Wywłaszczenia białych farmerów w RPA, mogą się zakończyć wojną domową

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Republika Południowej Afryki to kraj, który po wielu latach zgodnego z lokalnym prawem rasizmu wymierzonego względem czarnych, zmienił się w kraj akceptujący rasizm wymierzony w białych. Sytuacja w tym zakresie wciąż się pogarsza, a biali żyją w poczuciu zagrożenia. Teraz do gróźb i napaści ze strony czarnoskórych mieszkańców RPA, dochodzą groźby formułowane przez prezydenta tego kraju Jacoba Zumba adresowane do białych farmerów. 

Zumba to wieloletni czlonek marksistowskiej partii ANC znanej jako Afrykański Kongres Narodowy. To właśnie z tej partii pochodził afrykański Wałęsa, czyli Nelson Mandela. Przeobrażenia jakie nastąpiły w RPA po 1994 roku, kiedy to oficjalnie zrezygnowano z polityki apartheidu są w niektórych obszarach życia szokujące. Piekne niegdyś dzielnice opustoszaly, albo pozamieniały się w zamykane na noc getta. Na skutek rosnącej lawinowo przestępczości, biali mieszkańcy RPA zaczęli masowo emigrować. Chętnie przyjmują ich Australia i Nowa Zelandia. 

 

Szczególnie tragicznie wyglada sytuacja południowoafrykańskich białych farmerów, którzy są eksterminowani przez czarnoskórych jak Polacy na Wołyniu. W niektórych miejscach ludzie idący spać kładą się w specjalnych osłonach z krat i kuloodpornych szyb, aby nie zostać zamordowanym w środku nocy przez bandy morderców specjalizujących się w terroryzowaniu białych i okradaniu ich.

 

Teraz do tych niegodziwości, na które przymykano oczy, dochodzi jawne szykanowanie białych poprzez wywłaszczenie ich z ziemi, którą uprawiali od pokoleń, Oczywiście czarnoskórzy mieszkańcy Afryki mają swoją ideologię, wedle której takie złodziejstwo w świetle prawa jest uzasadnione ponieważ stanowi reset stosunków własnościowych sprzed ery kolonializmu.

 

Dokładnie to samo, co teraz zamierza RPA, już 2000 roku zrobił prezydent Zimbabwe, Robert Mugabe. Ogłosił on, że skoro biali ludzie mogli kiedyś sobie tak po prostu przyjść i zabrać ziemię, to czarni mają prawo postąpić w ten sam sposób. 

 

Władze tego państwa zaczęły siłą odbierać białym farmerom ziemie a wielu z nich wyrzucono z kraju. Nastąpiła fala nienawiści przeciwko białym. Taka polityka doprowadziła jednak do głodu i katastrofy gospodarczej - w ciągu 10 lat, rolnictwo odnotowało straty w wysokości 12 miliardów dolarów. Zimbabwe musiało polegać na pomocy swoich sąsiadów. Po 15 latach, ten sam prezydent zaczął dosłownie prosić białych farmerów, żeby powrócili. Czy podobnie może być za jakiś czas w przypadku RPA?

 

Znając temperament Burów, białego narodu Aftykanerów, czyli potomków holenderskich i niemieckich osadników, mogą nie chcieć po dobroci oddać swoich nieruchomości. Już w przeszłości często dochodziło do prób tworzenia zrębów własnej państwowości niezależnej od RPA. Próba pozbawienia ich wszystkiego i to bez odszkodowań, może doprowadzić do tego, że nie będą mieli nic do stracenia i chwycą za broń.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Niedawno znajomy był tydzień

Niedawno znajomy był tydzień w Kenii i była sytuacja że ich kierowca spowodował niegroźną stłuczkę z czarnym na motorze .. od razu pojawiło się 50 chłopa z maczetami i amokiem w oczach, otoczyli samochód i lincz .. i gdyby szybko nie przyjechał lokalny przedstawiciel banku z obstawą i czarny ksiądz to by ich wszystkich spalili żywcem razem z samochodem, bo tam są takie tradycje a nawet jeszcze gorsze. Biały w Afryce ma przesrane z definicji .. farmerzy z RPA powinni posłuchać, póki czarni są jeszcze w miarę grzeczni.

Portret użytkownika Sammy Jo

Mieszkałam kilka lat w Kenii.

Mieszkałam kilka lat w Kenii. Tam takie sytuacje wobec czarnych też się zdarzają. Napięcia między plemionami są bardzo silne. Przede wszsytkim bieda to powoduje i poczucie niesprawiedliwości. Anglicy zupełnie inaczej traktowali swoje kolonie niż Niemcy, czy Holendrzy. Kenia nie ma żadnych bogactw naturlanych - poza przyrodą, wiec nie mogli nakraść i wywieźć. Kenijczycy przejęli dużo dobrych rzeczy od Anglików i nie darzą białych nienawiścią.

