Wenezuela zwróciła się do ONZ o pomoc

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Alfonsina Blyde/CC BY-NC-ND 2.0

Prezydent Nicolas Maduro ogłosił w piątek, że zwrócił się do Organizacji Narodów Zjednoczonych o pomoc. ONZ ma między innymi pomóc w zapewnieniu podstawowych środków medycznych, których brakuje na terenie całej Wenezueli.

 

Sytuacja w kraju jest w fatalna. Międzynarodowy Fundusz Walutowy uznaje Wenezuelę za najgorszą gospodarkę na świecie. Szacuje się, że do końca 2017 roku inflacja może wzrosnąć nawet do 1660%. Nawet banknoty o największych nominałach są praktycznie bezwartościowe, przez co w wielu sklepach, zamiast liczyć pieniądze, zaczęto układać je na wagach i traktować je niczym makulaturę.

 

W kraju panuje poważny niedobór żywności, leków i podstawowych produktów. Najnowszy raport dotyczący warunków życia w Wenezueli ENCOVI 2016 wskazuje, że 75% mieszkańców straciło na wadze średnio 8 kilogramów w ciągu roku. Z kolei Wenezuelska Federacja Farmaceutyczna podaje, że w kraju brakuje nawet 80% podstawowych leków.

 

Nicolas Maduro ogłosił, że ubiega się o pomoc od Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jak sam twierdzi, problemy spowodowane są wojną ekonomiczną przeciwko rządowi i niskimi cenami ropy. Socjalistyczna Wenezuela zawsze skupiała się na pomocy dla najbardziej ubogich rodzin. Teraz nie ma wystarczających środków aby pomóc nawet tym najbiedniejszym.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Satowiec

Najwiekszy w ameryce

Najwiekszy w ameryce poludniowej importer ropy ma, az takie problemy, bardzo smieszna propaganda, jak widac USA chce za wszelka cena zdestabilizowac ten kraj, widocznie maja jakis w tym cel. Jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o pieniadze!!

Portret użytkownika Polska

A może tylko próbują wdrażać

A może tylko próbują wdrażać tam wzniosłe reguły kapitału naturalnego? Dajmy im trochę czasu, może tak ze sto lat, i dopiero wyciągajmy konkluzje. Już na początek dobra wiadomość, że stracili na wadze. W niedługim czasie należy spodziewać się rezygnacji z pianiądza, czyli spełniony zostanie kolejny punkt gospodarki opartej na kapitale naturalnym. Tylko patrzeć, jak państwo zbuduje roboty, które będą podsuwać im jedzenie pod nos, a do dobrze odżywionych łapek zwijane tablety rodzimej produkcji, z własnych surowców.

Portret użytkownika syriues

Bylo zaplanowane przez jedna

Bylo zaplanowane przez jedna z grup.ze Wenezuele tez posiądą jak Irak Afganistan i Syrie.To jest kolejny krok.Nastepnie zajma sie Iranem,tyle ze nie wygraja tymrazem.Jeszcze chcieliby miec Bialorus,Koree Polnocna w soim wiaderku dobr materialnych.Takie sa zalożenia i tego beda sie trzymac.Zapewne cos tam wymysla.Zapewne powiedza,ze skads gdzies cos jest i to zapewne statad gdzie bedzie ich cel.Jakies klamstewko powtarzane wielokrotnie staje sie wedlug nich prawda.Dla mnie to zawsze bedzie oszustwo

Portret użytkownika Akamai

Wenezuela ma największe

Wenezuela ma największe potwierdzone złoża ropy naftowej na świecie. Większe niż Arabia Saudyjska !!!

A jednak gospodarka tego kraju tonie !? A pauperyzacja wenezuelskiego społeczeństwa nastąpiła w sposób niebywale błyskawiczny i głęboki.

Strach pomyśleć co by się stało w podobnej sytuacji z Polską Smile

Ale chciałbym od razu wszystkich uspokoić. Obecny brak pokory PiS wobec globalnego reżimu został odgórnie zaplanowany i jest ściśle kontrolowany przez ich syjonistycznych mocodawców.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika keri

Ten "brak pokory" został

Ten "brak pokory" został wyprodukowany jako czerwona płachta i oznaczenie przez tę płachtę komu przywalić.

Polsce nie jest potrzebna żadna walka, tylko podanie ręki Rosji. Jeśli zajączek będzie przy niedźwiedziu, to szczekaczki mogą sobie odryzać tylko swoje ogony.

