Wenezuela zwróciła się do ONZ o pomoc

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Alfonsina Blyde/CC BY-NC-ND 2.0

Prezydent Nicolas Maduro ogłosił w piątek, że zwrócił się do Organizacji Narodów Zjednoczonych o pomoc. ONZ ma między innymi pomóc w zapewnieniu podstawowych środków medycznych, których brakuje na terenie całej Wenezueli.

 

Sytuacja w kraju jest w fatalna. Międzynarodowy Fundusz Walutowy uznaje Wenezuelę za najgorszą gospodarkę na świecie. Szacuje się, że do końca 2017 roku inflacja może wzrosnąć nawet do 1660%. Nawet banknoty o największych nominałach są praktycznie bezwartościowe, przez co w wielu sklepach, zamiast liczyć pieniądze, zaczęto układać je na wagach i traktować je niczym makulaturę.

 

W kraju panuje poważny niedobór żywności, leków i podstawowych produktów. Najnowszy raport dotyczący warunków życia w Wenezueli ENCOVI 2016 wskazuje, że 75% mieszkańców straciło na wadze średnio 8 kilogramów w ciągu roku. Z kolei Wenezuelska Federacja Farmaceutyczna podaje, że w kraju brakuje nawet 80% podstawowych leków.

 

Nicolas Maduro ogłosił, że ubiega się o pomoc od Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jak sam twierdzi, problemy spowodowane są wojną ekonomiczną przeciwko rządowi i niskimi cenami ropy. Socjalistyczna Wenezuela zawsze skupiała się na pomocy dla najbardziej ubogich rodzin. Teraz nie ma wystarczających środków aby pomóc nawet tym najbiedniejszym.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Proszą o leki? Chyba ocipieli

Proszą o leki? Chyba ocipieli .. albo nie wiedzą co to współczesne leki .. oczywiste że dostaną swój Eutanazol, przecież wszystkim na świecie próbuje się wpychać te skurwiałe leki wszystkimi dziurami .. a ci się jeszcze o nie proszą .. kokainowy raj prosi o jakieś durne, szkodliwe leki .. no jebnę z krzesła.

Portret użytkownika Akamai

W Wenezueli nie ma plantacji

W Wenezueli nie ma plantacji koki Smile

Chociaż w ubiegłym roku światowy potentant w handlu kokainą czyli "władze amerykańskie" stwierdziły, że wenezuelscy generałowie oraz wysocy rangą poltycy z premierem Diosdado Cabello na czele stanowią potężny kartel handlujący kokainą.

Takie bzdury wypisują odmóżdżone presstytutki z "polityki" i "gw", a ludzie daliby się pociąć za to, że to prawda. 

Nie dziw się więc, że oni chcą leków. Nie mają pojęcia co to benzodiazepiny, czyli tanie narkotyki na receptę zapisywane przez dilera zwanego lekarzem, od których uzależnione są już miliony osób na świecie.

Potencjalnym samobójcom polecam w szczególności clonazepam. 

Zryje beret na maxa Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika tubylec

Oficjalnie pewnie tam nie ma

Oficjalnie pewnie tam nie ma plantacji ale to kraj graniczący z Kolumbią, ten sam klimat .. no nie wierzę że jej tam nie ma .. w Wenezueli za równowartość 30 zł kupisz 3g dobrej koki a u nas? Gram nie wiadomo czego za 200zł. Clonazepam poznałem .. swojego czasu jadłem takie dwa i zapijałem czterema piwami 9% chociaż tego nie wolno łączyć z alko .. owszem, ryje beret ale da się z tego wyjść .. są gorsze rzeczy, uwierz, elity mają taki zestaw dragów przygotowanych na wprowadzenie w obieg po wejściu NWO że naprawdę cienko widzę ludzkość. Testowane są teraz jako RC - Research Chemicals, cała masa substancji działających tak mocno że każdego poskłada, może jeden na milion się oprze .. jak to ludziom dodadzą do jedzenia czy leków albo zaczną sprzedawać bez recepty jak paracetamol to będziemy mieli taką rzeczywistość że się nogą przeżegnasz.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Akamai

A kto jest za to

A kto jest za to odpowiedzialny ?

Ci, którzy zabili Chaveza i próbowali już kilka razy zabić Maduro. 

Dopóki nie wyrwie się i nie unicestwi tych (nie)ludzkich chwastów nie będzie na tej Ziemi spokoju. 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

------------------------------------

Jedynym czego się boją, jesteś Ty.

Strony

Skomentuj