UE zapowiada walkę z "fake news" - Czy Ministerstwo Prawdy znane z powieści Orwella stanie się faktem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Gdyby nadal żył George Orwell byłby z pewnością zdumiony, że jego ostrzeżenie przed budową zniewolonego społeczeństwa będącego pod butem ekstremalnego totalitaryzmu sformułowane w powieści "Rok 1984" zostanie zastosowane przez lewackie władze w Unii Europejskiej jako instrukcja. Dzisiaj uczyniono kolejny krok w kierunku stworzenia takiego wynaturzonego świata. 

 

Wszystko za sprawą decyzji Parlamentu Europejskiego, która zapowiada walkę z tak zwanymi "fake news", czyli informacjami dostępnymi w Internecie, które są dalece niewygodne lewackim elitom, które próbują zdominować Europę. Ludzie ci zidentyfikowali swoje największe zagrożenie jakim jest wolność wypowiedzi w Internecie i starają się jak mogą, aby zastraszyć ludzi, aby bali się wyrażać swoje opinie. 

 

Oczywiście oficjalnie w UE, tak jak w PRL, cenzura nie istnieje, ale w praktyce dąży się konsekwentnie do tego, żeby tak jak w komunistycznej Polsce, dopuszczać wszystko o ile przedstawiane poglądy zgadzają się z tymi preferowanymi przez władze. 

W Europie przez długi czas funkcjonowała cenzura wypowiedzi uzasadniana tak zwaną "polityczną poprawnością", która sprowadza się do katalogu rzeczy o których wolno i nie wolno mówić publicznie. Gdy to nie wystarczało, bo ludzie przestawali się przejmować wściekłym wyciem lewactwa, ukuto pojęcie "mowy nienawiści". Określa się tym mianem zestaw poglądów nieakceptowanych przez nowożytnych komunistów.

 

Oskarżenia o mowę nienawiści stały się cenzorską pałką stosowaną wobec niepokornych, czyli za mało zindoktrynowanych przez główny front propagandowy. Aby nękać ludzi myślących inaczej niż ogół społeczeństwa, rozmaite fundacje, przeważnie finansowane przez ośrodki zewnętrzne, powiązane z żydowskim spekulantem, Georgem Sorosem, metodycznie niszczą ludzi ośmielających się wyrażać swoje zdanie, ja przykład na temat najazdu islamistów czy ostatnio ukraińskiego potopu w Polsce.

 

Jednak nawet te sposoby ograniczania wolności słowa nie wystarczają dlatego wymyślono pojęcie tak zwanych "fake news", czyli rzekomo nieprawdziwych informacji kolportowanych w internecie. Dzisiaj w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat sposobów nękania tych, którzy przekazują informacje, które władze uznają za nieprawdziwe.

Chodzi na przykład o publikacje na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter, ale też na portalach niezależnych, które mają być karane za udostępnianie treści uważanych przez lewactwo za niewłaściwe. Nie wiadomo jednak kto będzie decydował, co jest prawdziwą informacją, a co rzekomym "fake news". Zapewne w planach jest powołanie jakiegoś urzędu,  który będzie decydował co jest prawdą i co można publikować. 

 

Zabawne w tym wszystkim jest to, że to właśnie media głównego nurtu czy też "ścieku" jak twierdzą niektórzy, są największymi dystrybutorami fałszywych wiadomości. Najlepszym przykładem jest propaganda przed wojną w Iraku, na temat tak zwanej "broni masowej zagłady", którą miał mieć satrapa Saddam Hussein. 

 

Zatem walka z rzekomo fałszywymi wiadomościami w internecie, którą wspierają dominujące media, nest de facto walką z konkurencją w oddziaływaniu na społeczeństwa, a skoro ostatnio propagandystom idzie coraz gorzej w manipulowaniu ludźmi, wymyślono "mowę nienawiści" i "fake news", czyli instrumenty do walki z wolnością słowa. 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 4.6 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zszokowany

Też mi nowość. Od dwóch

Też mi nowość. Od dwóch tysiecy lat tzw księża rozpowszechniają fake news i nikt im z tego powodu głowy nie urywa. Po prostu jedne kłamstwa otrzymują ochrone prawną a inne są penalizowane. U nas akurat można kłamać o Bogu.  To jest prawnie chronione i wspierane finansowo z pieniędzy podatników.

Portret użytkownika Dragon_Reborn

Szybko zakończyłeś pisanie

Szybko zakończyłeś pisanie postu, Włodi.

Wkrótce po słowach "to narzedzie przeciw kremlowskiej zaklamanej propagandzie."

Rzuciłeś tezę, ale (pewnie przypadkowo) wcisnąłeś enter, zanim zdążyłeś podać jakikolwiek argument na obronę tej tezy.

Zadam Ci pytanie pomocnicze. Dlaczego właśnie mają by kasowane wyłącznie doniesienia rodem z RT i dlaczego rozpowszechnianie propagandowych wiadomości RT nie ma stanowić pretekstu do wprowadzenia cenzury represyjnej (tj. "pomyśl, zanim coś niepoprawnego politycznie opublikujesz, albo stracisz majątek / pracę / reputację / pójdziesz siedzieć" - w przeciwieństwie do istniejącej w PRL cenzury prewencyjnej - tj. zakazu publikacji) wobec treści, które "miłomściwie" panujący uznali za równie niepożądane (np. /co oczywiste/ informacje o zachowaniu "biednych muzułmanów", czy murzynów, ale też wiadomości np. o zachowaniu polityków, czy odnośnie gospodarki, które mogłyby "wywołać niepokoje")?

Portret użytkownika U_P_Adlina

Pobudka !!.........Większego

Pobudka !!.........Większego zakłamania jak w zdegenerowanej hujni gejropejskiej nie znajdziesz  !!..........A ponieważ degeneraci z brukseli boją się prawdy, więc tworzą narzędzia do obrony przed nią !!.........Na próżno !!.......

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika tosia

Co do Orwella, to artyści tak

Co do Orwella, to artyści tak mają. Są obdarzeni talentem, intuicją, wizjonerstwem i tym wszystkim czego zwykłym śmiertelnikom brak. Hańbi się ich docześnie, a po śmierci pożytkuje. Co do mowy nienawiści, to jestem za! Takie zachowania wiadomo jak się kończą - linczem. Zabawa w uciekającego króliczka bawi tylko właściciela sfory. 

Portret użytkownika inzynier magister

Fals Flag w Syrii !!!! Chyba

Fals Flag w Syrii !!!! Chyba się zbliżamy do przepowiedni żydowskiego chłopaka który udał siędo Nieba i otrzymał przepowiednię o zbliżającej się III Wojnie Światowej ! "Kilka godzin po wtorkowym ataku w prowincji Idlib w Syrii, gdzie użyto broni chemicznej, przedstawiciel syryjskiej władzy w ONZ przekonywał, że za użycie broni masowego rażenia odpowiada Izrael. Tel Awiw miał dostarczyć broń chemiczną dzihadystom z Frontu al-Nusra. Tymczasem prezydent USA zapowiedział, że przekroczono „wiele czerwonych linii” i Ameryka będzie musiała na to zareagować." http://www.pch24.pl/kto-uzyl-broni-chemicznej-w-syrii--rzad-asada-oskarza-izrael--trump-mowi-o-czerwonej-linii,50747,i.html#ixzz4dXbx8Yom

"Rabbi zadał pytanie jaki to ma być rodzaj wojny, czy militarna, czy duchowa ? W ocenie podróżnika na początku ma to być tylko wojna militarna, prowadzona w nieskoordynowany sposób, jednak po jakimś czasie ma się odbyć zjednoczenie przeciwko państwu Izrael. W konflikcie ma zginąć wiele milionów ludzi, część może być uratowana ze względu na dobre uczynki oraz wiedzę z zakresu Biblii, stosowania się do jej nakazów. Natan widział przyszłe wojenne zdarzenia w postaci ruchomych obrazów, zostało mu to pokazane w bardzo skondensowanej postaci, bardzo szybko, w ułamku sekundy. W jego opinii  ISIS ma się przerodzić w totalnych porywaczy ludzi (prawdopodobnie zintensyfikują porwania by sprzedawać ludzkie organy na części – dopisek redakcji)."

http://popotopie.blogspot.com/2016/03/podroz-modego-zyda-do-innego-wymiaru.html

Przecież już patrząc na całą sprawę czysto pragmatycznie, to jakiekolwiek użycie broni chemicznej przez Asada byłoby zwyczajnie przysłowiowym strzałem w stopę - kompletnie nieopłacalne posunięcie, dające pretekst do otwartej inwazji na Syrię przez USA i jego sojuszników. Asad nie jest przecież głupi (w przeciwieństwie do ogłupianego społeczeństwa, wierzącego bezkrytycznie we wszystko, co w telewizorniach powiedzą, dlatego wprowadzą niedługo totalną cenzurę !). Trzeba byc wyjatkowy ignorantem zeby twierdzic ze to Asad uzyl broni chemicznej. To jest lekarz wyksztalcony w GB za wladzy ktorego syryjczykom zyli sie dostatnio. Trzymal za morde islamistow a to wykorzystal Obama i Cia.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ACHILES

CENZURA ZAPANOWAŁA WŁAŚNIE

CENZURA ZAPANOWAŁA WŁAŚNIE TERAZ, NIEPRZYPADKOWO w związku z tym co się zaczyna dzisiejszej nocy .