Orwella Partia w "Rok 1984" to kościół kat. Dowodzi tego historia kk, biblia i poglądy kk. Precz ze światem Orwella! https://zmianynaziemi.pl/comment/494516#comment-494516

Portret użytkownika januszzwyczajny

Skoro Wenezuela ma tyle ropy

Skoro Wenezuela ma tyle ropy to sytuacja jest bardzo prosta do zdiagnozowania.Warto obejrzeć pod tym względem film Zeitgaist(Duch epoki) Tam w bardzo przystępny sposób była mowa jak to w Arabi Saudyjskiej u-es-sra postawiło warunek na wydobycie ropy.Warto zobaczyć wtedy sytuacja Wenezueli będzie dla was w 100% jasna.Mam nadzieję że panujące tam władze łatwo nie ulegną temu terrorowi.

Portret użytkownika Akamai

Witam delegata PiS-u i

Witam delegata PiS-u i dziękuję za minus. 

Być może nie mam racji. Być może Jarosław Kaczyński to współczesny Dawid, a była burmistrz z Brzeszcza i wnuk poczmistrza Waszczykowski wyzwą wybrane rody królewskie i bankierskie oraz zakon jezuitów na ubitą ziemię.

I pokonają ich wszystkich używając procy Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika keri

Problemik widzę. Kiedyś do

Problemik widzę. Kiedyś do zrobienia procy wystarczyło wyciągnąć gumkę z majtek, a teraz trza ją odpruwać. Jednakowoż efekt końcowy powinien być równie satysfakcjonujący jak w przypadku Dawida: strzelanie z gołą d.

Smile

Chętnie się przyjrzę Biggrin Dawid jest jednak rozczarowujący Biggrin

P.S. Masz rację Akamai i mam pewność, że o tym wiesz Smile

Orwella Partia w "Rok 1984" to kościół kat. Dowodzi tego historia kk, biblia i poglądy kk. Precz ze światem Orwella! https://zmianynaziemi.pl/comment/494516#comment-494516

Portret użytkownika tubylec

Proszą o leki? Chyba ocipieli

Proszą o leki? Chyba ocipieli .. albo nie wiedzą co to współczesne leki .. oczywiste że dostaną swój Eutanazol, przecież wszystkim na świecie próbuje się wpychać te skurwiałe leki wszystkimi dziurami .. a ci się jeszcze o nie proszą .. kokainowy raj prosi o jakieś durne, szkodliwe leki .. no jebnę z krzesła.

Portret użytkownika Akamai

W Wenezueli nie ma plantacji

W Wenezueli nie ma plantacji koki Smile

Chociaż w ubiegłym roku światowy potentant w handlu kokainą czyli "władze amerykańskie" stwierdziły, że wenezuelscy generałowie oraz wysocy rangą poltycy z premierem Diosdado Cabello na czele stanowią potężny kartel handlujący kokainą.

Takie bzdury wypisują odmóżdżone presstytutki z "polityki" i "gw", a ludzie daliby się pociąć za to, że to prawda. 

Nie dziw się więc, że oni chcą leków. Nie mają pojęcia co to benzodiazepiny, czyli tanie narkotyki na receptę zapisywane przez dilera zwanego lekarzem, od których uzależnione są już miliony osób na świecie.

Potencjalnym samobójcom polecam w szczególności clonazepam. 

Zryje beret na maxa Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika tubylec

Oficjalnie pewnie tam nie ma

Oficjalnie pewnie tam nie ma plantacji ale to kraj graniczący z Kolumbią, ten sam klimat .. no nie wierzę że jej tam nie ma .. w Wenezueli za równowartość 30 zł kupisz 3g dobrej koki a u nas? Gram nie wiadomo czego za 200zł. Clonazepam poznałem .. swojego czasu jadłem takie dwa i zapijałem czterema piwami 9% chociaż tego nie wolno łączyć z alko .. owszem, ryje beret ale da się z tego wyjść .. są gorsze rzeczy, uwierz, elity mają taki zestaw dragów przygotowanych na wprowadzenie w obieg po wejściu NWO że naprawdę cienko widzę ludzkość. Testowane są teraz jako RC - Research Chemicals, cała masa substancji działających tak mocno że każdego poskłada, może jeden na milion się oprze .. jak to ludziom dodadzą do jedzenia czy leków albo zaczną sprzedawać bez recepty jak paracetamol to będziemy mieli taką rzeczywistość że się nogą przeżegnasz.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj