Izrael chce zakazać głośników w meczetach

Kategorie: 

Źródło: tg

Projekt ustawy o tzw. „prawie muezina”, mający na celu ograniczenie korzystania z głośników na meczetach, przyjął wstępnie izraelski Kneset, informuje Kanal 7.

 

 

Autorzy projektu ustawy chcą zakazać instytucjom religijnym korzystania z głośników od 23:00 wieczorem do 7:00 rano, aby zmniejszyć poziom głośności wzywania do modlitw.

 

Nowe przepisy zakazują korzystania z nagłośnienia i wzmacniaczy. Ustawodawca przewidział grzywnę w wysokości od 5 do 10 tys. szekli (około 5500-11000 złotych) za naruszenie nowego prawa.

 

W pierwszym czytaniu projekt zyskał aprobatę 55 deputowanych i będzie dalej procedowany w komisjach. Przypomnijmy, że w lutym br. izraelski parlament uchwalił kontrowersyjną ustawę, która legalizuje około 4 tys. domów w osiedlach, wybudowanych nielegalnie na okupowanym Zachodnim Brzegu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Bee

Pieniadz rzadzi...za darmo

Pieniadz rzadzi...za darmo nie dabatowali, zapewne ktos za to zaplacil...przeraza, ze siedza sobie faceci i decyduja co dalej wprowadzic, zeby kobietom zylo sie gorzej!  

I to zdziwienie, ze ktos ma inny punkt widzenia....bezcenne

Portret użytkownika PseudoNazwiskoNiepodano

Co kraj to obyczaj, choć

Co kraj to obyczaj, choć troche ciszy - przecież wiedzą o której mają przyjść na (mszę?)

Wiem ze to ustawa w innym kraju! ale mam uwagę która razi w oczy, i mało mnie to obchodzi z jakiego źradła przetłumaczone.. czytam to na ZNZ i jest to kierowane do POLAKÓW w głównej mierze. cyt.: co irytuje.
"Ustawodawca przewidział grzywnę w wysokości od 5 do 10 tys. szekli (około 1350-2700 dolarów amerykańskich) "
To dziwne a ja myślem że mamy w POLSCE walutę "PLN/ZŁ" a nie "USD"
Czytamy to po POLSKU oraz piszemu komentarze po POLSKU
a strona znz jest pod adresem ".pl" nieprawdaż?
To jakiej cholery czyli dlaczego, wyjaśnienie nam ile to szekli jest winnej walucie w usd?
a nie w PLN -_- jesteśmy kolonią?

Strony

Skomentuj