na co obecnie można poświęcić do 17 godzin jazdy samochodem.

Wprowadzenie nowej technologii transportowej ma być szybsze, czystsze i bardziej efektywne. Podobne plany odgrywały się już wobec Europy i Bliskiego Wschodu, jednak póki co to Stany Zjednoczone są najbliżej zrealizowania swoich zamiarów.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj