Opracowano sztuczną inteligencję, która sama ewoluuje

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z firmy OpenAI stworzyli sieć neuronową, która wykorzystuje strategię ewolucji, ale nie wygląda jak ewolucja biologiczna. System może zacząć rozwiązywać problem przy użyciu dużej liczby losowych parametrów, stopniowo je eliminując, aż do wyboru najwłaściwszej odpowiedzi.  

Nowa technologia eliminuje wiele problemów związanych z tradycyjnym uczeniem sieci neuronowych, dzięki czemu ich kod jest znacznie łatwiejszy do wdrożenia. Ponadto technika pozwala na łatwe skalowanie sieci neuronowych, które pozwalają na stosowanie mocniejszych komputerów, o większej mocy obliczeniowej.

W testach przeprowadzonych przez naukowców z firmy, superkomputer z 1440 rdzeniami był w stanie nauczyć chodzić komputerowe modele ludzi w ciągu 10 minut, podczas gdy konwencjonalna sieć poświęcała na to około 10 godzin.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika ZenonM

Znowu brednie o teorii

Znowu brednie o teorii ewolucji... Ta teoria to przestarzała, XIX wieczna koncepcja próbująca nieudolnie wytłumaczyć istnienie życia na Ziemi. Wtedy nic nie wiedziano o budowie i działaniu komórek, DNA. Dziś możemy zajrzeć do wnętrza tych struktur i co widzimy? Najbardziej złożony i wydajny na świecie system przechowywania i przekazywania informacji (DNA) umieszczony w niezwykłej maszynie zrobionej w nano- skali... Ewolucja jest bezradna... Amen.

Portret użytkownika lol22

To nie jest sztuczna

To nie jest sztuczna inteligencja, tylko bardzo szybka eliminacja błędnych wyników. Większość programów szachowych tak pracuje. Inteligencja najpierw wpada na właściwą odpowiedź lub jej zarys, maszyna licząca, których to coraz szybsze wersje posiadamy, na końcu, po eliminacji. Tak na prawdę niczym nie różni się od maszyny Turinga, poza mocą obliczeniową.

Skomentuj