A PRAWDA O TYM CO DZIŚ DOKONAŁY szatany zjednoczone w nocy, JEST TAKA : 

USA, Francja i Wielka Brytania wniosły do Rady Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji o użyciu broni chemicznej w syryjskiej prowincji Idlib, który zawierażądanie zapewnienia wspólnej misji ONZ i OPCW w sprawie zbadania przypadków zastosowania substancji chemicznych w charakterze broni. Doradca polityczny ministra informacji Syrii i politolog Ali Ahmad w wywiadzie dla agencji RT wypowiedział opinię,że Damaszek nie pozwoli Zachodowi bez własnej zgody na przeprowadzenie dochodzenia w sprawie użycia broni chemicznej w prowincji Idlib. Ale stworzenie niezależnej komisji przy udziale Rosji, Iranu i Chin nie jest wykluczone.  „Syryjska strona zdecydowanie nie dopuści do wejścia do Syrii bez zgody syryjskiego rządu, zwłaszcza jeśli wszyscy będą tylko z zachodniej strony. Jeśli przyjazne dla Syrii kraje, w tym Rosja, Iran, Chiny i Indie wezmą udział w jakimkolwiek procesie wyjaśniania prawdy, wtedy można pomyśleć. Ponieważ Zachód zawsze chce dyktować swoje warunki stronie syryjskiej musimy się zabezpieczyć”- powiedział Ali Ahmad. Według niego Rosja wzywała do utworzenia grupy, która obejmowałaby zarówno Wschód, jak i Zachód, aby dowiedzieć sięprawdy w wielu kwestiach. Ale oni (Zachód) chcą tylko swoich ludzi. Ali Ahmad uważa,że​​umożliwienie zachodnim krajom przeprowadzenia niezależnegośledztwa jest powtórzeniem„błędów z przeszłości” na przykładzie tego, co wydarzyło się w Iraku,„kiedy oni oskarżyli Irak o obecność broni masowego rażenia. Pracowały duże komisje i ostatecznie zniszczyły ten kraj, a okazało się, że tam niczego nie było. I przyznali się,że się mylili” — powiedział syryjski ekspert. Mówiąc o oskarżeniach zachodnich krajów pod adresem syryjskiego rządu o użyciu broni chemicznej w prowincji Idlib we wtorek, Ali Ahmad podkreślił,że przywódcy wielu państw od razu oskarżyli Damaszek, nie czekając na jakiekolwiek szczegóły zdarzenia, co jego zdaniemświadczy o„politycznym podejściu”, którego celem jest wspieranie nielegalnych grup zbrojnych walczących przeciwko syryjskiej armii na terytorium Syrii. „Gdy armia wygrywa i odbija wszystkie osady… ona zupełnie nie potrzebuje używać«niestandardowych» rodzajów broni. To tak, jakby człowiek sam strzelił sobie w nogę. Ponadto w 2013 roku całe zasoby broni chemicznej, które posiadała Syria, zostały zniszczone przy udziale zachodnich krajów. Wie o tym całyświat. Teraz oni ponownie atakują Syrię przez media i nacisk polityczny, aby zatrzymać zwycięstwo syryjskiej armii i zatrzymać terytoria zajęte przez terrorystów. Za tym stoją Arabia Saudyjska, Katar, Turcja i inne kraje. One chcą powstrzymać nasze zwycięstwo nad terroryzmem” — powiedział Ali Ahmad.

 Gwałtownie zaostrzyła się sytuacja wokół Syrii. Po ataku lotniczym wojsk syryjskich na stare gniazdo popieranych przez Zachód i Turcję terrorystów w prowincji Idlib bomby trafiły w magazyn broni chemicznej w Chan Szejkun co spowodowało uwolnienie toksycznej chmury gazów i około 80 ofiar. Zachód natychmiast i po raz kolejny oskarżył Syrię o stosowanie broni chemicznej i rozpoczął silną kampanię znów nawołując do wojny z Syrią.

Strony

Skomentuj