USA mogą użyć siły militarnej przeciwko Korei Północnej, powiedział Rex Tillerson

Kategorie: 

Źródło: Internet

Stanom Zjednoczonym nie znudziło się zaprowadzanie demokracji. Po Libii i Syrii może przyjść czas na Koreę Północną. Sekretarz Stanu USA Rex Tillerson, przebywając w Korei Południowej ogłosił, że przez ostatnie 20 lat dyplomacja okazała się nieskuteczna i zachęca teraz swoich sojuszników do zastosowania nowego podejścia.

 

Tillerson nie wyjaśnił jaką strategię chce wykorzystać przeciwko Korei Północnej, ale dyskutował już w tej sprawie z Ministem Spraw Zagranicznych Japonii a obecnie znajduje się na terenie Korei Południowej. Wcześniej osobiście odwiedził Koreańską Strefę Zdemilitaryzowaną, która powstała w 1953 roku - jest to strefa o szerokości 4 kilometrów, która oddziela oba państwa. Znajduje się tam największe na świecie pole minowe.

Sekretarz Stanu USA powiedział, że środki dyplomatyczne okazały się jak dotąd nieskuteczne a jeśli północnokoreański program zbrojeniowy osiągnie pewien poziom, to Stany Zjednoczone będą rozważać nad uderzeniem prewencyjnym. Przypomina to określanie tzw. czerwonej linii, po przekroczeniu której USA dokonają inwazji. W przeszłości, w podobny sposób odnoszono się wobec Syrii i Iranu.

 

Rex Tillerson ma zamiar odwiedzić również Pekin, gdzie prawdopodobnie będzie domagał się zwiększenia nacisku na rozbrojenie Korei Północnej i nałożenia nowych sankcji. Chiny pozostają największym sojusznikiem Kim Dzong Una, choć w ostatnim czasie wyrażają się krytycznie na temat przeprowadzanych prób rakietowych i uważają, że testy pocisków balistycznych sprowadzają jedynie kłopoty.

 

W Korei Południowej wkrótce będzie funkcjonował amerykański system antybalistyczny THAAD. Aby zwiększyć nacisk na Chiny, Stany Zjednoczone mogą również powiększyć arsenał rakietowy, dostarczyć nową broń ofensywną dla Japonii a nawet zaopatrzyć swoich sojuszników w broń nuklearną.

Wkrótce we Wschodniej Azji może rozpocząć się wyścig zbrojeń. Chińczycy nie pozwolą sobie na to aby Amerykanie ściągali w ten region kolejne wojska i systemy zbrojeniowe. Być może jest to odpowiedni czas aby faktycznie doprowadzić do rozbrojenia Korei Północnej. W przeciwnym wypadku może dojść do destabilizacji tego państwa, na co Chiny podobno przygotowują się od kilku lat.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

to wyczytane z rozumu jełopku

to wyczytane z rozumu jełopku, który dla ciebie jest niedostępny !!........Sam sie ocknij i popatrz, co sie wokół dzieje, bo nadal tkwisz w latach 90, kiedy uSSmania bezkarnie napadała na każdego nieposłusznego !!.........Te czasy mijają heniusiu !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Vraukolaukas

Twój na pewno nie będzie dla

Twój na pewno nie będzie dla mnie dostępny, skoro sam masz z tym problemy.

 Lata 90-te powiadasz? Afganistan-2001, Pakistan-2003, Irak-2003, Libia-2011, Irak i Syria-2014 - faktycznie skończyły się naloty i interwencje zbrojne USA. A, że bezkarne? No tak, kara była w postaci zamachów terrorystycznych. Oto te po 2001r i rozpoczęciu wojny z terroryzmem:

Widzisz tam gdzieś zamachy w USA? To kto ponosi karę za ich działania, a kto pozostaje bezkarny?

Eppur si muove...

