Raport ONZ uznaje Izrael za państwo rasistowskie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Organizacja Narodów Zjednoczonych wydała pierwszy raport, który wprost oskarża Izrael o budowę reżimu apartheidu i stosowanie dyskryminacji rasowej wobec Palestyńczyków. Dokument powstał na polecenie ONZ-owskiej Komisji Gospodarczej ds. Azji Zachodniej (ESCWA), w skład której wchodzi 18 państw arabskich.

 

Dokument przedstawia Izrael jako państwo rasistowskie, stosujące system opresyjny wobec Palestyńczyków, którzy zmuszeni są żyć pod okupacją. Zwrócono uwagę, że Izrael dokonał fragmentacji Palestyny i prowadzi nielegalną aneksję Wschodniej Jerozolimy oraz Zachodniego Brzegu Jordanu, traktując arabskich mieszkańców jak ludzi drugiego sortu. Autorzy twierdzą, że przedstawione przez nich przytłaczające dowody jednoznacznie wskazują, że Izrael stał się państwem apartheidu.

 

Oczywiście krytykowanie "jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie" jest zakazane. Izrael szybko zareagował na raport, porównując go do niemieckiego nazistowskiego tygodnika "Der Stürmer", który poniżał Żydów. Niezadowolenie wybuchło również w Stanach Zjednoczonych. Stwierdzono, że raport jest rażąco kłamliwy. W takim razie kto odbiera ziemie Palestyńczykom?

 

Prezydent USA kwestionował w zeszłym roku istnienie organizacji ONZ, która coraz częściej zajmuje się potępianiem działań rządu w Jerozolimie. W styczniu Izrael postanowił obniżyć składki wpłacane dla ONZ o 6 milionów dolarów (tj. o około 15%), zaś Donald Trump polecił Departamentowi Stanu ograniczenie wydatków na programy tej organizacji aż o połowę, tj. o 5 miliardów dolarów.

 

Źródła:

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/un-israel-report-apartheid-palestinian...

https://www.unescwa.org/publications/israeli-practices-palestinian-people-apartheid-occupa...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

"Lepiej późno niż wcale" -

"Lepiej późno niż wcale" - powiedział stary Żyd spóźniając się na ostatni w tym tygodniu prom...Widać ONZ też hołduje tej zasadzie tak późno, po dekadach lat iście syjonazistowskiego terroru, dziesiątek tysięcy spalonych białym fosforem prawowitych mieszkańców Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy ogłaszając tego wrzoda na i tak niezbyt zdrowej tkance świata państwem rasistowskim o modelu politycznym b.RPA... Od swego powstania Syjonazistyczny Srulsrahell jest rasistowskim państwem apartheidu egzemplifikacją czego niedawno stał się mur Nowego Żydowskiego Getta jakim tym razem dobrowolnie żydostwo otoczyło swoją Tymczasową Dzielnię - "plemię żmijowe" bez Getta/poza Gettem jako ludzie wolni żyć nie potrafi... MegaMur ma chronić Syjonaziokupanta przed erupcjami miłości jaką szczerze darzą ich opływający we wszelkie szykany arabscy sąsiedzi. Zapomnieli, że mur - jak kij - ma "dwa końce": co prawda chroni przed napływem z zewnątrz ale niestety uniemożliwia ucieczkę na zewnątrz - ucieczkę, która wobec lawinowego rozrostu ludności tubylczej i liczebnego kurczenia się żydostwa ante portas szybciej niż myślą...A wtedy niczym raki syjonaziści znajdą się w saku w którym sami się zamknęli a co wrogom Srulsrahell'a może znakomicie ułatwić rozwiązanie pewnej coraz bardziej palącej, niestety wciąż nierozwiązanej kwestii...

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Wystarczy spojrzeć w oczy

Wystarczy spojrzeć w oczy tego szubrawca Szwulca - z oczu rozpoznać można narodowość: Szwulc to żaden Niemiec, to Syn Przymierza co dla niepoznaki, dla ochrony własnej s...ki, z gojami na ich pohybel się sprzymierza...

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

"Lepiej późno niż wcale" -

"Lepiej późno niż wcale" - powiedział stary Żyd spóźniając się na ostatni w tym tygodniu prom... Od swego powstania Syjonazistyczny Srulsrahell jest rasistowskim państwem apartheidu egzemplifikacją czego niedawno stał się mur Nowego Żydowskiego Getta jakim tym razem dobrowolnie żydostwo otoczyło swoją Tymczasową Dzielnię... Ma ich chronić przed erupcjami miłości jaką darzą ich opływający we wszelkie szykany arabscy sąsiedzi. Zapomnieli, że mur - jak kij - ma "dwa końce": chroni porzed napływem z zewnątrz i uniemożliwia ucieczkę na zewnątrz - ucieczkę, która wobec lawinowego rozrostu ludności tubylczej ante portas szybciej niż myślą...A wtedy niczym raki syjonaziści znajdą się w saku...

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Wreszcie doczytałem dlaczego

Wreszcie doczytałem dlaczego ''żydy'' nie mają swojego papieża czyli ARCYKAPŁANA !

S Z O K

Ostatni ich żyjący arcykapłan stwierdził, że: ''JUDAIZM'' TO WCIELONE NAJGORSZE MOŻLIWE ZŁO'' - Nakazał całkowitą kasację Judaizmu (czyli Talmudu i Sechedrynu) - i przejście żydów na Grecki hellenizm! I co? Oczywiście zabili go, zrobili to samo co Jezusowi, upuścili krwi. Potem nastąpiło przepisywanie na własną modłę tych wydarzeń z kronik i podręczników do historii. Od tamtego czasu, do dziś dnia żydy nie mają swojego ''papieża'' Niestety - obecnie szykują powrót arcykapłana i mesjasza, obaj mają razem się objawić ... albo wystąpić jak te błazny w cyrku wykonując nową szopkę.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika nn

Polecam:

Polecam:

Andrzej M. Łobaczewski „Ponerologia: Nauka o naturze zła w adaptacji do celów politycznych”

Kobiety "narodu wybranego" (nie żydzi ortodoksyjni) poświęcają dzieci swoje, pozwalajac obrzezac je i tym  samym tworząc z nich psychopatów, dla własnej wygody/ życia wg nich lepszego, w posiadaniu mamony i wykorzystywaniu innych.

Portret użytkownika  kuba9131

Rok 1948. Żydzi uzyskują

Rok 1948. Żydzi uzyskują niepodległość. Kilka dni po powstaniu Izraela kraje arabskie dokonują agresji na Izrael. Na szczęście Izraelowi udaje się obronić swoją niepodległość.

I tak kilka razy jeszcze było.

Strony

Skomentuj