ONZ wzywa do likwidacji globalnego arsenału jądrowego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Mocarstwa atomowe jednogłośnie sprzeciwiają się rezolucji Organizacji Narodów Zjednoczonych, która wzywa do eliminacji globalnego arsenału jądrowego. W poniedziałek w Nowym Jorku odbyły się negocjacje w sprawie wprowadzenia całkowitego zakazu posiadania broni masowego rażenia, lecz światowe potęgi ze Stanami Zjednoczonymi na czele zbojkotowały spotkanie.

 

W październiku 2016 roku odbyło się głosowanie w sprawie rezolucji, która ma zmusić państwa nuklearne do porzucenia swojego arsenału jądrowego. Oczywiście takie kraje jak Chiny, Francja, Indie, Izrael, Korea Północna, Pakistan, Rosja, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania wyraziły sprzeciw, ale propozycja otrzymała aż 123 głosy poparcia od państw nienuklearnych. Dwa miesiące później, rezolucja została zatwierdzona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

 

Kilka dni temu rozpoczęły się pierwsze negocjacje w sprawie rozbrojenia. Mocarstwa atomowe zsolidaryzowały się i jednogłośnie potępiły inicjatywę. Na czele 38 krajów stanęły Stany Zjednoczone - Nikki Haley, amerykańska ambasador przy ONZ ogłosiła, że przedstawiciele państw nuklearnych nie wezmą udziału w spotkaniu. Jej zdaniem "źli aktorzy", tacy jak Iran i Korea Północna, najbardziej skorzystają na osłabieniu USA i mimo zakazów będą rozwijać swój arsenał jądrowy w tajemnicy przed światem.

 

Oczywiście nie ma co liczyć na to, że Chiny, Izrael, Rosja czy Stany Zjednoczone zechcą dobrowolnie pozbyć się broni nuklearnej. Z drugiej strony, rezolucja dotycząca eliminacji globalnego arsenału jądrowego została przyjęta w wyniku demokratycznego głosowania. Sytuacja wygląda komicznie gdy zdamy sobie sprawę z tego, że Amerykanie bronią demokracji na świecie a sami odrzucają rezolucję, która została przyjęta przez większość.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

sam się doucz banderowski

sam się doucz banderowski kmiotku !!...........Nie trzeba było robić zamachu stanu na banderowskim majdanie, tylko przeprowadzić wybory chachle !!..........A tak, jak sami nie przesztrzegacie umów i prawa międzynarodowego, to i nie liczcie na to, że inni będą w pełni je wypełniać wzgledem was chachły !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wlodi

Dlaczego Rosja skupia się na

Dlaczego Rosja skupia się na agresji a nie na porządkowaniu własnego podwórka? Historia potwierdza iż agresji nigdy nie wygra, a gdyby uporządkowali swój bajzel byliby prawdziwym mocarstwem? Niestety chyba dążą do poprzednich scenariuszy i.e. wywołanie I i II w.ś. aby stać się "niezbednymi". I w.ś. wywołali w obliczu bankructwa państwa po próbie industralizacji kraju po klęsce w wojnie z Japonią. Co ciekawe podczas tej wojny nalegali nie na dostawy sprzętu czy amunicji a jedynie na gotówkę/złoto. II w.ś. wg ich scenariusza Niemcy mieli się wykrwawić na zachodzie a Armia Czerwona miała tradycyjnie zadać cios w tył sojusznikowi i "wyzwolić" Europę. Teraz mieszają na Bliskim Wschodzie aby znów grać rolę "niezbędnego sojusznika"?

Portret użytkownika U_P_Adlina

mendak, ty już widzę

mendak, ty już widzę odjeżdżasz całkowicie !!..........To Rosja wywołała I i II wojnę światową ??.........To jakieś wiadomości z alternatywnych rzeczywistości ??.........Może wróć do naszej rzeczywistości i poczytaj o tym, jakie były przyczyny (oficjalne) wybuchu I i II WŚ !!..........Na Bliskim Wschodzie mendak to mieszają uSSmańskie gnidy i ich klakiery, a Rosja - dzieki Bogu - robi tam skutecznie porządek, ppmimo tego, że uSSmany kwiczą i płaczą rzewnymi łzami !!...........Nie osmieszaj się błaźnie chachłaty !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Bo to taka mentlaność tej

Bo to taka mentlaność tej nacji. Sami nic nie osiągnęli, a wszystkie zdobycze cywilizacyjne, które mają z wojen i typowej ruskiej kradzieży. Oni potrafia tylko niszczyć i siać chaos. w tym są dobrzy. Czy taka nacja powinna w ogóle mieć racje bytu jeśli mieszkańcy krajów sąsiadujących chcą mieć spokój?

Portret użytkownika Medium

Ostatni Sprawiedliwy napisał:

Ostatni Sprawiedliwy napisał:

Czy taka nacja powinna w ogóle mieć racje bytu jeśli mieszkańcy krajów sąsiadujących chcą mieć spokój?

Szczególnie Ukraina, prawda? Tak im spieszno na zachód, że gotowi powystrzelać połowę narodu nie mówiąc już o swoim prezydencie. I dokąd on biedny uciekał, na zachód, czy do Rosji?
 

Strony

Skomentuj