Portret użytkownika UPAdlina

hehehehe!!.............Śmiech

hehehehe!!.............Śmiech na sali !!...........zamachy z 11.09. jakoś ci umkęły śmieszny człowieczku ??...........Czyżbyś o nich nie słyszał !!...........I kompletnie nie zrozumiałeś, o czym ja mówię !!.............Bezkarnośc uSSmanii polegała na tym, że atakowała bezkarnie w takim sensie, iż żadne państwo nie ośmieliło się kontratakować !!........Ale dziś w Syrii zobaczyliśmy, że te czasy juz się skończyły, a uSSmania została odstawiona do kącika !!.......Ale to nie dziwi, gdy przypomnimy sobie ostatni szczyt G-20 w Chinach, kiedy bambus wypełzał ze swojego airforce1 wyjściem ewakuacyjnym, bo schodki nie podjechały !!...........Przesłanie było jasne !!.........uSSmanii pokazano nowe miejsce na arenie nowego porządku świata !!..........Jarzysz teraz, o czym ja mówię ??...........PS: O moim rozumie nawet nie myśl !!..........Gdybys uzyskał do niego dostęp, jałopina stopiłaby ci się z przegrzania !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Vraukolaukas

Czytaj ze zrozumieniem. "Po

Czytaj ze zrozumieniem. "Po rozpoczeciu wojny z terroryzmem", czyli po 11.09.

Mylisz też bezkarność z konfliktem interesów, który ma miejsce w Syrii. Wcześniej też tak było i nie raz mniej lub bardziej jawnie Rosja(tudzież ZSRR) stawało po drugiej stronie. Nie zmienia to faktu iż wystarczy, że znajdą sobie pretekst, a USA robią co im się podoba, nie ponosząc konsekwencji. Te spadają conajwyżej na ich sojuszników, w postaci wspomnianych już zamachów, czy problemów z emigrantami. A jeśli wysiadanie bez pompy z samolotu uważasz za "pokazanie USA jej miejsca na świecie", to lepiej ściągnij berecik, bo nawala Ci chłodzenie procka.

Eppur si muove...

Portret użytkownika UPAdlina

zaraz zarak koleś !!.......

zaraz zaraz koleś !!........Ja mówie o latach 90, a nie "od rozpoczęcia wojny z terroryzmem" !!.......To raz !!........Nie mów mi o ZSRR, bo to był wtedy równorzędny przeciwnik dla uSSmanii, a ja mówię o latach 90, w których uSSmania została sama, jako mocarstwo światowe i odbiło jej kompletnie !!.........Dziś uSSmania dostaje riposty i jest bezsilna !!..........Co do wysiadania bambusa wyjściem awaryjnym z airforce1, to gdybyś miał IQ wyższe niż popielniczki zrozumiałbyś, że w polityce na takim poziomie nie ma przypadków i to co się stało było jasnym przesłaniem dla zaoceanicznych bandytów !!.........

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Vraukolaukas

Wymieniłem zamachy "po

Wymieniłem zamachy "po rozpoczęciu wojny z terroryzmem", a Ty zarzuciłeś mi, że pominąłem ten z 11.09 - dostrzegasz brak logiki w Twojej wypowiedzi?

ZSRR nie było równorzędnym przeciwnikiem dla USA, za to w czasach zimnej wojny nie miały znaczenia wzajemne stosunki gospodarcze obu mocarstw, stąd i odpowiedzi były ostrzejsze. Obecnie najważniejszy jest pieniądz, więc w ramach poprawności stosunków nie dochodzi do bezpośredniej wymiany ciosów. Czy może wg Twoich książek Rosjanie walczą w Syrii z Amerykanami?

Bezsilność USA polega jedynie na tym, że wdają się w konflikty, których nie da się zakończyć zwycięstwem, czyli prowadzi tzw wojnę z terroryzmem. Nie wykluczone jednak iż jest to działanie zamierzone, bo nie chodzi o wygranie wojny, a o zarabianie na jej prowadzeniu.

Nawet jeśli sytuacja z Chin była zamierzonym policzkiem, to pozostaje nic nie znaczącym gestem. Czy USA dotykają jakieś sankcje gospodarcze za ich działania? Ich politycy lub obywatele nie są wpuszczani do innych krajów? Ktoś poza atakowanymi "terrorystami" staje zbrojnie naprzeciwko ich wojsk? Nie? Chińczycy pokazali Amerykanom, że ich nie lubią i nie będą im rozkładać czerwonego dywanu? A to coś nowego? A interesy amerykańsko-chińskie mają się dobrze? NO, faktycznie pokazali im ich miejsce tak dosadnie, że teraz Amerykanie na pewno zawiną się z wojskami do domu i będą trząść się ze strachu. 

Dzięki Bogu masz wysoki IQ i mi to ładnie wyłożyłeś, bo bym dalej tkwił w niewiedzy.

Eppur si muove...

Strony

Skomentuj