Portret użytkownika tubylec

Nie muszą kogoś darzyć

Nie muszą kogoś darzyć nienawiścią żeby go zabić .. ponoć jednego z misjonarzy tak pokochali że gdy chciał wyjechać to go zabili i zjedli jego mózg, serce i wątrobę żeby przejąć jego mądrość, zdrowie i coś tam jeszcze .. jak miał papież przylecieć do Kenii to chcieli białą zakonnicę wsadzić w opony i podpalić, tak po prostu, na wiwat .. nie ważne było że mieszkała tam z nimi wiele lat i żyli w zgodzie. To tyle z usłyszanych opowieści .. a osobiście nigdy w Kenii nie byłem, tak więc powiem szczerze że nie wiem jak tam jest .. może to wszystko być prawda a może i nie.

Portret użytkownika MC

Nie bieda powoduje takie

Nie bieda powoduje takie skrajności a objętość mózgoczaszki a tym samym IQ. Chyba nie masz dziecka z czarnym bo od razu skazałaśby dziecko na mniejsze IQ czyli biedę w życiu.

Portret użytkownika Bee

Wstyd mi, ze mozna napisac

Wstyd mi, ze mozna napisac taka durnote i byc z siebie zadowolonym. Chopie ty to masz pewnie zerowe IQ....zal mi ciebie...

Portret użytkownika arczi 11

tubylec anonim.,,,,, Piep...

tubylec anonim.,,,,, Piep....głupoty. Burowie są tam od wieków, natomiast czarni to napływowi emigranci ekonomiczni z krajów ościennych, między innymi Zimbabwe. Autohtonów tam już od dawna nie ma. Oni walczą o swoją ojczyznę. Paradoksalnie to czarni są najeźdzcami. To nie żart. Wystarczy trochę się dokształcić, Ignorancja wszak bie dotyczy jedynie czarnych.

Portret użytkownika inzynier magister

Skro admin napisal o

Skro admin napisal o murzynach to warto wspomnieć o Obamie, ktory jak wiecie zalegalizował w USA satanizm ! Ale to nie wszystko bo podsłuchiwal nielegalnie wszystkich polityków oraz jak wlaśnie siędowiadujemy atakowal papieża Benedykta XVI, który z tego powodu musiał ustąpić z funkcji !!!  To pokazuje że obama zasługuje na miano które nazywa się jako bycie przeciwnikiem Zbawiciela Jezusa Chrystusa ! Satanistyczna administracja murzyna z USA to banda mafii NWO ! "Arcybiskup Luigi Negri z Włoch wyjawił światu, że papież Benedykt XVI postanowił ogłosić abdykację w wyniku „ogromnej presji”. Ponadto hierarcha wyraził ubolewanie z powodu „obrzydliwych” – jak powiedział – ataków na autorów Dubiów przez tych, którzy z wcześniej krytykowali papieży, a teraz stali się „hiper papiescy” dla uzasadnienia własnych celów.Hierarcha przyznał, że odwiedził papieża Benedykta XVI  kilka razy od czasu jego rezygnacji w roku 2013. W artykule opublikowanym w poniedziałek w „Rimini 2.0.” zasugerował, że chociaż ma małą wiedzę na temat mechanizmów działania Kurii, to jednak „jest przekonany, iż prawda wyjdzie na jaw pewnego dnia, pokazując poważną presję zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz Watykanu”.– To nie przypadek, że w Ameryce, nawet na podstawie tego, co zostało opublikowane przez Wikileaks, niektóre organizacje katolickie poprosiły prezydenta Trumpa, by utworzył komisję śledczą w celu zbadania, czy administracja Baracka Obamy wywierała presję na Benedykta – powiedział.: http://www.pch24.pl/ogromna-presja-przyczyna-abdykacji-benedykta-xvi--wloski-arcybiskup-wyjasnia-tajemnicza-sprawe,49983,i.html#ixzz4akP0M9wp

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika sar

No i bardzo dobrze. Białasy

No i bardzo dobrze. Białasy myślą, że są górą na świecie. Co za absurd. Wjechali czarnym na ich teren i się teraz wielce dziwią, że ich tam nie chcą. Hahahaha.

Portret użytkownika historia 0

Poczytaj trochę, dowiesz się

Poczytaj trochę, dowiesz się że Biali byli tam pierwsi. Teren był  zamieszkany przez nielicznych Pigmejów i Hotentotów. Czarne ludy z grupy Bantu przylazły tam  dużo puźniej.

Strony

Skomentuj

Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